Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kachnaa

Dziecko pokazuje środkowym palcem???

Polecane posty

Witam wszystkie Mamy.Chciałam zapytać, czy Wasze pociechy tez tak mają/miały.Otóż mam 11 miesięcznego synka,rozwija się prawidłowo(nie będę zagłębiać się w szczegóły) itp. Jednak chodzi o to,w jaki sposób moje dziecko coś wskazuje...a robi to środkowym palcem :D Jak np. dojrzy powiedzmy jakiś mały element w zabawdze-wskazuje go normalnie,dotyka tylko że nie paluszkiem wskazującym, a środkowym-normalnie jeździ opuszkiem palca tyle że palca środkowego.Lub np. chce włączyć melodyjke w zabawce-też używa palca środkowego a nie wskazującego.Generalnie podejrzewam, że to nie jest coś złego, ale zastanawiam się ,czy inne dzieci tak robiły?Może jest mu wygodniej wskazywać coś środkowym palcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie masz się czym przejmować. Dziecko sie uczy, i stara sie jak moze, a że cos robi inaczej niż my? Jeżeli nic innego Cię nie niepokoi, to można powiedzieć, że to "taka uroda" Nie przejmowałabym się zbytnio, ewentualnie wspomnij u lekarza, jak będziesz na wizycie i dopytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanna, nie nie mam powodu do niepokoju,ponieważ syn rozwija się książkowo,nie ma żadnych chorób,prócz zaliczonych 2 przeziębień.Tylko z ciekawości założyłam temat,czy może są mamy których dzieci tak śmiesznie używały paluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, nie miałam na myśli, że z Twoim dzieciaczkiem coś jest nie tak :-) Też jestem ciekawa i czekamy na inne mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Zuzanna :) Też jestem ciekawa, czy tak inne dzieci robią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfegtrd
Kasienka moje dziecko tak samo robi :)) a jest w tym wieku co Twoje :)) i tez mnie to bawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no to wygląda świetnie, dziś mąż mu pokazywał ktorego paluszka się używa do wskazywania, dopóki mąż trzymał mu dłoń, to wskazywał właściwym , a tylko puścił-automat-wskazujący się chował i wystawiał środkowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no to wygląda świetnie, dziś mąż mu pokazywał ktorego paluszka się używa do wskazywania, dopóki mąż trzymał mu dłoń, to wskazywał właściwym , a tylko puścił-automat-wskazujący się chował i wystawiał środkowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serbia
Dziecko pokazujące coś środkowym paluszkiem moze mieć w przyszłości problemy z chwytem pisarskim. Radzilabym jednak poradzić się jakiegoś specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymmm
witam wiem ze watek bardzo stary ale dotyczy rowniez mojego dziecka, bardzo chcialabym sie dowiedziec do jakiego lekarza zglosic sie z dzieckiem ktore pokazuje i chwyta palcem srodkowym a nie wskazujacym.Na poczatku nam rowniez wydawalo sie to zabawne ale pediatra powiedziala ze utrwalenie tego nawyku moze powodowac ze dziecko bedzie mialo problemy w szkole z pisaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta s
moje dziecko ma 11 miesiecy i tez uzywa srodkowego palca do pokazywania wszystkiego i tez tak sie własnie zastanawiam czy to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma 9 m- cy i też tak robi. Czy ktoś poradzi czy lekarz potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie dziecko powinno pokazywać palcem wskazującym,nie pamiętam od ok 10-11 mca???? Wiedziałam że ważne żeby dziecko pokazywało, ale nie wiedziałam że to musi być wskazujący, synek długo pokazywał całą rączką, czasem wychidziło właśnie środkowym. W wieku 12 mcy byliśmy bez powodu u neurologa dziecięcego (pogadać o szczepieniu mmr) i dr był niezadowolony że dziecko nie pokazuje palcem wskazującym, pytał czy synek używa chwytu "pęsetowego" i powiedział, że jak do 15 mca dzięcia nie pokazuje wskazującym to mówimy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu... Trochę mnie to przrstradzyło, ale nic innego nie wskazywało na to zaburzenie i nagle w 14 mż synek zaczął wyraźnie wskazywać palcem wskazującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na podstawie tylko tego jednego czynnika diagnozuje się zaburzenia? Dla mnie to dziwne. Mój synek też na początku rączką wskazywał, potem zaczął dwoma palcami i dopiero od tygodnia jakoś wskazującym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie jest napisane ze to jest diagnoza? Lekarz tylko zwrócił uwagę rodzicow zeby obserwowali dziecko. Widac ze masz małe problemy z "diagnozowaniem" tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×