Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dzisiejsza młodzież nie ma szacunku dla starszych

Polecane posty

Gość gość

Mam 87 lat i jestem emerytką. Często podróże tramwajami i autostopem i powiem wam że młodzież zachowuje się skandalicznie. W tramwajach przyklejają mi gumy do włosów, targają za laskę, łapią za piersi, zdarzyło się nawet, że do majtek mi jakiś gówniarz włożył pustą puszkę po coli. Raz siedziałam z koleżanką Stefanią na ławce i jakieś łobuzy podeszły do nas, wyciągnęli siusiaki i zapytali czy nie zechcemy potarmosić. Stefania się wahała, ale ja kazałam im uciekać bo zadzwonię po milicje. A oni do mnie, że jak zadzwonię na psy, to mi będą kartofle na balkon wrzucać :( Co się z tą młodzieżą porobiło? Za moich czasów było inaczej, starszych się szanowało, a teraz te gry, te filmy co sie mordują to i młodzież taka niegrzeczna. To wina Tuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzisiejsi starsi nie mają szacunku do młodzieży i traktują ją jak nie-ludzi ja zawsze ustępuję starszym (choć nieraz masa chłopaków siedzi i nic.. a ja jestem dziewczyna i często źle się czuję, mam silne bóe brzucha) ale też osoby starsze czasem myślą, że rozum zjadły, tylko z powodu wieku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te dupa zejdz z tego krzeselka nie nauczyli rodzice ze starszym sie w tramwaju ustepuje? rzekl nonliwy starszy pan do smarkuli :P, :P, :P alez prosze uprzejmie rzekla ciezarna opuszczajac miejsce siedzace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kombatant wojenny 91 lat
Moim zdaniem młodzież zachowują się niewłaściwą powinno się do syberii na kilka lat wywieść do pracy, żeby nauczyli się pokory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre prowo:-D Ale temat ciekawy,ja nie powazam starszych bo w moim mniemaniu nie zasluguja na to. Maja sie za madrzejszych a guzik wiedza,bo i nauka poszla do przodu i oni zyli w innych czasach. Teraz ich teorie sie nie sprawdzaja. Inteligencja nie grzesza a Ci co niby grzesza tez w porownaniu do Nas wiedzy nie maja az takiej,chocby z tego powodu,ze teraz mamy wiekszy dostep do wszystkiego. A z ustepowaniem miejsca w tramwaju to czemu mam to robic? Bo tak wypada,komu? Tez kupilem bilet i mam prawo do tego miejsca a,ze bylem pierwszy to pech. Do tego co mnie obchodzi los obcych ludzi? Nigdy juz pewnie nie zobacze tej osoby wiec czy postoi czy polezy to mnie nie interesuje. Zreszta raczej nikt sie nie przejmuje nami to i czemu my mamy przejmowac sie innymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
Chuj kładę na bzdury spod skrzydeł byłego ormowca!Znaczna część z tych,którzy domagają się ustępowania miejsc w autobusach,tramwajach,to ludzie,którzy za komuny wysługiwali się obcemu systemowi.Byli konfidenci,funkcjonariusze SB i UB,zbrodniczych organizacji,które walczyły z polskimi patriotami. Red is bad!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
Dlatego nie liczcie na nasz szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
Poza tym my chcemy wolności i wyboru! Sam jestem homoseksualistą i doskonale wiem, jak na wieść o tym reagują starsi. Mam prawo do orientacji, powinienem mieć też prawo do ślubu i adopcji. Homofobia jest tworem starszych ludzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D:D:D hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staruchy do piachu:-D Dobrze gadasz geju, te stare ciemnoty nie pojmuja innosci,a jak ktos nie potrafi byc tolerancyjny powinien umrzec natychmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i po co takie prowo. Dla mnie prymitywne jest ocenianie ludzi wg wieku. Chamy bywaja tak stare, jak i mlode. Wydaje wam sie, ze jak ktos ma 87 lat to juz nie zyje, a jak zyje, to bez rozumu. Znam ludzi po 80 tce, ktorzy sobie swietnie radza z komputerem- ze wy nie ? - to juz wina srodowiska, a jakim sie obracacie. Sama sie na tym forum nie przyznaje do wieku, bo i tak mi nikt nie wierzy. A mam czas, wiec sobie czytam, co mysla mlodsi- zabroni mi kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
s********j podszywie.Chyba wypiję ciechana,żeby ci się orientacja odmieniła na prawidłową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
czego się spodziewać po lewackich podszywach,tęczach i burakach :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacjonalista1995
założę się,tchórzliwy lewacki buraku,że na mój widok spuściłbyś głowę ,cieniasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcecie wiedziec dlaczego? z baardzo prostego powodu kiedys starsi dzielili sie czasem i doswiadczeniem z mlodymi, dzis - w najlepszym razie - dziela sie pieniedzmi, poleceniami i karami wiec - krotko i wezlowato moga niektorych mlodych cmoknac w krok bo nikomu takie traktowanie nie odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj chyba młodym nic nie odpowiada, oni sami sobie nie pasują:) Pisze o czyms kobieta, dlaczego od razu agresja i bluzgi? Bo smiała wypowiedziec swoje zdanie? Gdzie ta wolnosc słowa? Tak cholernie ma byc poprawnie politycznie, jak za komuny? Jedna obowiązująca linia? Niezaleznie od tego, ile kto ma lat, kazdemu nalezy sie trochè szacunku i kultury. Starsi nie wymagają specjalnych przywilejów, po prostu dawniej był inny obyczaj. Ustèpowało siè miejsca, pomagało na przejsciu, kobiety były przepuszczane pierwsze w drzwiach, całowano kobietè w rèkè. To było fajne, a wiele wysiłku nie kosztowało. To jest taka podstawowa kindersztuba, a które z nastolatków dzis wie, co to jest kindersztuba albo savoir- vivre? Ale warto siè uczyc obycia i kulturalnego zachowania, bo los moze rzucic na salony, do dyplomacji, czy wielkich korporacji, i wtedy co? Wyjdzie wiocha, jak siè patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florkaxx
Według mnie to wszystko przez postęp techniki i niezrozumienie młodzieży, że starsi nie rozumieją, bo tego wcześniej nie było, a nie dlatego, że są głupi - właśnie to sprawia że tak wiele młodych nie toleruje seniorów. Ale wydaje mi się, że to wszystko idzie ku dobremu. Coraz więcej emerytów na emeryturze dopiero zaczyna się rozwijać, dokształcać. Powstaje też wiele serwisów internetowych wspomagających ten postęp, przykładem może być chociażby http://klubseniora.pl/ gdzie są gry, kursy, porady i inne ciekawe rzeczy przeznaczone własnie dla starszych pokoleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiejsza mlodziez ,sie zachowuje jak malupy ktore zwialy z ZOO:-) . I niema rady,to malupia wścieklizna. Jedyne co mozna zrobic to ich odstrzelic jak dzikie świnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, widzę, że serwisy internetowe typu http://klubseniora.pl/ aktywizujące osoby starsze chyba przynoszą rezultaty, skoro 87 letnia osoba siedzi na kafeterii ;) A co do szacunku wobec starszych, faktycznie, niestety zauważam to nawet we własnej rodzinie, widząc jak kuzynka zwraca się do do swoich wujków czy do dziadków, o obcych nie wspomnę. Fakt, że osoby starsze też czasem mają swoje humory i potrafią zwrócić uwagę nie zawsze mając słuszność, ale należy pamiętać, że my też kiedyś będziemy seniorami i młodzi będą na nas krzywo patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×