Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katineczka18

Dziennikarstwo-kierunek przyszłości czy totalny niewypał?

Polecane posty

HEJKA! Chciałabym studiować dziennikarstwo ale nie wiem czy jest to opłacalne i czy znajdę po tym kierunku pracę. Drodzy studenci i Ci co już ten kierunek skończyli wypowiedzcie się bo przed mną trudny wybór studiów ;( Liczę na Waszą pomoc ;) Dzięki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan Bankowy
dziennikarzem możesz być niezależnie od tego jakie studia skończysz, szkoda więc iść na ten kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak myślisz? A jak wogóle się wkręcić do tej pracy? Słyszałam, że bardzo trudno bo wszystkie stanowiska są zajęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka 9
Ja studiuję dziennikarstwo. Jeśli masz ochotę na 5 lat zabawy i wolego czasu - polecam gorąco. Tylko, że aby potem pracować w zawodzie, sama musisz się zainteresować. Praktyki, staże, doświadczenie! Inaczej będziesz bezrobotnym magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiem w ten sposób: jak czytam dzisiejsze dzieła \"miszczów reportażu\" i porównuję je z tym co pisano całkiem niedawno, bo za okrutnej komuny, to mogę tylko obecnym \"miszczom\' poradzić, żeby zajęli się szambonurkowaniem. A może Ty chcesz zmienić ten stan rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno byłoby zmienić szmbodawców bo te artykuły są \"Ok dlatego, że zainteresują każdego a jak wiadomo ludzie ploteczki lubią!!! Ja chciałabym się zająć ztroną właśnie muzyczną i gwiazdami show-biznesu. Boję się że na tym kierunku trzeba przejść przez Politykę a ja nie lubię takich tematów i nic z nich nie wiem a każdy dziennikarz powinnien sie interesować tym co sie w Polsce dzieje no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Nie wroze Ci przyszlosci w tym zawodzie...niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziennikarstwo czesto
studiuja ludzie, ktorzy juz pracuja w zawdzie - po to zeby miec papier - i wlasciwie wtedy to ma najwiekszy sens. Lepszy jest dziennikarz z jakims innym wyksztalceniem, wtedy więcej wniesie do zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka 9
studentka 9 Odpowiadam :) Studiuję na 4 roku na uw. Mówię, że zabawa, bo tylko wtajemniczeni wiedzą, że wiele to się uczyć nie trzeba. Sesja jest miła, gladka i przyjemna. :) Tylko tak jak powiedziałam, te studia dadzą Tobie zaplecze, ale sama musisz kombinować, zakręcić się, szkolić ... jak skończysz te studia, a wcześniej nigdzie nie pracowałaś, to jesteś nikim na rynku pracy. Trzeba działać, no i przydadzą się znajomośći. W tym zawodzie naprawdę ... każdą pracę mam dzięki komuś, koledze, koledze kolegi itd. Teraz pracuję w agendji PR i jestem bardzo zadowolona. Moi znajomi po tych studiach też dobrze zarabiają i robią karierę. Zatem można. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby az tak mało osób studiowało ten kierunek że nikt nie pisze? forumowicze dzielcie sie swoimi doświadczeniami!!!!! Studentka 9 dzii za super info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziennikarstwo na uw to jest
porażka:o Zresztą wsżędzie. Te studia nie dają zadnego przygotowania, bo nie masz pojęcia ani o jezyku ani o żadnym konkretnym temacie, mozesz co najwyżej potem pisac porady do Tele Tygodnia, że ser zatrzymuje wode w organizmie:O W ogóle nie wiem, co za debile pisza w tego typu szmatławacach,a el po prostu jest to przerażające:( poziom zerowy. Pisza porady o zdrowiu a nie odróżniają bakterii od wirusa:( Po prostu szokdza ludziom, którzy sa tak samo ciemni jak i oni... Największe zapotrzebowanie jest na dziennikarzy branzowych, do pism medycznych, komputerowych, technicznych, wyspecjalizowanych. Tyle, ze do tego trzeba mieć ukończone studia wyższe i dodatkowo umieć pisac plus znać jakiś język obcy. Po samym dziennikarstwie na pewno wielką dziennikarką nie zostaniesz. Już lepsza jest polonistyka, bo przynajmniej tak musisz się czegoś uczyć i mieć jakieś pojęcie o kulturze języka, historii literatury, o filozofii, ogólnie o kulturze. Po polonistyce jest np. Tomasz Lis, Nina Terentiew, ale i Muniek Stasczyk (tyle że on tam studiował z 8 lat:p ). A po dziennikarstwie nie znam zadnych wybitnych dziennikarzy. I uwazam osobiście, ze ten kierunek to porażka. Może być dodatkiem do czegoś, ale na pewno nie jedynym ukończonym kierunkiem studiów,. dlatego, ze uczy samych banałów, ogólników i nie wnosi nic konkretnego do wiedzy człowieka ze średnim wykształceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałam ;( szkoda bo myślałam, że to bardzo ciekawy kierunek ;) Piszcie moze też jakies pozytywy albo jak znależliście przcę ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na temat
studiowalam polonistyke i rornoczesnie dziennikarstwo podyplomowe i powiem wam, ze wykladowcy mowili wprost, ze takie studia- dziennikarstwo- to popelina i najlepszy dziennikarz to autodydakta, samouk, PASJONAT, z talentem, to tak jak z najlepszymi d-jami- to samouki z pasja, nie po zadnych szkolach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na temat
studiowalam polonistyke i rornoczesnie dziennikarstwo podyplomowe i powiem wam, ze wykladowcy mowili wprost, ze takie studia- dziennikarstwo- to popelina i najlepszy dziennikarz to autodydakta, samouk, PASJONAT, z talentem, to tak jak z najlepszymi d-jami- to samouki z pasja, nie po zadnych szkolach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyslowy Chlopak
Nie interesuje Cie polityka i nicmo tym nie wiesz? Dziennikarstwo nie dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyslowy Chlopak
Dziennikarz powinien interesowac sie wszystkim. Ja nie studiuje dziennikarstwa,a nie ma tematow ,na ktore ze mna nie pogadasz. Czy to film,muzyka,polityka,ksiazki,sport,swiat itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...a
Ale nie myślicie, że obecnie z każdym kierunkiem jest podobnie? W dzisiejszych czasach nie wystarczy studiować, trzeba też pracować na swoją przyszłość podczas studiów. Głupie jest pytanie "czy po dziennikarstwie znajdę pracę"? Tak, jak sobie na to zapracujesz to znajdziesz. Jak sobie na studiach utrzesz szlaki zahaczając się w jakiejś gazecie, w radio, czy na jakimś serwisie internetowym, poznasz więcej ludzi z branży to będziesz miał łatwiejszą drogę awansu, przez pracę jaką w to włożysz. Jestem w tym momencie na 3 roku muzykologii, jestem czynnym muzykiem, piszę o muzyce i jako drugi kierunek wybrałem dziennikarstwo. Uniwersytety nie kształcą ludzi, którzy kończą w McDonald's. Problem leży w tym, że wiele osób idzie na studia bez pomysłu na siebie z założeniem "piszę, chcę, skończę, będę". Fajnie. "Piszę i chcę" w stosunku do kierunku studiów prędzej czy później kończą się sukcesem ("skończę"), ale jeśli pomiędzy "chcę, a skończę" nie pojawi się "robię", to w dzisiejszych czasach nie "będę". Nie pytaj się ludzi, spytaj się siebie. Chcesz być dziennikarzem? Masz determinację? To "rób" i "bądź"! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elipse
Wszystko zależy na jakiej się jest uczelni. Nie zgadzam się, że to zabawa, ktoś musiał mieć prawdziwego pecha i trafić na jakąś "lipną" uczelnię. Jest to bardzo ciekawy kierunek. Wykłady są raczej na bieżąco i moja wiedza na temat mediów, którą posiadałam wcześniej (bardzo się tym interesuję) wystarczyła. Jeżeli ktoś od razu chce być taki jak Jakub Wojewódzki albo Elżbieta Jaworowicz i pracować od razu w telewizji, no to nie ma żadnych szans. Żeby dostać dobrą posadę w tej branży trzeba być bardzo, ale to bardzo zajebistym w tym co się robi, albo po prostu mieć znajomości. Polecam ten kierunek, ponieważ można bardzo dużo dowiedzieć się na temat języka oraz jego poprawności, a także rozszerzyć swoją wiedzę na temat polityki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oświecony
Dziennikarstwo to taki sam kierunek studiów jak inne, mam kumpli co poszli ma studia inżynierskie budownictwo - bo miała być praca, i była przez dwa lata (ale jak to praca całe tygodnie poza domem spanie w baraku itp) teraz są na bezrobociu bo firmy upadły. Dziennikarz to wolny zawód, dobry zawsze znajdzie zajęcie, ja polecam WWSH w Warszawie - już od pierwszego roku wprowadzają do branży - mają niesamowite kontakty w TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadioArte
Dyskusja może już nie do końca aktualna, ale a nuż zajrzy tu ktoś zainteresowany... rzeczywiście w pracy dziennikarskiej liczy się praktyka, i rzeczywiście na samych studiach trudno ją zdobyć. W Polsce brakuje szkół dokształcających zawodowo w zawodach, które wymagają studiów wyższych. Ale to się musi kiedyś zmienić! Wszystkich, którym marzy się praca w radiu, zapraszamy na www.radioarte.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość directioner
Ja sama chce studiować dziennikarstwo i według mnie to coś bardzo fajnego :) jeśli lubisz grzebać w internecie, pisać, prowadzić wywiady to super ! Pytałam sie i m. in. będziesz się musiała uczyć histori, na pewno Polskiego, i raczej Angielskiego :) pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sama chce studiować dziennikarstwo i według mnie to coś bardzo fajnego :) jeśli lubisz grzebać w internecie, pisać, prowadzić wywiady to super ! Pytałam sie i m. in. będziesz się musiała uczyć histori, na pewno Polskiego, i raczej Angielskiego :) pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochamonedirection
Ja sama chce studiować dziennikarstwo i według mnie to coś bardzo fajnego :) jeśli lubisz grzebać w internecie, pisać, prowadzić wywiady to super ! Pytałam sie i m. in. będziesz się musiała uczyć histori, na pewno Polskiego, i raczej Angielskiego :) pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
potrzebujemy osoby, która ma co najmniej trzyletnie doświadczenie pracy dla rozgłośni filmowych lub radiowych oraz realizowała projekt dotyczący funduszy europejskich. praca dorywcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzisz, ja to patrzę w ten sposób. Dziennikarstwo mozna uprawiać, albo żyć tym. Jesli wybierzesz to drugie, to zaczepisz się tam gdzie chcesz i będziesz pisał czy mówił co powinieneś powiedzieć, aby być spełnionym. Ja stawiam na nowe media, kierunek rozwojowy i z przyszłością, idę na studia http://www.ignatianu...l/-page_26.html - a co po nich będzie, życie zweryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×