Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
aliss

domowe sposoby wybielania zębów

Polecane posty

Znacie jakies?? Zauważyłam, że moje zęby zrobiły się ostatnio trochę żółtawe....kiedys wszyscy mi mówili że mam białe zęby, a ostatnio trochę się przebarwiły:/ nie chcę wydawać kasy u dentysty i szukam jakichś tanich domowych metod. Pomóżcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w programie \"salon pieknosci\" na tvn style, babeczki opowiadaly, ze raz na jakis czas powinno sie kupic tubke pasty wybielajacej, ( z apteki, czy jakiejs takiej) ooo juz wiem pasta dla palaczy, nawet jesli sie nie pali, raz na 3 pasty moze taka byc, wystarczy ze pijesz wino czerwone, herbate czy kawe i juz. pozdrawiam i tez skoczy chyba po taka p.s. wydaje mi sie ze w drogeriach tez sa pasty dla palaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnecQaa
A ja od koleżanki miałam taki przepis na hmm... "domową paste wybielającą". No więc mieszałyśmy sodę oczyszczoną z cynamonem i wodą:d Tyle samo wszystkiego. Np po łyżeczce;p Ale po tygodniu stosowania zwątpiłam bo cholerka było takie "pyszne" że nie mogłam nic jeść bo mi się ten yhh jakże nietypowy i oryginalny smak pasty prszypominał... Hehe posumowując- Minusy - Okropny smak (jak mydło), i PODOBNO niszczy szkliwo ale ja tam nie wiem. Plusy? Wybielenie ząbków i 5 kilo mniej w tydzień hah:D Jeszcze jkaby tak dołączyć ćwieczenia to łuuhu:D Jakże przyjemne jest wybielanie ząbków "pyszną" pasta:D A ile zalet:D ODRADZAM SZCZUPŁYM OSOBĄ:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napewno pocieranie cytryna wybiela clinomyn pasta dla palaczy i dal odważnych mycie wodą z sola tez wybiela ale niszczy szkliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antibaa
no więc jeżeli chodzi o te domowe sposoby to radze odmówić sobie tego ponieważ efekty może są, no ale cóż z tego bardzo niszcza się zęby więc nie radzę... ale jeśli nie chcesz aż tak dużej kasy wydawać u denstysty na wybielanie to możesz zrobić tak jak ja na początku kupiłam żel biała perła (który można kupić w aptece) efekty były już widoczne po pierwszym tygodni używania (biała perła kosztuje 50zł), następnie aby uzyskać jeszcze lepszy efekt kupiłam 2 pasty pearl drops to pasta dla palaczy ale mogą je uzywac osoby nie palą ce ponieważusuwa przebarwienia... (kosztuje to w okolicach 9- 10 zł), do tego kupiłam jeszcze paste blend a med 3 de white (około 7zł) i na prawde widać róznice bardzo polecam ale chyba najlepsze efekty uzyska sie stosujac te trzy preparaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche wybielaja , wiadomo ze to nie to samo co wybielanie u dentysty.Ja poszłam w sposób całkiem "domowy" i raz w tygodniu czyszcze zeby sodą oczyszczona i efekty widać.Czesciej nie mozna bo sie szkliwo niszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plastry
ja stosowalam plastry blendamet - polecam, wybielaja!kosztuja ok 70 zl ale oplaca sie - do tego pasta Denivit za 8zl. Mam bialutkie zeby. Plastry zakupilam po tym jak moja koleznaka je wyprobowala-efekt byl niesamowity i dlatego sama sprobowalam POLECAM - NAPRAWDE DZIALA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjfiyuvu
ja mam plastry blend a med ale ze stanow wiec nie wiem czy to te same co sa w polsce.efekty rewelacyjne:)ogolnie mam biale zeby i slabe szkliwo.to idzie w parze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mialam blanx
i nie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martuszka111
na wybielanie zebów dobre sa paski wybielajace dostępne w sklepach przykleja sie je na 30 minut i pomaga...ale widze ze mówicie o wybielaniu cytryna...nie polecam prawie nie działa i moze powaznie uszkodzic szkoliwo mozna dostac próchnicy jest jeszcze wiele skutków ubocznych ale nie bede sie tak rozpisywac jak jeszcze watpicie poczytajcie w internecie na ten temat!!!pozdrawiam:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majecccka
ja stosowałam chyba kazde pastu do zębow jakie mogą byc i te drogie i te tanie i nic mi nie pomogło... byłam załamana az w komcu kupiłam w aptece zel w pędzelku ,,white perła" -22 zł i zęby mam białe jak nie wiem co polecam! tylko ze jest zawsze jakiś minus ... bardzo podraznia dziasla i ogólnie zeby po tym reagują na ciepło i zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgefryda
Ostatnio próbowałam metody znalezionej na lajfhaki.pl gdzie był wpis aby oprócz nakładek wybielających spożywać dużo truskawek które mocno wspomagają wybielanie, działa więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alolajna
Zdecydowanie polecam ci białą perłę, jest niedroga i skuteczna. Zestaw nazywa sie plus system 5 dni i używasz go wedle uznania od 5 do 14 dni w zależności jakie chcesz uzyskac efekt, mi wystarczyło 6 dni nakładać aplikatory z żelem, bo efekt był idealny! Kup białę perłę i daj znać jak poszło 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terenka390
Nie kupuj paseczków w popularnych drogeriach. Nie są takie tanie oraz mają średnie działanie moim zdaniem . O wiele lepiej będzie jeśli kupisz paseczki w profesjonalnej firmie, która ma w ofercie produkty stomatologiczne. Zerknij sobie tutaj http://www.dentway.pl/ Można tam obecnie zamowić sobie dobre zestawy do wybielania zębów. Sama jakiś czas temu je sobie wybielałam w taki sposób i powiem Ci,ze efekt bardzo fajny. Wybrałam system nakładkowy z żelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domowe sposoby wybielania zębów Wybielanie zębów polega na usunięciu różnych przebarwień, które powstają na szkliwie w wyniku spożywania napojów i potraw, palenia oraz następnie zastosowania niektórych leków, oraz nałożenia na nie substancji wybielającej, dzięki której nasz uśmiech będzie promienny i o kilka odcieni jaśniejszy. Istnieje kilka domowych sposobów, za pomocą których i przy dużo mniejszych kosztach niż podczas wybielania w gabinecie, można poprawić kolor zębów na jaśniejszy. Jedną z najpopularniejszych wśród domowych metod wybielania zębów jest wybielanie przy użyciu sody oczyszczonej. Aby je wykonać, potrzeba wymieszać łyżeczkę sody z sokiem z cytryny lub rozgniecioną truskawką, tak przygotowaną papkę nałożyć na zęby i pozostawić na około 5 minut, a następnie spłukać. Soki zawarte w owocach oddziałują na płytkę, zmiękczając ją, z kolei soda oczyszczona usuwa przebarwienia. Zabieg ten wykonywany częściej niż raz w tygodniu może osłabiać szkliwo zębów. Osoby decydujące się na wybielanie zębów, często wykonują ten zabieg za pomocą pasty wybielającej, która ma w swoim składzie specjalne enzymy, które rozpuszczają błonkę wiążącą płytkę nazębną ze szkliwem. Pasty wybielające stosujemy w ten sam sposób jak zwykłą pastę, myjąc nią zęby przynajmniej dwa razy dziennie, jednak stosować ją należy na przemian z uniwersalną pastą. Pastę wybielającą możemy wspomagać specjalnymi szczoteczkami do wybielania zębów oraz płynem do ust. Do mniej popularnych, aczkolwiek stosowanych metod wybielania służą lakiery, żele i wosk, są one przeznaczone, do malowania zębów, jednak ich wadą jest to, że nie docierają one do przestrzeni między zębowych, dlatego też wybielając zęby za ich pomocą, możemy nie wybielić ich na całej powierzchni równomiernie. Kolejną z metod wybielania zębów, jaką możemy stosować w domu, są nakładki szynowe, wypełnione substancją wybielającą. Nakładki nasuwa się na powierzchnię zębów i zagryza, a następnie pozostawia je na czas około półgodziny, po upływie tego czasu należy nakładki usunąć. Wybielanie za pomocą nakładek, w zależności od wyjściowego odcienia szkliwa trwa od tygodnia do dwóch. Wybielać zęby można też przy użyciu płynu dwufazowego, który możemy zakupić w drogerii lub aptece. Płyn dwufazowy aplikowany jest na zęby za pomocą specjalnej nakładki, która dołączona jest do opakowania. Nakłada się go na około 10 minut i następnie spłukuje, żelu używa się aż do osiągnięcia zadowalającego efektu, a poprawę koloru szkliwa można zauważyć już po tygodniu stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze większa część z tych środków potrafi mocno uszkodzić szkliwo (o czym można przeczytać baaaardzo drobnym drukiem na ulotkach i opakowaniach) a sam zabieg wybielania w gabinecie jest dość trwały, to nie jest co prawda jednorazowy wydatek ale na trochę starcza a efekt jest piorunujący więc zdecydowanie warto. Ja sobie kiedyś robiłam we Wrocławiu w jakimś gabinecie na ul. Ślężnej, to było 5 lat temu i nazwy gabinetu nie pamiętam ale dr. Szczombrowską z nazwiska tak poszukajcie jeśli jesteście z okolic bo zrobili to naprawdę trwale i z tego co pamiętam mieli dobre ceny, z drugiej strony to był już kawał czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponoć skórka od banana działa, ale ja nigdy nie testowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak można próbować, czekać, ale ja nie należę do tych bardzo cierpliwych osób i zależało mi na szybkich efektach. Zdecydowałam się na wybielanie zębów w Galerii Uśmiechu, tą nową metodą, jaką mają, jak dobrze pamiętam nazywa się Pravdent, efekty naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szamanusek
Olej kokosowy czyni cuda pod względem wybielania zębów. Ja codziennie używam oleju kokosowego. Robię sobie płukanie 10-15 minut dziennie i widzę efekty. Nie tylko z wybieleniem zębów, ale mam zdecydowanie zdrowsze dziąsła i sam oddech jest lepszy. Kiedyś kupowałem olej w słoiczku. A teraz korzystam z takiego z domieszką ziół (chyba jedyny taki na rynku http://miracoil.pl/ ) i z efektów jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandi_sandi
Ja wybieliłam swoje zęby bezpiecznie w domu dzięki metodzie Martuni. Wszyscy się pytają jak to zrobiłam, że mam takie białe zęby. Warto poczytać o tej metodzie na tej stronie https://metodamartuni.wordpress.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet wybielanie zębów w domu powinno być poprzedzone wizytą u stomatologa (w celu wyeliminowania przeciwskazań - na przykład próchnicy lub paradontozy), natomiast generalnie trzeba uważać z domowymi sposobami typu soda czy kwasek, bo można sobie zrobić krzywdą. Najlepsze będzie zawsze wybielanie zębów w gabinecie nadtlenkiem wodoru i lampą takie jak np. tu http://www.anident.pl/wybielanie-zebow.html , ale są też metody domowe, wtedy robi się szyny wybielające (co ważne, są to szyny indywidualne, więc idealnie dopasowane i preparat nie wycieka). Stomatolog ma też dostęp do bardziej stężonych preparatów wybielających do domowego wybielania, więc wybielanie zębów na pewno będzie bardziej skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam do czynienia z wieloma paskami wybielającymi. Wiem na 100%, że po pierwszym użyciu działają paski Cristal Ultra White. To marka ze Stanów Zjednoczonych, pełna produkcja w USA, międzynarodowa certyfikacja. Ogólnie używam tych pasków raz na pół roku zgodnie z zaleceniami dobrego dentysty. Muszę zaznaczyć, że paski dopasowują się bardzo dobrze do zębów, że ci na dziąsła nie nachodzi i skutki uboczne u mnie żadne nie wystąpiły. Przy innych, mniej dopasowanych paskach do wybielania zębów miałam, np. ból głowy, który oczywiście ustępował po zdjęciu preparatu. Na stronie www.cristal-white.com możesz trochę więcej o wskazanych paskach poczytać. Moim zdaniem warto, bo od razu widzisz wynik, a to motywuje. Człowiek zaczyna rozumieć, że wybielanie jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi głównie o totalne podstawy i zęby można mieć zdecydowanie zdrowe. Ale też pamiętajcie, że niczego nie da się zrobić natychmiast, zmiany są możliwe dopiero stopniowo i wtedy ta barwa powinna być w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nie jest to domowy sposób, ale uważam, że najlepsze są sprawdzone i przebadane produkty. Ja używam w domu systemu iWhite, który jest dostępny m.in. w drogeriach, ale jest przebadany i bezpieczny dla zębów. Ja miałam efekty widoczne już po pierwszych kilku dniach używania, a po każdym kolejnym użyciu były coraz lepsze :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też używam iWhite i jestem bardzo zadowolona. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iwhite przede wszystkim nie powoduje nadwrażliwości, jestem bardzo zadowolona z efektów! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem zwolenniczką takich rozwiązań, moim zdaniem najlepiej pójść do dentysty. Oni http://vitalium.pl/, na pewno znajdą dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×