Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dzisiaj odstawiam roczne dziecko od piersi prosze o porady

Polecane posty

Gość gość

Hej dziewczyny od dzisiaj odstawiam dziecko od piersi.Moj synek ma juz roczek. Od 9tego m nie bierze piersi w dzien i od 11tego m usypia sam bez piersi.Teraz tylko problem w pobudkach nocnych,budzi sie dosc czesto i obawiam sie krzyku w nocy.Macie jakies rady dziewczyny ,brakuje mi pewnosci w tym ze robie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ąqę
Moja córka odstawila się sama tydzień przed roczkiem. Wcześniej ok miesiąca piła tylko raz w nocy a w dzień w ogóle. Nagle przyszła.noc i juz nie chciala piersi. A jak się przebudzala to dawałam wodę z glukoza. POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z corka tez problemu nie mialam odstawila sie sama przed roczkiem.Ale z synkiem czuje bedzie problem i bedzie walczyl.U mnie problem jest taki ze synek budzi sie czesto w nocy do piersi.Nie wydaje mi sie ,ze to glod bo juz bardzo ladnie je i na noc zjada pelny talerz kaszy mannej na mleku krowim.Wydaje mi sie ze zrobil z piersi smoczek i budzi sie tylko poto by potrzymac piers w buzi .To jest strasznie uciazliwe bo czasem budzi sie co godzine opadam z sil od roku nie przespalam ciagiem 3godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam podobnie, też roczniaka i też tylko nocne karmienia, ale ja zdecydowałam nie odstawiać na razie. Nie poradzę, ale współczuję, bo czeka cię ciężkich kilka dni/tygodni. Opisz później jak poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja rada:) nie karmiłam piersia. Ale miałam tak samo z butelka. Po prostu nie dałam nic i juz. Musisz być konsekwentna. Moim zdaniem w twoim przypadku do malucha powinien przez tydzien wstawać maz. A. Jeśli nie to przytul małego przez chwile i odkładaj do lozeczka. Nie bierz do siebie bo będzie po wszystkim. Bądź twarda i konsekwentna. Nastaw sie na niespane najbliższe noce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I właśnie u nas też to jest raczej kwestia smoczka, na pewno nie głodu. Mały się czasem budzi co 3 godziny, a czasem co pół, szczególnie ostatnio jak mu dwójki idą. Smoczek niestety odrzucił w wieku 6 mcy i od tego czasu nie mogę go przekonać. A jak u ciebie wyglądają pobudki nocne? U nas jest tak, że mały zaczyna się wiercić i potem budzi się z takim ni to jęknięciem, ni to piskiem i jak nie dostanie piersi to się ryk zaczyna. Chciałabym jakoś delikatnie go przestawiać, chociażby wydłużać okresy snu, ale nijak się nie da. Nic nie chce pić, wody, mleko z butelki - zaciska usta i odwraca głowę. Lulanie trochę daje, ale to czasem pomaga czasem nie i zaraz i tak się budzi. Dlatego ja odpuściłam na razie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bądź opanowana i pewna ze mu nie dasz. Mow mu to. Do uszka szeptem'cichutko teraz trzeba spac'. Przytulaj tylko aż przestanie płakać i od razu odkładaj. Jak zacznie znów płakać. Przytulaj i odkładaj. Nie martw sie nie potrwa to długo. :) nie pozwól płakać dłużej niż 3 minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja też przez rok nie Przespalam ciurkiem 3 godzin, pod koniec budziła się co godzinę i.zaczęłam dawać kasze manne na mleku krowim i przestała jeść w nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mały budził sie od 19 co 20 minut do 5 rano. Zjadal 3-4 butle po150ml. W dzien nie chciał jeść. Tak sie zaparlam ze mu nie dam ze 3 dni tzn noce wystarczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje dziewczyny za rady dodaly mi skrzydel.Bo brakowalo mi tej pewnosci ,ze robie dobrze. Jak maly bedzie plakal to mi bedzie go szkoda poprostu i bede czula wyrzuty sumienia.Czekalam od kilku miesiecy ,z nadzieja,ze bedzie lepiej ,ze maly w koncu zacznie spac lepiej a tu nic. Budzi sie naprawde czesto ,tylko sobie pomamlac i sie przytulic a ja juz opadam z sil , gorzej juz nie moze byc ,budzi sie czesciej niz noworodek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
autorko mysle ze dobrym sposobem byłoby kupienie mu butelki przypominajacej piers i dawanie mleka na noc (moze sie przezwyczai i bedzie przesypiał całe noce?. choc marna ze mnie doradczyni bo ja spie z moją corcią i karmie ja przez sen, faktycznie po kilka razy w nocy,tak jak pisałas jak noworodek ;p z tym,ze ja jestem wyspana bo spie z nią a niewiem jakbym funkcjonowala gdybym miala wstawac po kilka razy w nocy. moze spróbuj z tą butelką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorka
Hej,wczoraj juz nie odpisywalam ,bo poszlam wczesniej spac.Wiedzialam ,ze bedzie ciezko w nocy ,ale dalam rade :P Pierwsza nieprzespana noc za mna.Zasnol jak zawsze bez piersi ,ale obudzil sie juz po dwoch godzinach i plakal okolo 30min.Prezyl sie ,obrazal ,piszczal ,wizdzal koncert na calego.Zdecydowalam ,ze wezme go do siebie do lozka ,bo mysle ,ze samo odstawianie od piersi jest wystarczajaco stresujace.U mnie zrobil sie spokojniejszy wkoncu sie wtulil i usnol.Obudzil sie o 2 w nocy,wiec mialam te 3 godz snu na szczescie.No ale potem zaczelo sie to co zawsze pobudka co godz i tak do 6.30 rano ,bo potem juz nie spal. Tylko o tyle dobrze,ze jak budzil sie to plakal gora 10min i spal dalej.Dzisiaj kolejna ciezka noc przede mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podawaj mu w nocy wode do picia. Zeby odstawic dziecko trzeba pozostawic tylko jedno karmienie - ja mialam to poranne ok. 6.00 i zostawilam dziecko na weekend u dziadkow i rano podali jej butle i skonczylo sie karmienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat wypadl mi wtedy wyjazd weekendowy i dobrze sie zlozylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie odstawiaj tak od razu, ogranicz karmienia, niech ich będzie coraz mnie, coraz rzadziej, później tylko przed snem. Produkcja mleka sama zacznie Ci spadać, a i dla dziecka tak jest korzystniej. Pij zioła na zmniejszenie produkcji mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wifigdańsk jest grubo yebnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wifigdańsk świadomie pozwalasz na to żeby dziecko żarło z twojego cyca po nocach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wifigdańsk już tu nieraz udowodniłaś, że masz obsraną pieluchę a nie mózg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorka
Ale ja juz nie mam prawie wcale mleka po 24godzinach nie karmienia nawet nie musze sciagac pokarmu.Jedna piers mam juz calkowicie pusta w drugiej cos tam jest ale odciagac nie musze.Mojemu synowi ne chodzi o jedzenie w nocy on nie chce butli on chce piers.Probowalam juz kiedys podac i nie ma szans nie chce pic w nocy z butelki. Ja nie odstawialam g***townie .Najpierw odstawilam w dzien ,bo od 3 miesiecy nawet nie prosi sie w dzien o piers dla niego w dzien piersi nie istnieja.Od miesiaca sam zasypia tez bez piersi.Odstawiam nocne karmienie ,bo to jest uciazliwe ,kiedy dziecko traktuje piers jak smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia. Jedyne co mi się nasuwa, to rada, abyś nie usypiała w Waszym łóżku, bo się nauczy i masz klocki;). Wiem jak było z moją córką: przy nocnych pobudkach braliśmy ją do nas, na początku działo się to sporadycznie, potem kilka dni pod rząd w nocy zabraliśmy do nas, bo gorączkowała, a teraz sporadycznie zdarzy się noc, że córka prześpi ją w całości u siebie. I nie wiemy jak to dobrze zakończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje dziewczyny i zaraz ide spac :P Zbliza sie juz ta godzina kiedy ma pierwsza pobudke wiec sie zbieram.Co do spania w lozeczku to powiem tak.Od urodzenia maly spal sam w lozeczku i budzil sie 2 razy w nocy na piers i spal dalej, piekna sprawa.Ale jak skonczyl 6m to jakby mi dziecko podmienili budzil sie czesto Od 7do 15 razy .Wyladowal u mnie w lozku ,bo nie dwalam rady potrafil wstawac co 30min.Myslalam ,ze zabki i minie.No tak zabki wyszly a maly jak nie spal tak i nie spi.Teraz ma juz rok usypia w lozeczku w 20min bez krzyku ale co z tego jak sie budzi non stop a najlepiej by mial piers w buzi i z nia spal MASKRA.Rzecz jasna i tak laduje u mnie w lozku .Jutro napisze jak minela ta noc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko płakało 30 minut ale to sukces :O widzę jaka PATOLOGIA! tu siedzi cyt. " obsrana pielucha zamiast mózgu" tego nie trzeba komentować :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do ostatniej gosciowy sadzac po slownictwie jedyna patologia to jestes ty tutaj.Myslisz ,ze starsze dziecko odstawiane od piersi lezy jak kloda. 2 lub 3 letnie dziecko odstawiane od piersi potrafi ryczec pol nocy.Moja siostra miala 2 latka jak byla odstawiana i zniosla to duzo gorzej.A moze nie wolno karmic dziecka piersia ,dlatego ,ze kiedys bedzie odstawiane alb karmic do 7 roku zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorka
Hej dziewczyny .Ta noc byla duzo lepsza :D Pierwszy raz od urodzenia czyli od roku moje dziecko przespalo 5 godzin ciagiem:) .Poszedl spac o 20.00 i pierwsza pobudka przed druga w nocy.Nie bylo juz placzu tylko takie jeczenie przez 5min i zaraz sen. Tylko nad ranem budzil sie 3 razy .A w dzien syn ma duzo lepszy apetyt jest wyspany i szczesliwy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja przestawalam karmić w nocy to lekarz mi powiedział ze maksymalnie tydzień i Dziecko się odzwyczaja. U nas to były 2 noce, trzeciej.nocy spala 6 godzin bez pobudki później piciu wodę i kolejne 6 godzin spania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O rany, autorko to moze ja tez sprobuje odstawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko dlaczego robisz takie straszne bledy??? Dlaczego piszesz "zasnoł" a nie "zasnął"? Przeciez to podstawa!!!i nie zwalaj na literowke.bo piszesz tak za.kazdym razem:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość to ja autorka
Mieszkalam w Polsce tylko przez 10lat mjego zycia.Od dawna mieszkam za granica i malo uzywam jezyka Polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kuzynka urodzona w stanach,mieszkajaca tam na stale,potrafi pisac poprawnie w jezyku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×