Odpowiedz na ten temat

drętwienie rąk - pytanie

• Stuknięty Porąbaniec 2010.04.03 [15:09]
    Kochana tez może być od większej ilości kawy spożytej.Odzczuwałem silne kurcze w łydkach w nocy w czasie snu.Póżniej bóle w stawach i rekach.Uzupełnij niedobór w organiżmie witamin,szczególnie magnez.Po kuracji kilkudniowej wypiciu rozpuszczalnego magnezu w tabletkach przeszło jak ręką odjął.
    Od 1 kwietnia 2010 nie palę.
    Od 1 kwietnia 2010 nie palę.
  • kasia.kora 2010.05.13 [11:58]
    Witam
    Dzisiaj zdarzyło mi się to pierwszy raz! I od razu pomyślałam że tu zajrzę! Zdrętwiły mi dwa najmniejsze palce ( mały i serdeczny) u lewej ręki i ten tan utrzymywał się ok 15min, następnie zaczęło utępować i odzykiwałam powoli czucie w połowie mojej dłoni. Bardzo mnie to zaniepokoiło! Przetraszyłam się ze to jakis wylew albo co. Mam 21 lat i od kilku miesiecy prowadze bardzo zdrowy tryb życia poniewaz jetem na terapii odchudzającej i diecie bezglutenowej, ćwiczę (wczoraj wieczorem biegałam).Nie palę i poradycznie piję małe ilości alkoholu, częciej kawę. Ogólnie czuje sie dobrze ale straszna ze mnie panikara.... Czy ktoś ma/miał idetyczne objawy? Proszę o kontakt! gg 6466640
  • lolo31 2010.05.14 [07:14]
    Mam ostatnio dretwienia rąk. Wystarczy ze poloze sie do spanie na boku i juz reka na ktorej leze po kilku min dretwieje jakby z niedokrwienia to przewracam sie na drugi bok i to samo. A jak poleze na wznak to niby ok ale tak jakby ciezej mi sie oddychalo i ogolenie mam czasem dusznosci.
    Nogi czesto mam zimne ale nie dretwieja co najwyzej sa lodowate.
    Wyglada mi to jakby cos z tetniczkami bylo nie tak
  • zyzio997 2010.05.14 [22:29]
    Mam ten sam problem i boje się najgorszego,słyszałem że może to byś Stwardnienie Rozsiane...
  • antykwariuszka 2010.06.17 [16:44]
    ..Dzien dobryusmiech.gif
    Moje dretwienia rąk sa bardzo bolesne,ale zauwazyłam ze niasilaja sie wowczas kiedy nadwyreże dłon. Tak mam włąsnie z dłonia prawa,poniewaz jestem praworeczna i wszystko robie prawą reką,Bol w nocy jest czasami nie do wytrzymania,musze wstac i dlugo chodzic po pokoju z reką opuszczona wzdłóz ciała....po jakims czasie krązenie wraca i boł ustepuje,ale kiedy poloze sie spac po godzinie lub dwoch sytuacja sie powtarza.Ponadto zauwazyłam,ze sama dłon jest bardzo spuchnieta i nie moge zgiąć palców. Musze sie przynac ze pije duzo kawy ale łykam magnez i witamine B kompleks, chodze tez na basen i korzystam z masazu wodnego, mimo to sa noce, kiedy nie spie wogole.
    Robiłam przeswietlenia kregosłupa ...niestety nic nie wykazalo.
    Jedyna pomoc to opuszczenie dloni i czekanie az krew naplynie.
    Nie wiem co moglo byc byc jeszcze pomocne...wizyty u lekarzy nic nie daja.Boje sie,ze kiedys sparalizuje mi ręke całkowicie....mam 47 lat...jak sobie z tym radzic??
  • sybis 2010.07.06 [18:28]
    witam usmiech.gif
    wiem,ze topik jest stary ale moze jeszcze ktos tu zaglada....mam podobny problem,od miesiaca dretwiej a mi rece,najbardziej prawa, nie objawia sie to w nocy tylko w dzien bo pracuje na nocki, mam prace fizyczna i wydaje mi sie ze to z przemeczenia, budzi mnie bol niedozniesienia, nie mam czucia w rekach, w lewej przechodzi nawet szybko jednak w prawej trzyma mnie pare godzin a czasem nawet caly dzien, najgorzej jest weekendami, mam wolne od pracy i nienadwyrezam rak i bol sie nasila, nie wiem czy jest mozliwe zeby byla to ciesnia nadgarstka bo mam dopiero 20 lat, bardzo prosze o pomoc poniewaz jestem tym przerazona, to uczucie niewladnych rak jest okropne, a nie mammozliwosci puki co zrbic wszystkich badan poniewaz od 2 miesiecy mieszkam w Anglii smutas.gif pomocy..pozdrawiam MaŁa
  • joasia333 2010.07.19 [20:59]
    Moja mama miała ten sam problem (ja obecnie również).
    ROZWIĄZANIE:
    Kładziemy się na podłodze na plecach i skrecamy glowe raz w lewa raz w prawa strone (glowa cały czas leży na podłodze). Czynność powtarzamy 100 -200 razy przez kilka dni chociaz efekty mogą już być po pierwszym razie.
    Mojej mamie i mnie pomoglo wiec waro wyprobowac.

• joasia333 2010.07.19 [21:03]
    ROZWIĄZANIE:
    Kładziemy się na podłodze na plecach i skrecamy glowe raz w lewa raz w prawa strone (glowa cały czas leży na podłodze). Czynność powtarzamy 100 -200 razy przez kilka dni chociaz efekty mogą już być po pierwszym razie.

• joasia333 2010.07.19 [21:06]
    ROZWIĄZANIE:

• just 21 2010.07.29 [22:14]
    mam dretwienie i mrowienia w kończynach gornych i dolnych .....w nocy jest najgorzej wrazenie biegajacych mrówek ,czasem wrazenie wbijajacych igieł w palce .., ognie w palcach zimne palce czasem ....czucie nerwów w palcach .....pojawia sie co jakiś czas potem znaka i na nowo ...mam tez wade serca ...boje sie że to ma jakis związek ?
  • 39latka 2010.08.03 [18:31]
    JA ZGODZILABYM SIE Z WYPOWIEDZIA TEGO GOSCIA ,KTORY NAPISAŁ ZE TO MOZE BYC OD KOMPUTERA,JA MAM TO SAMO DRETWIEJA MI PALCE PRZY LEWEJ RĘCE,BOL NIE DO WYTRZYMANIA-KOSZMAR I ZAUWAZYLAM ODKAD ZACZELAM KORZYSTAC Z KOMPUTERA ZACZEŁY DRETWIEC,PALEC SERDECZNY I MAŁY JUZ MAM NIEDOWŁAD MAM PROBLEMY ZEBY COS UTRZYMAC W LEWEJ RECE,BYC MOZE TO WSZYSTKO JEST OD KREGOSŁUPA,ALE U MNIE ZACZEŁO SIE ODKAD ZACZEŁAM SIEDAC DO KOMPUTERA
  • potargana 2010.08.08 [08:46]
    Witam serdecznie
    Przeczytałam powyzsze odpowiedzi i niestety musze stwierdzić, ze u mnie jest podobnie
    Zaczęło się jakieś 3 tygodnie temu (2 dni dźwigania-przeprowadzka, tydzień duzego wysiłku fizycznego).
    Ból dopada mnie w nocy, najczęściej nad ranem. Budzę się ok 4-5 i muszę pochodzić, rozruszać ręce (boląmnie obie ale nigdy nie jednocześnie). Pomaga pozycja pionowa, masaż ale na krótko. W ciągu dnia czasem odczuwam lekkie mrowienie, ale to nie przeszkadza.
    Bardzo pomogło mi przyjmowanie MAGNEZU. Początkowo po 3 tabletki na dobę, teraz 1-2 dziennie (podwójna dawka). Mogę spać, występuje bardziej mrowienie niz bólWaptece kobietami powiedziała zeby brac magnez ok 3 miesięcy (wysiłek fizyczny, przecuiążenie organizmu, utrata mg również spowodowana upałami do tego kiepska dieta- kto je jak jest 40stopni? tak to tłumaczyła)
    pozdrawiam

• zakłopotana95 2010.08.12 [13:58]
    hej mam pytanko 3 tyg. nosiłam gips na lewej ręce od palców po łokieć ... lekarz postawił diagnozę "pod okostne złamanie kości promiennej" teraz ściągnęli mi gips już nie boli mnie ręka ale tak jakby mięśnie gdy np. zginam, przekręcam w nadgarstku... czy mięśnie mogły się zastać??? jak lekarz zapytał czy boli powiedziałam <trochę> przy poruszaniu i stwierdził że to normalka ale czy tak jest... ??? pomóżcie błagamsmutas.gif

• zakłopotana95 2010.08.12 [13:58]
    hej mam pytanko 3 tyg. nosiłam gips na lewej ręce od palców po łokieć ... lekarz postawił diagnozę "pod okostne złamanie kości promiennej" teraz ściągnęli mi gips już nie boli mnie ręka ale tak jakby mięśnie gdy np. zginam, przekręcam w nadgarstku... czy mięśnie mogły się zastać??? jak lekarz zapytał czy boli powiedziałam <trochę> przy poruszaniu i stwierdził że to normalka ale czy tak jest... ??? pomóżcie błagamsmutas.gif
  • impostor_101 2010.08.28 [22:28]
    Drętwienie dłoni lub całej ręki, szczególnie podczas snu, jest bardzo częstym objawem boreliozy.
  • hiku 2010.10.06 [21:52]
    Wszystko wskazuje na to, ze wlasnie cierpie na ta przypadlosc. Powiedzcie mi prosze, co jesli zyla przy nadgarstku w lewej rece z miesiaca na miesiac staje sie coraz grubsza, szersza i dluzsza? A bol sie nasila.
  • yyzz 2010.10.11 [18:24]
    Mam drętwieni obu kciuków jak sobue z tym poradzić pracuje w sklepie jako kasjerka
  • drugiraz 2010.10.11 [22:06]
    pierwszy raz przechodziłam przez to 2 lata temu. co noc drętwiały mi obie ręce, gdzieś przez około mc. byłam u neurologa, w zasadzie nie leczył mnie, badania kręgosłupa nic nie wykazały, drętwienie minęło samoistnie.
    teraz od 2 tygodni przeżywam to samo. nie stresuję się już tym tak bardzo jak wówczas (szukał przyczyn w poważnych chorobach, dzięki Bogu wykluczonych). ale przeszkadzać przeszkadza. spróbuję połykać magnez. pozdrawiam
  • Polecam123 2010.11.05 [15:05]
    Aby zminimalizować drętwienie dłoni spróbujcie ćwiczeń dłoni i palców. Tutaj znajdziecie kilka ciekawych i skutecznych (moim zdaniem) ćwiczeń:

http://www.stwardnienie-rozsiane.org/Cwiczeni a-dlloni-i-palcow-t122.html

• Jacar 2010.11.16 [21:37]
    Jacek o drętwieniu nóg i rąk.
    Witaj miałem to samo co ty a pomogło mi to że zmieniłem pracę na lżejszą bez obciążeń kręgosłupa
    oraz zaczołem stosować proste ćwiczenie - stawałem w wąskim przjściu pod ścianą ,pięty równo przyciśnie przy scianie
    jak równierz cały tułów i głowa ,rękoma oprzeć się o przeciwległą ścianę i mocno i sił w mięśniach rąkodpychać sie od przeciwległejści8any
    ( musi być blisko ,krótszy dystans niż długoś ręki od barku do nadgarstka i przec aż zacznom strzelać kręgi wskakując na wła\ściuwe miejsce potem skłon głową
    w lewo przy ścianie i w prawo ,patrząc na wprost . Jeszcze możżna to wzmocnić robiąc mostek lub starając się taki zrobić ,najlepiej wówczas nogi o coś wesprzeć aby się nie odsuwały
    pozdrawiam i życzę zdrowia 1 Mnie to pomogło może tobie równierz!
  • jola233 2010.11.21 [11:40]
    Jeśli takiebole pojawiaja sie noca,to ja na Twoim miejscu jeszcze wziełabym pod uwage łóżko i materac na którym spisz.Wbrew wszelkim pozorom to ma strasznie duze znaczenie na nasz kregosłup.
    Mysle ze spokojnie mozesz sobie to poczytac
    http://dzienniknowy.pl/aktualnosci/pokaz/1614 8.dhtml

• evtylkorap 2010.11.21 [22:41]
    hehe , bo śpisz na ręku głowę kładziesz podczas snu i krew nie dochodzi ja też tak mam dlatego teraz staram się obok ręki kłaść a nie na ręku .. i musisz palcami ruszać jak ci zdrętwiała ..
  • zdpo 2010.11.27 [08:17]
    Mam to samo lewa ręka mnie drętwieje w nocy ostatnio chwilami piecze szyja żyję z tym już jakiś czas i wiem że to od kręgosłupa i Ostatnio szwagier podpowiedział pić sok pomidorowy w nim jest potas jakiś czas miałem spokój ale dzisiaj o już się wystraczyłem po trzech godzinach snu zdrętwiała ręka lewa jak się obudziłem opuściłem ją w dół i przeszło ale w górnej części pleców czuję ciężar.Być może że było to spowodowane nie tylko przyczynami które tu wymieniliście ale mechanicznym uciskiem .Położyłem się w podkolanówkach być może że ten ucisk pogłębił dolegliwości.Ponadto może być spowodowane słabym krążeniem spowodowanym przez miażdżyce i tu wskazany byłby polocard Siostra jest pielęgniarką i bierze go ale bez lekarza nie radziłbym brać .Długie siedzenie przy komputerze też może wpływać na te dolegliwości Ja siedzę codziennie po kilka godzin.
    Na operację żadną nie pójdę Dziadek mówił samo przyszło samo przejdzie a dożył 103 lata. ja mam już 71 to myślę że wiek też na to wpływa.
    Kończę życzę powrotu do zdrowia i zalecam uprawianie ćwiczeń
  • ejszi 2010.12.05 [22:01]
    witam mam problem strasznie mi dretwieja rece rano gdy sie budze czasami nie oge ruszyc rekoma przechodza mi jakby takie "ciarki" . jak cos robie pracuje jest ok a jak ide spac mam wolne w weeknd jak sie budze jest strasznie- bol dretwienie rak czasami same dlonie palce a czzasami az do ramion . od czego to moze byc ... prosze napiszcie do jakiego lekarza mam sie udac
    pozdrawiam
  • bir 2010.12.06 [07:44]
    to jest uszkodzone jakies wiazadelko w nadgarstku idz do ortopedy a pozniej na rehabilitacje ulrzy ci najakies10miesiecy a potem powroci to mozna tylko operacyjnieusunac ..przecinaja cos w nadgarstku..
  • papaja303 2010.12.06 [08:03]
    Przyczyną drętwienia rąk jest najczęściej osłabienie krążenia i wydalania. Poprawę zaobserwujecie po serii lewatyw oczyszczających jelito grube(można wg Tombaka, lub urynowe, przepisy w necie), oraz po oczyszczaniu kilkukrotnym wątroby sposobem Huldy Clark.
    To namiar na najlepszą książkę w wersji elektronicznej, wystarczy ściągnąć:

http://w624.wrzuta.pl/plik/5iX4YfqN3UP/niezw ykle_plukanie_watroby_-_ksiazka_autor_andras_moritz
  • bir 2010.12.06 [08:12]
    proponuje najpierw ortopedy te mrowienia sa bardzo bolesne i te nieprzespane noce
  • hjhjhjhj 2010.12.10 [08:22]
    niskie cisnienie matoły
  • hjhjhjhj 2010.12.10 [08:24]
    sam nicnielecz?
  • dar 406 2010.12.15 [21:50]
    Ludzie!!!!!! trzeba iść do neurologa niech da skierowanie na rezonans magnetyczny kręgosłupa , zrobić go i wszystko będzie wiadome, miałem w jednym kręgu przepuklinę w drugim wypuklinę w trzecim przewężenie co było powodem drętwienia rąk. Profilaktyka - masaże , gimnastyka, wyciągi i prądy i na razie jest dobrze. Pozdrawiam.

Odpowiedz na ten temat

Pokaż więcej