Odpowiedz na ten temat

Domowe sposoby na ból zęba.

• violinnka 2006.08.31 [10:44]
    Bardzo boli mnie ząb (fakt, jest bardzo zepsuty). Do dentysty wybieram się jutro, dziś nie mogę. Brałam tabletki przeciwbólowe, trochę pomagały, ale słabo... znacie jakieś domowe sposoby na uśnieżenie tego bólu?
  • zastosuj 2006.08.31 [10:47]
    akupresurę
  • violinnka 2006.08.31 [10:49]
    a co to jest>>?
  • violinnka 2006.08.31 [11:19]
    proszę, pomóżcie mi!
  • saab 2006.08.31 [11:22]
    ogólnie poleca się płukanie naparem z szałwi - działanie przeciwzapalne i "ściagające" - kup herbatkę z szałwii w aptece i zrób napar - 4 torebki zalej szklanką wrzątku poczekaj aż trochę ostygnie i ciepłym płucz usta do tego tabletki przeciwbólowe SOLPADYN - najlepiej wersja musująca (taka jak wapno) - one są świetne na ból zęba - sprawdziłam osobiście oczko.gif
  • trzeba przeczekać 2006.08.31 [11:24]
    aż do wizyty u dentysty. mnie nic nie pomagało.
  • w aptece są tabletki 2006.08.31 [11:27]
    na ból zęba, zapytaj, ale ja radziłabym Ci dzisiaj wybrać sie do dentysty, powiedz, że z bólem, to przyjmie Cie od razu.
    I nie bój się, dzisiaj są takie znieczulenia, że nic nie bedzie cie bolało wiercenie czy nawet wyrywanie usmiech.gif
  • violinnka 2006.08.31 [11:27]
    dziękuję saab, zrobię tak, jak piszesz! Już jutro nie będę miała tego zęba... bo na pewno dentystka nie uratuje mi go smutas.gif
  • saab 2006.08.31 [11:37]
    to ja trzymam kciuki lapka.gif by dziś pomogło a jutro nie bolało usmiech.gif
    Solpadyn jest też świetny "po" wizycie u dentysty - gdy boli...
    Trzymaj się Natko-Szczerbatko oczko.gif
  • violinnka 2006.08.31 [11:43]
    smutas.gifsmutas.gifsmutas.gif całe szczęscie, ze nie będzie widać braku zębasmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gifsmutas.gif , ale i tak jestem załamana.
  • saab 2006.08.31 [11:46]
    ja już nie mam szóstki a mam "dopiero" 26 lat smutas.gif no cóz nic na to nie poradzisz! Trzeba po prostu dbać na maksa o zeby i regularnie biegać do dentysty. JA oststnio wydałam tam 1000 zł ale warto w końcu zęby ni odrastają - niestety...
  • violinnka 2006.08.31 [12:53]
    wzięłam alev, potrułam zęba wódką i płukałam w szałwi (nie zauważyłam, że ta szałwia jest ponad rok przeterminowana smutas.gif )). Ząb trochę jeszcze boli. Nie mogę nigdzie znaleźć o tych tabletkach Solpadyn, chcialabym o nich poczytać. Apteka daleko, więc nie wim, czy kupię.
  • violinnka 2006.08.31 [13:17]
    Nie mam czasu dziś na dentystę. Jutro pójdę. Jak narazie całkiem nieźle mi idzie!
  • AdamKrakow 2006.08.31 [22:39]
    Jest takie lekarstwo przeciwbolowe GARDAN sie to chyba nazywa. Jedna tabletka rozgryźć i do bolącego zęba wepchać, reszte połknąć. Na 100% przestanie. Ile to juz razy mialem isc do dentysty, ale Gardan zawsze pomogł. Żadne Panadole, czy inne takie. Te co reklamuja w tv mozna jesc kilogramami i nic, najwyzej nerki i watroba wysiadzie.

• Ketonal - fakt 2006.08.31 [22:41]
    tabletki na receptę .. ale rewelacyjneusmiech.gif
    Może powinnaś przepłukać alkoholem?:>
  • violinnka 2006.09.02 [18:57]
    Płukałam w szałwi- mało pomogło. Wreszcie poszłam do dentysty. CHciała mi wyrwać zęba, ale później stwierdziła, że może da radę jakoś się go wyleczyć (mam sporą dziurę i brak ścianki po jednej stronie). Dała mi zastrzyk znieczulający i antybiotyk i kazała się wstawić dnia 13 września... gdybym nie poszła do dentysty, to chyba bym oszalała.

Dziękuję wam za radyusmiech.gifkwiatek.gif
  • AdamKrakow 2006.09.03 [11:13]
    Mozna je w niektorych aptekach kupic bez recepty.

Pozdro

• kup w aptece 2006.09.03 [11:16]
    olejek gozdzikowy,tani jest i nasącz wacik i wsadz w dziurę zęba-bol minie
  • dwugwiazdkowa 2006.09.03 [13:30]
    potwierdzam, olejek gożdzikowy jest najlepszy, tylko pamietaj zebys pomieszała z jakims olejem roslinnym, bo zadnych olejków eterycznych nie wolno prosto na skóre, ja robiłam tak ze na lyzke stołowa wlewałam troche oleju zwyklego i do tego pare kropli olejku gozdzikowego tak na oko i potem palcem smarowanie wokoł bolacego zeba, konkretnie to stosowal moj meżczyzna, jak nie mogl isc do dentysty wiec szukalam jakichs domowych sposobow, zeby mu pomoc bo tabletki oczywiscie nie dzialaly, a bolalo go strasznie, prawie płakał, po tym przechodzilo, zreszta jak zrobisz to i posmarujesz to poczujesz taki specyficzny zapach podobny do tego jaki jest u dentysty, bo u dentysty srodki znieczulajace maja w skladzie wlasnie wyciagi z gozdzika (czy jakos tak)
  • ula opoczno 2007.09.28 [18:25]
    strasznie bol mnie zab co robic?????????
  • marzenna 2007.09.28 [18:29]
    zagryź goździk, mi to trochę pomaga.

słyszałam o jeszcze jednej metodzie, trochę kontrowersyjnej:trzeba włożyć ząbek czosnku do ucha po przeciwnej stronie bolącego zębausmiech.gif

powodzenia

nawet sex jest banalny
  • LESIO 2007.12.26 [09:42]
    Ja nie wytrzymam bólu!!!! wziąłem 2 tabletki apapu i nic! zaraz mi głowa pęknie!!!!!! ide zrobić ze tą szałwie. zobaczymy czy pomoże
  • przemko 2007.12.26 [18:19]
    czesc ja też mam problemy z zębem brałem często ketanol to pomagal przez jakis czas lecz gdy sie bieze czesto to po paru dniach juz nic nie daje wziolem nawet 2 tabletki i dotego łykłem apap ale nic nie dało macie jakies ine sposoby piszcie prosze pozdrawiam przemek
  • lili11 2007.12.26 [18:29]
    Goździki do zęba i zapach migdałowy!

http://kaczki.rulz.pl
  • płukanie zęba 2007.12.27 [00:05]
    w płynach do płukania ust np. listerine? jest dobre, jak tylko zaczyna coś sie dziać przy zębie bakterie przy tym płynie nie mają szans, radzi sobie nawet z ze stanami zapalnymi. dobrze go mieć na półce w łazience i co jaki czas jak coś sie dzieje płukać
  • ijaija 2007.12.27 [00:25]
    wez wate namocz w alkoholu albo jakims plynie co ma w skladzie alkohol i do ucha po tej stronie gdzie balacy zab, przejdzie
  • najlepiej 2007.12.27 [12:39]
    skuteczna jest też płukanka roztworem z dentoseptu
  • Kicur 2008.02.03 [21:42]
    Patyczek nasšczyć spirytusem i włożyć w dziure w zębie!
  • jodyna 2008.02.04 [00:19]
    pensetą włożyć w dziurę wacik nasączony jodyną.
    A najlepiej nie dopuścić do dziur w zębach!!!! Szczegóły w t. "Higiena jamy ustnej" na: www.vademecum.zdrowia.prv.pl
  • xorak 2008.02.04 [14:53]
    Hej ja też mam problem z dolną prawą "6". Zaczela mnie bolec w srode tydzien temu to sobie kupilem pare opakowan Paracetamolu i myslalem ze pomoze. Jakos zasnalem,ale gdy rano wstalem bol byl juz mocniejszy wiec pospiechem poszedlem do dentysty. Okazalo sie ze moj zab byl juz leczony kanalowo, ale niedobrze wiec bedzie trzeba ponownie to przejsc. Dentystka rozwiercila mi zeba i powiedziala ze bol ustanie. I tak bylo, ale na nastepny dzien znowu to samo!!! wiec jeszcze raz poszedlem okazalo sie ze mam stan zapalny i przepisali mi Ketonal Dalacin i powiedzieli ze bedzie dobrze. Wstaje rano (to juz sobota) a toż to szok smiech.gif Ból znajomy, ale coś jest nie tak.Ide do lustra a tam morda spuchnieta.Lipa:/ Wiec jade teraz już 3 dzien na antybiotyku. Co dziwne zab nie boli mnie juz w ogole, ale za to cale te dziaslo dookola daje o sobie znac (ale nie jest to taki bol ja na poczatku). Mozliwe ze mam ropnie. Ja do jutro stan chociaz troche sienie poprawi (a konczy mi sie juz antybiotyk!) to ide ponownie do dentysty. A poki co po to szałwie do apteki nie mam nic do stracenia.

TAK WIEC DLA WSZYSTKICH KTORYCH CHOCIAZ TROCHE BOLI ZAB I MYSLA SOBIE ZE TO ZARAZ PRZEJDZIE ALBO ZE SA JAKIES DOMOWE SPOSOBY - BIEGIEM DO DENTYSTY Z TYM NIE MA ZARTOW!
  • xorak 2008.02.04 [16:43]
    No i kupilem sobie Herbatke z Szalwi i Solpadine.

Zaparzylem herbatke a w miedzy czasie lyknalem 2 tabsy solpadine. Zanim jeszcze zaczalem plukac chore dziąsła NIC MNIE JUZ NIE BOLALO. Przeplukalem wiele razy , poszedlem do lustra i moze to efekt placebo ale chyba opuchlizna troche zeszla smiech.gifsmiech.gif

Tak wiec szałwia + solpadine = ulga!

Nie wiem jak to dziala na bolacego zeba ale przy stanie zapalnym i opuchliznie dziala skutecznie oczko.gif

Dziekuje za porady.

Odpowiedz na ten temat