Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alla07

drętwienie rąk - pytanie

Polecane posty

Gość alla07

czy drętwienie rąk zwłaszcza w nocy podczas snu może być objawem jakiejś choroby?Byłam u lekarza i nic nie stwierdził, serce mam w porządku, czuję się dobrze tylko często mam chłodne ręce. W przerwie między jedną a drugą wizytą lekarską odrętwienie przeszło( było to jakies pół roku temu) ale dzisiaj w nocy jak mi zdrętwiała lewa ręka to myślałam ze zwariuje tak się wystraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie.
Najprawdopodobniej spałaś na ręce.jeżeli drętwieje tez w dzień to może być od kręgosłupa,ja coś takiego miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miala to samo - rece zimne jak lod i bardzo czeste dretwienie rak i nog podczas snu, nie wiem co to bylo ale samo przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi ręce drętwieją tylko wtedy, jeśli na nich śpię ;) budzę się wtedy, to jest baardzo nieprzyjemne uczucie, taka bezwładna ręka. trochę przerażające :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez
dretwieje ale tylko lewa reka,ostatnio coraz czesciej w najmniej oczekiwanachy mometach.Czyje takie mrowienie od palcow lewej reki az do lokcia,nie przyjemne uczucie.Co to moze byc dodam ze narzekam na czeste klucie serca.Ale z amloda jestem na cos powaznego bodopiero po 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi tez
no wlasnie nic takiego nie robie co powodowalo by zmeczenie rak,teraz tez siedze przed kompikiem i co,znow to samo.Chyba bede musiala skonsultowac to zjakims lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolwentka medyka
Po pierwsze polecam zrobić sobie zdjęcie rentgenowskie odcinka szyjnego i piersiowego. Zdarza się, że drętwienie spowodowane jest obecnością osteofitów na kręgach szyjnych S3- S5 (osteofity są to takie małe narośla na kręgosłupie, które bardzo często podrażniają nerwy i dlatego drętwieją kończyny górne) Gdyby drętwiały nogi mogłoby to znaczyć, iż osteofity obecne są na kręgach lędzwiowych lub krzyżowych. Mogło dojść do obsunięcia się któregoś z kręgów szyjnych-wówczas polecam wyzytę u kręgarza-lekarz oczywiście to skrytykuje, ale nie warto w tej kwestii go słuchać (lekarze są poprostu przeciwni leczeniu za pomocą metod naturalnych bądź homeopatii) Po trzecie zimne dłonie, drętwienie kończyń może sygnalizować braki magnezu w organiźmie w tym celu kupić sobie np: MagneB6 lub inną postać magnezu z witaminą B6 i bobrać ok. 3 tygodni. Często przy braku magnezu występuję tzw. drganie powieki-takie dziwne uczucie, nie do opanowania. Zrezygnuj z kawy, zamiast niej podjadaj czekoladke (zawiera magnez)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RTG może niewiele wykazać. Idź do lekarza rodzinnego po skierowanie do neurologa i tam postaraj się o skierowanie na rezonans albo tomografię. Te badania możesz też zrobić prywatnie, ale po co przepłacać :-) Takie dolegliwości mogą być objawem ucisku dysku na rdzeń kręgowy. Bez paniki, ale bez ignorancji :-) Najlepszego! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gibson
Dzieki Wam wszystkim za dobre rady. Jak tylko znajde chwile wolnego czasu tak zaraz cos z tym zrobie bo na samoczynne znikniecie bolu nie ma co liczyc.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daneczka
Mam podobny problem,zaczęło sie w lutym i trwa do dziś (ból w prawym łokciu i drętwienie). Nikt nie potrafi mi pomóc,chodziłam do masażysty, ortopedy, który skierował mnie na zdjecie i rehabilitacje,stwierdzono naderwane zaczepy w łokciu i "ściśniete"kręgi szyjne.Chodziłam na jonoforeze, solux i wyciąg szyjny...nie pomogło nic, jest jeszcze gorzej. W grudniu wybieram sie do neurologa...powoli tracę nadzieje. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...
a mi drętwieją ręce jak mam niedobór wapnia. Wtedy łykam alfadiol i calperos i problem z głowy. Dodam ze ma to związek z tarczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak mam jak wy
ja mam podobnie, tylko ze co rano, po obudzeniu, mam tak zdrętwiała ręce, a własciwie tylko dłonie ze szok.Nie wiem jak jest w nocy bo sie nie budze ale ranki sa okropne,to zwykle po dłuższej chwili mija ale zanin minie to się męcze z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanka29
do dzisiaj nie sądziłam że tak wielu rówieśników ma podobny problem z drętwieniem rąk.Ja jestem tym załamana ciągnie to sie za mną od marca.W nocy mogę spać tylko na wznak z rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia.Jednak kiedy we śnie zmienię choć odrobinę ułożenie rąk obudzi mnie ogromny ból . Od kilku miesięcy drętwienie towarzyszy mi również w ciągu dnia szczególnie przy uniesionych rękach , a przez ostatnie 2 tyg. mam bez przerwy zdętwiałe 2 środkowe palce prawej dłoni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gk
dretwienie palcow lewej reki ma duzo wspolnego ze zmianami w kregoslupie szyjnym,ktore moga prowadzic takze do zawrotow glowy ,wymiotow,bolu z tylu glowy,uczucia wyciskania oczu. proponowal bym wykonanie zdjecia RTG oraz konsultacje ze specjalista,a co najmniej z fizykoterapeuta oni tez sie znaja na zdjeciachRTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet ze zdrętwiałą ręką
a moim zdaniem, w wiekszości przypadków, drętwienie rąk to skutek zbyt długiego siedzenia przed komputerem. Dlaczego? Zauważyłem to u siebie, kiedy siedze długo w fotelu i trzymam myszkę , a łokiec jest oparty o biurko, na rekę działa ucisk. To samo z łokciem opartym o fotel. Kilka godzin dziennie takiego ucisku i potem zaczynają się nocne drętwienia kończyn. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to na pewno od kręgosłupa
facet ze zdrętwiałą ręką-------> Twoja teoria jest raczej wątpliwa, bo moje regularne odrętwienia zaczęły się po tym jak wróciłam z 3 tygodniowego urlopu, a wtedy nie miałam do czynienia z kompem ani przez 5 sekund, poza tym nawet jeśli siedzę przed kompem to jestem praworęczna, a jednak to lewa ręka mi drętwieje:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciesnia nadgarstka
http://www.libramed.com.pl/b2b/69.jpg Zespół cieśni kanału nadgarstka Opracowała: lek. med. Joanna Szalewicz Zespół cieśni kanału nadgarstka - jest to zespół objawów spowodowanych uciskiem nerwu w kanale nadgarstka. ANATOMIA Kanał nadgarstka jest to ograniczona przestrzeń po stronie dłoniowej nadgarstka .Od góry jest ona ograniczona przez troczek zginaczy rozciągający się pomiędzy nasadą dalszą kości promieniowej a podstawami kości śródręcza.Ponad troczkiem zginaczy przebiega ścięgno mięśnia dłoniowego długiego.Troczek zginaczy jest utworzony przez :więzadło poprzeczne nadgarstka, rozcięgno rozpięte pomiędzy mięśniami kłębu i kłębiku w części dalszej oraz powięz głęboką przedramienia..Dno kanału nadgarstka tworzą kości nagarstka. Więzadło poprzeczne nadgarstka jest to grube pasmo włókniste przyczepiające sie po stronie odłokciowej do kości grochowatej i haczyka kości haczykowatej, po stronie odpromieniowej przyczepia się ono do guzka kości łódeczkowatej oraz guzka kości czworobocznej większej. Kanał nadgarstka zawiera : 1.nerw pośrodkowy, 2.scięgno zginacza długiego kciuka 3.osiem ścięgien zginaczy palców II-IV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciesnia nadgarstka
cd. yc.1 Nerw pośrodkowy przebiegający pod więzadłem poprzecznym nadgarstka. EPIDEMIOLOGIA Zespół kanału nadgarstka dotyczy pacjentów w każdym wieku, najczęściej są to jednak pacjenci po 50 r.ż oraz osoby narażone na zachorowanie z powodu charakteru wykonywanej pracy w wieku 20-40lat. PRZYCZYNY POWSTAWANIE ZESPOŁU CIEŚNI KANAŁU NADGARSTKA Bezpśrednią przyczyną powstania zespołu cieśni kanału nadgarstka jest wzmożone ciśnienie w kanale powodujące ucisk nerwu pośrodkowego, co powoduje upośledzenie funkcji nerwu . Najczęstsze przyczyny powstawania objawów składających się na zespół cieśni to: 1.Stany zapalne w obrębie pochewek ścięgien wchodzących w skład kanału nadgarstka 2.Urazy - złamanie kości nadgarstka lub nasady dalszej kości promieniowej ( wylew krwi w obręb ograniczonej przestrzeni jaką jest kanał nadgarstka powoduje wzrost ciśnienia ww okolicy) 3.Choroba reumatyczna 4.Przeciązenie nadgarstka spowodowane wykonywaną praca bądz aktywnością fizyczną - ciągłe ruchy skrętne, stale utrzymywane zgięcie grzbietowe podczas wykonywania pracy. OBRAZ KLINICZNY 1.Drętwienie ,mrowienie i ból palców ręki - szczególnie dotyczy palców I - III 2.Ból i drętwienie ręki - nasilające sie zwłaszcza w godzinach nocnych 3.Parestezje w obrębie całej reki - nie tylko w obszarze unerwienia n.pośrodkowego co jest spowodowane istnieniem gałęzi łączących pomiędzy nerwem pośrodkowym i łokciowym. 4.Początkowo okresowe a potem stełe osłabienie siły mięśniowej ręki - zwłaszcza osłabienie chwytu szczypcoweg 5.Bóle, drętwienia i mrowienia mogą promieniować do ramienia, barku i szyi 6.Ulgę często przynoszą potrząsanie ręką lub opuszczanie kończyny górnej w dół BADANIE KLINICZNE 1.Test Phalena - test zgięcia nadgarstka .Badany opiera łokcie na stole i swobodnie zwiesza ręce na okres 60 sek.Jeżeli w tym czasie wystąpią drętwienia i mrowienia test uważamy za dodatni 2.Objaw Tinnela - polega na opukiwaniu okolicy nadgarstka wzdłuż przebiegu nerwu pośrodkowego - w przypadku pojawienia sie drętwienia, przeczulicy w obszarze unerwianym przez nerw posrodkowy test uznajemy za dodatni. 3.Objawy ruchowe - osłabienie mięśni kłębu, zwłaszcza odwodziciela krótkiego kciuka. Badanie obejmuje siłę chwytu szczypcowego końcami palców pomiędzy kciukiem i palcem serdecznym 4.Objawy autonomiczne - zmiana zabarwienie skóry, zaburzenie wydzielania potu w obrębie ręki i palców, kruchość i łamliwość paznokci. DIAGNOSTYKA Diagnostyka zespołu cieśni kanału nadgarstka polega przede wszystkim na badaniu klinicznym. Badaniem potwierdzającym diagnozę wstępna jest badanie EMG - przewodnictwa nerwowego w obrębie nerwu pośrodkowego na poziomie nadgarstka.Pomocnym może być też badanie USG kanału nadgarstka. LECZENIE Metoda leczenia zespołu cieśni kanału nadgarstka jest zależna od stopnia zaawansowania choroby, radykalne leczenie operayjne podejmowane jest w przypadku gdy objawy są dokuczliwe, nie ustepujące mimo leczenia zachowawczego. 1.Leczenie zachowawcze - przy objawach ograniczających sie jedynie do okresowego dretwienia i mrowienia palców zwłaszcza po wysiłku, stosujemy ortezy nadgarstka, leki p/zapalne, odpoczynek , oraz Vit B6 - nie potwierdzono skuteczności w badaniach klinicznych. Znaczną poprawe przynosi również wstrzykiwanie kortykosterydów , które redukując stan zapalny i obrzęki zmniejszają tym samym ciśnienie w kanale nadgarstka. 2.Leczenie operacyjne - stosujemy w przypadku gdy leczenie zachowawcze nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, objawy drętwienia i mrowienia utrzymują sie stale ,lub gdy pacjent zgłosił sie do lekarza zbyt póżno i doszło już do zaniku mięśni kłębu .W takim przypadku leczenie polega na chirurgicznym odbarczeniu kanału nadgarstka poprzez przecięcie więzadła poprzecznego nadgarstka. Technika i rodzaj zabiegu operacyjnego są zależne od chirurga operatora. Obecnie stosuje się dwie techniki: -dekompresję otwartą - przewagą tej metody jest dobre uwidocznienie pola operacyjnego, możliwość dokładnego skontrolowania dna kanału nadgarstka oraz uwolnienia ewentualnych zrostów z pochewkami maziowymi ścięgien zginaczy -dekompresję endoskopową - pozwala na szybszy powrót do aktywności , rana pooperacyjna goi się znacznie łatwiej z uwagi na niewielkie cięcie WYNIKI LECZENIA Wyniki leczenie operacyjnego są zazwyczj dobre, najczęściej natychmiast po zabiegu operacyjnym ustęują dolegliwości bólowe.Drętwienia , mrowienia oraz osłabienie siły mięśniowej ustępują wolniej i nie zawsze w pełni.Zazwyczaj ręka do pełnej sprawności powraca w ciągu ok 10 tygodni natomiast poprawa przewodnictwa nerwowego wymaga od 1 roku do 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lussia15
ja wiem co to znaczy drętwienie rąk ,mam to od dłuższego czasu co noc, budze się i nie wiem jak mam ułożyć ręce ,bo żadna zmiana pozycji nie pomaga,myślę,że przyczyną jest kręgosłup lub brak magnesu, pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igamaja
Mam dobry sposób na drętwienie rąk - naprawdę działa! Należy przygotować 2 miedniczki lub małe wiaderka , jedno z bardzo gorącą wodą ,a drugie z bardzo zimną. Trzeba moczyć ręce naprzemian raz w zimnej ,a raz w gorącej wodzie. Najlepiej ręce zanużać aż po łokcie.Taki zabieg powtarzajcie przez kilka dni i będą efekty na dłuższy czas.Polecam ,rewelacyjna metoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. moje dolegliwości miały związek z kręgami szyjnymi, dostalam skierowanie na rehabilitację (wirówki, masaż, ćwiczenia różnego rodzaju, itp.) i przeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataner
Znowu mnie "męczył koszmar nocny" 😭 Czy naprawde nikt nie zna przyczyny bólu dłoni ??? Zdesperowana :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataner
dziefcze - bardzo dziekuje za odzew . Byłam na rehabilitacji, zalecono mi okłady z ketonalu , witaminy B6, lampe i cwiczenia. Dobrze było dopóki brałam ketonal :-( Cwiczenia i łykany ketonal juz nie pomagają {beksa]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataner
dziś lekarz dał mi tym razem skierowanie do ortopedy ... zobaczymy co z tego wyjdzie :-( Przez te pół roku zalicze chyba wszystkich lekarzy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daneczka
A ja w końcu zrobiłam badanie EMG i niestety przypuszczenia ortopedy, który mnie na nie skierował potwierdziły się:"zaawansowany zespół ciesni nadgarstka"...czekam już tylko na telefon ze szpitala...trzeba operować. Żałuję tylko, że nie zbadałam obu rąk tylko prawą, ale narazie jeden zabieg wystarczy, mam nadzieje, ze to mi pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mataner
daneczka no to zycze powodzenia ;-) przynajmniej juz wiesz na czym stoisz. Podobno po operacji wszystko mija i człowiek wraca do zdrowia bardzo szybko :-D Ja tez bym juz chciała wiedzieć co tak mnie męczy :-( ... no ale na to jeszcze poczekam ... bo wizyta do ortopedy zaplanowana na koniec maja 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daneczka
Koniec maja ? U nas niestety też są takie terminy, więc zaczełam chodzic prywatnie, nadal nie znam daty zabiegu, telefon milczy, denerwuje mnie to już, obiecano mi, ze do miesiąca dadzą . znać, minął miesiąc i cisza. Mam jeszcze jeden problem, o którym nie pisałam...choroba-schorzenie tzw. "łokieć tenisisty". I tak naprawde to mi bardziej dokucza niż zespół cieśni, cały czas odczuwam ból w łokciach. Pół roku temu wstrzyknieto mi zastrzyki (steryd)- pomogło na 2 miesiace, teraz jest coraz gorzej Zakwalifikowano mnie do testowania nowego leku na to schorzenie, jakieś plastry, niestety nie znam szczegółow, ale trwa to przez 20 tygodni, strasznie długo! Ale najpierw zabieg....ehhh, co za życie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daneczka
uff, w czwartek jadę na zabieg:) narazie z prawą ręką, a potem zobaczymy...Wam też radzę zrobić badania EMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×