Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

drugie dziecko?jeśli tak to kiedy?wasze opinie i doświadczenia

Polecane posty

Gość gość

Jestesmy 10 lat po slubie , mamy syna 8 letniego. Mąż pracuje, ja prowadze działalnośc. Myslimy o dziecku ale... ja wiem ze majac dziecko bede musiała na jakis czas zrezygnowac z pracy a co za tym idzie z klientów.Stracic ich a potem odbudowac to wszystko to wielkie wyzwanie. Finansowo stoimi dobrze w miare a w przyszłym roku konczy nam sie duzy kredyt. Troche nie wiem co zrobic, mieszkam z mama która pomaga nam w prowadzeniu domu itp ale podjac taka decyzje jest trudno. Napiszcie co zawazyło na waszej decyzji bycia mama kolejny raz?Mam 34 lata, czekam na opinie i wasze zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja mam syna (2latka) i od nowego roku zaczynamy się z mężem starać o rodzeństwo dla młodego. Finansowo stoimy ok. Mąż ma własną działalność, a ja pod koniec października zaczynam roczną szkołę charakteryzacji i wizażu. Rodzina jest dla mnie priorytetem, nie mam zamiaru odkładać planów związanych z powiększeniem rodziny bo pieniądze są ważniejsze. Mam 29 lat i wiem, że milionerką raczej nie zostanę, ale nie obchodzi mnie to. Wolę mieć kochającą się dużą rodzinę, niż wszystkie pieniądze tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem idealna różnica wieku dla dzieci to 2 lata. Potem mają fajny kontakt ze sobą, wspólne zabawy itd/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mogę napisać co zaważyło na decyzji braku drugiego dziecka: wygoda. Córka ma 6 lat a mi się zwyczajnie nie chce wracać do tych koszmarów typu zarywane noce, płacze, kolki, ząbkowanie, nocniki, pieluchy, ulewanie itp. atrakcje. Nigdy więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiek syna jest ok mój miał 4,5 jak się mu siostraurodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 lat to duza roznica, ale jak sie nie zdecydujesz, to bedzie jeszcze wieksza ;). a ty coraz starsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ogole sie juz nie decyduj, bo roznica jest za duza. Pytanie po co Ci kolejne dziecko ? Masz ustabilizowane zycie, prace, odchowane szkolne dziecko. Takie dzieci, z taka roznica wychowywane sa jak dwa jedynaki . Nigdy nie zlapia kontaktu ze soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nue ma czegos takiego jak za duza roznica. autorka chce miec kolejne dziecko ze wzgledu na siebie, a nie starsze dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam brata 10 lat straszego i wiem co mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co wiesz co mowisz? moze twoi rodzice chcieli miec drugie dziecko dla siebie, a nie dla twojego brata??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 2 lata i za niecałe pół roku urodzi jej się rodzeństwo. Nie gadajcie bzdur ja mam brata 6 lat starszego i mam świetny kontakt. Mój mąż ma 15 lat starsze rodzeństwo i też mamy z nimi świetny kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dziecko prawie 3 letnie, ani myślę powrotu do pieluch i nieprzespanych nocy, każdego to jest indywidualna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas będzie trzy lata różnicy. Wcześniej nie chciałam. Nie wyobrażam sobie dwójki w pielucha. Trochę już odespałam: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka :-D ja poprostu wiem ze jak sie nie zdecyduje teraz to za chwile bedzie za późno... teraz jest mega dobrze bo ja pracuje, firma ma fajne dochody i obroty, boje sie ze wypadnę z rynku gdy urodze dziecko a wrócic znowu na to samo miejsce bedzie trudno. Widze po mezu ze bardzo chce drugiego dziecka ale nie napiera, syn wciaz pyta kiedy bedzie miał brata lub siostre... pochodze z duzej rodziny, maz tez moze dlatego podswiadomie chciałabym miec drugie no i tak jak piszecie -dla nas, dla mnie ,dla męża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie rozumiem tego gadania o różnicy wieku. Przecież drugiego dziecka nie ma sie dla pierwszego. Mam znajomą ktora ma dwoch synkow z roznica wieku 2.5 roku i starszy niecierpi mlodszego i w ogole nie chce sie z nim bawić. Mam też znajoma ktora ma roznice wieku 6,5 roku miedzy chlopcami i starszy uwielbia młodszego i jest w nim zakochany. Moja mama z kolei ma o 12 lat młodszą siostre i zawsze ja uwielbiala. Ja mam brata 5 lat starszego i byl czas gdy sie razem bawilismy i byl tez taki gdy sie nie trawilismy. Teraz w doroslym zyciu mozemy na siebie liczyc i dogadujemy sie ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avm sunrise
Hej. Ja jestem w ciazy w 33 tygodniu z 1 dzieckiem i drugiego nie planuje. Mam wrodzona wade ukladu krwionosnego i ciaza pogorszyła ja aż czterokrotnie :/ po ciazy czeka mnie dluuugie leczenie wuec druga ciąża odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drugie i trzecie jak najbardziej, o klientów się nie martw, sami do Ciebie wrócą. Poza tym nie musisz wyłączać się na rok, jeśli ciąża bez komplikacji, to długo możesz pracowac, a potem wracać wcześniej - tak robi większośc znanych mi kobiet z działalnością gospodarczą. 34 lata to ostatni dzwonek na powiększenie gromadki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam brata młodszego o 2 lata i dzieciństwo było super. Moj maz ma 3 siostry : rok starszA, 3 lata młodsza i 15 lat mlodsza :P i tez sie wspólnie dogaduja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam starszą dwa lata siostrę i dwóch młodszych o 15 i 18 lat braci - i wszyscy się bardzo kochamy :D Przy braciach obie z siostrą pomagałyśmy mamie, bo studiowałyśmy w tym samym mieście. mama szybko wróciła do pracy, bo przy maluchach pomagała tez nasza kochana babcia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko - przede wszystkim dziecka powinno się pragnąć, wtedy wszystko inne się nie liczy, a przynajmniej nie jest przeszkodą. Z takim podejściem, kalkulowaniem, przeliczaniem wieku i pieniędzy na pewno się nie zdecydujesz. Zawsze jest jakieś "ale". Ja sama urodziłam pierwsze dziecko młodo, w czasie studiów i chociaż gdzieś w głębi serca marzyłam o większej rodzinie nigdy nie umiałam podjąć decyzji, że to ten moment. Zaszłam w drugą ciążę nieplanowanie i to była najlepsza niespodzianka od... losu ;-) Różnica między dziećmi jest duża - 9 lat, ale ja widzę same plusy takiej różnicy. Myślę, że najważniejsze są Twoje pragnienia, klienci i inne kwestie w tym momencie są sprawą drugorzędną. Są rzeczy ważnie i ważniejsze. Ja jak zaszłam w ciążę i musiałam leżeć plackiem 9 miesięcy nawet przez moment nie pomyślałam o pracy, która wcześniej była moim życiem. Najważniejsze było dziecko. Z czasem wszystko się poukładało, znowu pracuję, ale wiele się w moim systemie wartości zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corcia ma 10 lat za 5 m- cy będzie miała rodzeństwo. Między nimi będzie 11 lat różnicy. Odkladalam plany na drugie dziecko. Ale nie chcę żeby córka była sama jak nas zabraknie. Autorki nie martw się będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×