Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jam oto tu.

Dziewczyna na motorze

Polecane posty

Gość jam oto tu.

Witam Mój narzeczony jest motocyklistą, zaraził mnie tym, uwielbiam z nim jeździć i chciałabym mieć z czasem swój motor. W tym problem że nigdy na motorze nie jeździłam, wczoraj była pierwsza próba... porażka... przestarszyłam sie i nie wiem czy więcej wsiąde... :( dziewczyny czy któaś z Was jeździ? ile Wam zajęła nauka? jakie miałyscie porażki? macie jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a umiesz jeździć autem? bo jeśli nie to ja polecam najpierw nauczyć się autem a potem motorem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strach ma zawsze wielkie oczy pamiętaj że najważniejsze jest sprzęgło - cokolwiek się będzie dziać to sprzęgło od razu do końca - NIE HAMULEC tylko sprzęgło.... bez paniki i na półsprzęgle jak sobie pojeździsz to potem już pójdzie łatwo i załóż coś z mocnej skóry bo się poobdzierasz w razie gdy zapomnisz o sprzęgle :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam oto tu.
dzięki bardzo :) samochodem jeźdże bardzo dobrze :) dlatego mój kochany stwierdził że na motorze spokojnie sobie poradze... tylko cholera to jest szatan na dwóch kółkach... R1 w kilka sekund do 300km/h :( jak wsiadłam to mnie zmroziło.... i nie potrafiłam jechać prosto, porażka, mało do rowu ie wpadłam... :( obciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levviatan zamierzam robić kategorie A może jeszcze w tym roku ;] HEHEHEHEHEHHE - :D teoretykuuuuu - zawsze tak doradzasz :P ;) a pewnie na motorze nie siedziałeś ;) :classic_cool: 🖐️ 😴 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R1 to zły motor na naukę. powinno się uczyć na motorach do 250cm pojemności silnika. w ostateczności 600-650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektorke -> to że nie strzelałem z broni palnej nie znaczy że mogę się na niej nie znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam oto tu.
Levviatan - racja.... dlatego ma mi skołować jakiegos simsonka, zebym wogule pojęła o co chodzi, bo teorie mam w jednym palcu :) a praktyka... żal :( teraz to sie boje, bo na 1 on szybciej jedzie jak ja samochodem na 2... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehhe.... do 300 to nie przesadzaj ;) aż tyle to nie da rady. ale to faktycznie mocny silnik - jak puścisz sprzęgło za mocno to wyskoczy CI spod tyłka i wylądujesz na plecach ;) pamiętaj żeby minimalny gaz trzymać - i sterować sprzęgłem głównie - w razie jak za szybko - od razu sprzęgło do końca! BEzwarunkowo! to najważniejsza zasady. I nawet bez gazu na wolnych lub MINIMALNY gaz - i puszczasz sprzęgło... puszczasz i potem do końca - puszczasz i wciskasz do końca - jak już wyluzujesz i przestaną CI się uda trząść to wtedy możesz coś więcej zrobić... co z tego że to szybki motor - na półsprzęgle będzie łagodny jak baranek 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levviatan dyrektorke -> to że nie strzelałem z broni palnej nie znaczy że mogę się na niej nie znać na broni może tak ale nie na strzelaniu :P a doradzasz w dziedzinie JAZDY ;) nieprawdaż? :classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech......................
DYREKTORKE DEBILKO CIEMNA MASO I POTEM WYPADKI POWODUJESZ Sprzengło się daje zawsze na końcu. Jak walniesz na hamulac to hamujesz i silnikiem i hamulcem. A jak takie debilki jak ty wcisną sprzęgło właszcza w zimie to ladujecie po rowach. IDZ SIE KURWA NAUCZ JEŹDZIĆ A co do autorki kup sobie virago 250. Idealne dla kobiety do nauki jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po kursie + jednym niezdanym egzaminie ale sie nie zrazam, w kwietniu podejde znowu fajna zabawa, ale trzeba miec olej w glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo jeżdżę autem a co do motorów to wole wiedzieć trochę o nich zanim zacznę kurs :P a R1 jak dobrze pamiętam to we 15 sekund przy odpowiednim przerzucaniu biegów dojdzie do 200 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam oto tu.
myslałam o R6 bo troche miejszy i wizualnie pasowalibysmy do siebie :) dzięki za rady, nie poddam sie tak łatwo, zakochałam sie w motorze i musze okiełznac tą besteie tak że bedzie ryczeć jak ja jej na to pozwole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech......................
Teraz doszedł ostatni post dyrektorke. Ładna jesteś ale tempa jak nie wiem co. Jesli będzie jeździć na r1 na pół sprzęgle to w 1 dzień je rozwali. Tam jest 2 sprzęgła debilko Przez co zmienia się biegi bez sprzęgła mówi ci to coś ?? A to co piszesz woła o pomstę do nieba. O byś się nie zabiła. Może jeszcze kierownicą radzisz normalnie kręcić?? A nie jak każdy motocyklista w przeciwną stronę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do nauki nadaje sie: suzuki gs250, yamaha ybr 250, honda cbr 250 i tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam oto tu.
Levviatan 200km/h to on ma szybciej niz w 15 sekund.... wiem bo jeżdże (jako pasażer oczywiście) i zawsze gapie sie w licznik, kilka sekund i jest 200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech......................
cukierek się coś zna :) Polecam virówkę bo jest BAArdzo niska i nawet przy 150 spokojnie pojeździ a 2 ma bardzo dobrą kierownice w porównaniu do ybr czy innych. I łatwo nauczy się przeciwskrętu. Po za tym to niezawodny moto i nie zarżnie go. A kanapa dla 1 osoby jest bardzo wygodna. Nauczy się jeździć a nie na 250kg motocykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech...................... HAHAHAHHAHAHA :D skądżeś się wziął mistrzu jazdy motocyklowej? ;) formalnie Cię ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech......................
Z polski. W samochodzie też pierwsze sprzęgło dajesz przed hamulcem ?? I nigdy nie wpadłaś w poślizg ?? Sprzęgłą w 2 sprzęgłowacach uzywa się do 3 rzeczy. 1 ruszania 2 stuntu ze sprzęgła 3 po hamowaniu jak już się zatrzymujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam oto tu.
ech...................... - czyli R6 tez odpada...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Levviatan bo jeżdżę autem a co do motorów to wole wiedzieć trochę o nich zanim zacznę kurs a R1 jak dobrze pamiętam to we 15 sekund przy odpowiednim przerzucaniu biegów dojdzie do 200 ;] o wszystkim powinieneś COŚ wiedzieć :P hehe :classic_cool: 🖐️ ps. wiesz którym hamulcem się głównie hamuje na motorze - przednim czy tylnym ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowata
o matko, najważniejsze jest sprzegło w motocyklu, a nie hamulec??? Autorko, nie słuchaj tego typu rad :) Ja robiłam kurs na GN, egzamin na yamaszce, a teraz mam dominatora. Mała pojemność bo 250 ale na razie mi wystarcza. Najważniejsze to zakumać - czyli duży plac i ćwiczysz- ruszanie, zmiane biegów, równowagę. I nie bierz się za duże pojemności na początek bo jak Cie przygniecie to możesz mieć problem. Poza tym są cięższe- dla nas kobiet na początek nie do przeskoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nauczyłam się najpierw jeździć motorem, a rok później autem. Jedno nie ma z drugim nic wspólnego. A teraz śmigam sobie moim virażkiem i nic mi nie straszne. Początki są trudne ale jak się przełamiesz to nic Cię nie oderwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jam oto tu.
ech...................... - czyli R6 tez odpada...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech......................
Z polski. W samochodzie też pierwsze sprzęgło dajesz przed hamulcem ?? I nigdy nie wpadłaś w poślizg ?? Sprzęgłą w 2 sprzęgłowacach uzywa się do 3 rzeczy. 1 ruszania 2 stuntu ze sprzęgła 3 po hamowaniu jak już się zatrzymujesz A wiesz wogóle czym jest przeciwskręt??? Bo jak ty prujesz 200km bez takiej wiedzy to strach koło ciebie się poruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mireczkowata
i jeszcze jedno- hamuj nożnym, bo jak nie masz wyczucia to ręczny Ci stanie dęba :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×