Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

dziecko wysoka gorączka pomocy

Polecane posty

Gość gość

Syn choruje jest na antybiotyku. Ok 19 podskoczy la temp do 39 8 ciągle się utrzymuje. Podałam o 20 paracetamol aflofarm dla dzieci jedna duża łyżka stołowa. Syn ma 15 kg a nie nam ulotki czy to za mało ? Temp nie spada robie zimne okłady. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Temp 39.0 nie wiem czemu ale wskoczyła mi tam niechcący 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam jak teraz sprawdzić ile potrzeba par na 15 kg poszukaj w necie ale teraz to ją vbymn podała coś z ibuprofenem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na necie pisze 150 mg . Ile to w przeliczrniu na ml ? Łyżka stołowa ma 5 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na zmiane trzeba dawac ja dawałam nurofen po 4h czopki paracetamol,i robiłam okłady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5ml to 200mg z tego co pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
łyżeczka do herbaty ma 5 ml. Podaj coś z innej grupy np z ibuprofenem. Pamiętaj dozuj do wagi nie wieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po jakim czasie powinna spadać temp. ? U mnie już prawie 2 h utrzymuje się wysoką temp. Teraz ma 38.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz jeszcze trochę dać, ale jak mu nie spadnie w pół godziny, tylko będzie jeszcze rosła - jedź do szpitala. Mój syn jest właśnie w szpitalu, bo zaczęło się od 37, 5 i skończło na 40,6 w sześć godzin, mimo podania czterech dawek w odstępach czasowych. Teraz syn jest na dożylnym antybiotyku w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jestem tak zdenerwowana ze juz ze zrozumieniem nie potrafię czytać. Sprawdźcie mi na necie syrop paracetamol aflofarm truskawkowy syn ma 3 lata 15 kg. Dałam dużą łyżkę stołowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przerabiałam to samo 2 tyg temu. Tylko czopek, jeśli teraz nie pomógł syrop, to już nie pomoże bankowo. Możesz kogoś wysłać do apteki? Jeśli nie - może masz w mieście korporację taksówkarską, w wielu jest usługa zakupów, zapłacisz więcej, ale pomożesz dziecku. Możesz go wsadzić do wanny z wodą o jeden stopień niższą niż jego temp, potem stopniowo możesz ją jeszcze odrobinkę schłodzić. Do tego zimne okłady - na czoło, kark, pod pachami, pod kolankami, w lędźwiach. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idę poszukać czopka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idę poszukać czopka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spędzaj temperatury chemicznie!!! To niebezpieczne i niezdrowe. Zrób okłady z letniej wody na karku i pod pachami. Możesz zrobić mu też kąpiel, temperatura wody powinna wynosić 37,stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam czopki paracetamol 125 mg mam dać ? Bo to znów paracetamol. Albo podać ibum forte w syropie teraz ? Doradźcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko, u mnie było identycznie, córka miała 39.3, podałam Nurofen, nic nie dał. Zadzwoniłam do zaufanej pediatry, kazała mi podać jeszcze jedną dawkę Nurofenu i poczekać godzinę, jeśli to nic nie da - dać czopek, a jeśli czopek nie pomoże - jechać do niej na dyżur. Po czopku na szczęście temp spadła do 38, później robiłam już tylko okłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok jak czapek nie pomoże to kapiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj czopek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten czapek 125 mg cały dać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale z was głupie kwoki. Powodzenia w wychowywaniu młodocianych lekomanów idiotki 🖐️.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy wysokiej gorączkę zalecenia sa na zmianę paracetamol i ibuprofen tak wiec podajesz teraz ibum forte 3 ml i odmierzaj strzykawka bo duza łyżka ma 15 ml a mala 5 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z was głupie kwoki. Powodzenia w wychowywaniu młodocianych lekomanów idiotki x powodzeniu w zachowaniu twardej d/upy i złotych rad przy 1.5 rocznym dziecku, które przy 39.3 kreskach dostaje drgawek. Ale na pewno twój okładzik uczyniłby cuda, w końcu przy 38 nie dał rady, więc przy 39 z pewnością sobie poradzi 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I wcale nie zaleca sie kapieli zwlaszcza zimnej. Jak taka temp to po co fundowac dziecku szok. Leki na zmiane. Czopek. A jesli nic to nie da to do szpitala albo do lekarza. Oklady mozna robic ale w miejscach gdzie sa duze zyly. Pachwiny pod kolanami pod pachami i mozna lekko chlodny na czolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychiczna jesteś po prostu ... psychiczna. Moje "okładziki" i zdrowy rozsądek wyprowadziły moje piętnastomiesięczne dziecko z gorączki 39,5 stopni. Ale co może wiedzieć taka kafe-kwoka o naturalnych procesach, zachodzących w organizmie podczas walki z infekcją :)? A dawanie nurofenu na przemian z paracetamolem to prostu taka okropna rada. Nie wolno tak robić :o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dałam czopek za pół h mam sprawdzić temp o ile powinna zejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też bym podała czopek, syropy mają dłuższy czas interakcji, czopek działa błyskawicznie. fakt że pwoinno si podawać na zmianę substancje zbijające temperaturę, ale nic się nie stanie, jak autorka 2 razy z rzędu dostanie paracetamol Ja też tak robiłam, mało kto ma w domu 10 środków na gorączkę, żeby naprzemiennie je podawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×