Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Frańka Mańka

Dziwne wesele

Polecane posty

Gość Frańka Mańka

Byłam ostatnio na weselu u znajomego. I jakoś mam niedosyt bo wyglądało to tak jakby młodym zależało na \"odwaleniu\" obowiązku wesela, zebrania prezentów i \"święty spokój\". Jedzenie - no cóż, dwa ciepłe posiłki (drugie danie i barszczyk z pasztecikiem o północy), do tego dwa rodzaje miesa w galarecie. Z rzeczy słodkich - DWA (!!!) rodzaje ciasta Picie - herbata, kawa, sok i coca-cola Wesele skończyło się tak mniej więcej ok. 1.30 Stąd pytanie - po co w ogóle robić wesele skoro ma to tak wyglądać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co poszłaś się nażreć? może nie mieli kasy na więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zależało im na tym, żeby po prostu być w tym dniu razem ze swoją rodziną i przyjaciółmi...? Może nie mieli więcej pieniędzy? Nie każdy bierze kredyt żeby zrobić wesele czy pasożytuje na rodzicach... A ty przyjechałaś się najeść, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frańka Mańka
o to właśnie chodzi że nie - i to nie są tylko moje wrażenia że wesele było nastawione na szybkie zakończenie się A jeśli chodzi o kasę - no nie wiem czy osoby które nie mają za duzo pieniędzy na zorganizowanie wesela zamawiają je w specjalnym dworku i wystawiaja na stół wódkę Finlandię ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralka osmo
no sory ale jak ktos robi wesele to niech sie chociaz postara, jak ma byc jakies dziadoskie wesele to lepiej zrobic mniejsze i zaprosic mniej osob albo nie robic wcale, i nie chodzi o anjedzenie sie na sile, tylko po prostu cos zjesc trzeba przez kilka godzin a 2 cieple posilki to za amlo, przynajmniej dla facetow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frańka Mańka
nie chodzilo wcale o nażarcie się bo w końcu nie po to się idzie na wesele - choc muzyka jaką proponował DJ też istna porażka a jeśli chodzi o kasę - wynajęcie dworku, podanie potrawy w sosie truflowym jak i postawienie na stole wódki Finlandia raczej nie kwalifikuje tych ludzi to mniej zamoznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HDHFB
COZ CI POWIEDZIEC dla mnie kazde wesele jest dziwne bo dziwie sie ludziom ze je robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralka osmo
pewnie chcieli pokazac jacy sa bogaci podajac potrawy, albo byc oryginalni, ale 2 cieple dania na tyle godzin to porzak,a tak samo 2 ciasta, ostatnio bylam na weselu gdzie bylo z 10 gatunkow ciast, cista schodzily bardzo szybko, samam obsluga stwierdzila ze jeszcze nie widzili zeby tak szybko znikanlo ciasto, efekt byl taki ze ledwo co starczylo ciacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad ty sie urawalas
ze ci dwa cieple posilki plus przystawki plus dwa rodzaje ciasta nie wystarcza zeby sie najesc??? ile wy zrecie normalnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadne skrajnosci
nie sa dobre ja z kolei bylam na takim weselu ze zarcia bylo nie do przejedzenia , nie bylo mowy nawet skosztowac po troszku bo gdzie to pomiescic..plus caly czas wiejski stol i tam tez jedzenia mnustwo, wg mnie troche marnotrastwo :) ale wesele bylo super udane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralka osmo
oj zawsze mozna troszke rozdac jedzenia, lepsze tp niz siedziec i glodowac, albo miec jakies porcje jak dla dzieci, byl tu taki temat ze ktos byl na weselu a porcje malutkie ogolnie jedzenia bardzo malo, wezcie pod uwage ze czasem ktos jedzie z daleka, cos tam zje po drodze i zanim minie msza i cala reszta i podadza cieply posilek to mozna naprawde byc glodnym a potem czekac kilka godzin na kolejny posilek cieply to masaakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralka osmo
dlaczego ktos wykasowal moje posty?? przeciez nic obrazliwego nie powiedzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad ty sie urawalas
nie mowcie mi ze dwa posilki do 1h30 to malo!! plus zimne mieso i ciasta przecize na caly wieczor to jest wystarcajaco jak was czytam to mam wrazneie, ze poscicie przez miesiac przed weselem!! normalnie iel posilkow jecie w coiagu dnia i wieczorem??? tez zrecie przez cala noc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....czasem mało,ale dobre \"żarcie\",...i odwrotnie...Jak jest już to wesele,to minimum jakieś musi być,a czy ono będzie wystawne czy skromne,to już inna sprawa.To oczywiste,im więcej ciepłych \"jadełek\",tym mniej innych \"zimności\",a odczucia gości inne...wszyscy już jesteśmy przyzwyczajeni do ciepłych posiłków...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy od ktorej trwa wesele, bo jak slub jest o 18 to 2 nawet starcza a jak slub o 15 to jednak ejst roznica, zreszta nie mowcie ze na weselach jak daja jakies danie zwlaszcza podane na talerze to jest tego duzo, dla kobiety wystarczy ale dla wiekszego chlopa niebardzo, a od momentu kiedy zjemy ostatnio posilek przed wyjsciem na taka impreze do momentu podania na weselu mija ladnych kilka godzin, i jak sie tanczy to szybciej chce sie jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak jest więcej jedzenia to i wesele jest bardziej udane... bo mozna sobie wybrac co sie chce zjesc... po zatym na weselu sie pije, tańczy, bawi to spala duzo energii i wtedy bardziej chce sie jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podroba na 100 procent
ja bylam ostatnio na weselu od 16 do 4 rano bo nas blagali zebysmy nie wychodzili a ja musialam isc do domu bo bylam glodna o 17 byl cieply obiad i na tym koniec zero przystawek i o 24 tort zenada i maskakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżniczka przez wieki
A nie uważacie, ze wesele ma się przede wszystkim podobać parze młodej a nie gościom? Dla kogo do cholery te wesele jest? Jakaś męka pańska, która zamiast podziękować za zaproszenie to przylezie, nażre się, a następnego dnia obgada na forum, czy inaczej obrobi dupę :) Właśnie przez takie jak TY AUTORKO niektóre wesela tak wyglądają. Bo nikomu nie zależy na TAKIM załosnym gosciu. A wesele ma być takie, zeby się młodym podobało. Jeżeli teraz obrabiasz tyłki młodej parze, to znaczy, że nie byłaś warta zaproszenia w ten szczególnych dla młodych dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do podróżniczka przez wieki
a guzik prawda! wesele jest dla gosci, to jest impreza którą robi sie dla gosci dla młodych to jest ślub, jak sie nie ma kasy na wesele to się go nie robi - proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralka osmo
jasne tylk ojakbys sama siedziaal przez kilka godzin glodna ciekawa jestem czy bys dalej sadzila ze wesele jest dla mlodych, fakt mlodzi moga sie stresowac pewnie duzo niezjedza ale niech pomysla o innych, nie oszukujmy sie skoro idziemy na slub dajemy kase to chyba powinni zapewnic jakies jedzenie, a co z osobami ktore maja jakies problemy zdrowotne i musza jesc czesciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżniczka przez wieki
A guzik prawda. Jakby tak było, bo młodzi wcale by nie brali udziału w tym żałosnym spędzie pociotków i alkoholowej libacji, tylko wpuszczaliby swołocz do sali, drzwi na rygiel, a sami hen, tam gdzie chcą. A jednak biorą udział w tym cyrku, kapela co i raz dedykuje jakies piosenki pannie młodej, czy panu młodemu, te wszystkie durne zabawy są z myślą o młodej parze, a nie narąbanym wujku co o północy już dogorywa pod stołem :) To kobietę się pyta: czy fajne miałaś wesele? A nie:" czy fajne wesele zrobiłaś dla swoich gości?" Prawda? Weselić się mają przede wszystkim nowożeńcy. A reszta nie musi się już tak radować, choć wypadałoby :) Ale jak praktyka pokazuje, wielu z tych "weselników" zamiast się weselić siedzi nadętych, naburmuszonych a potem obgadują na czym świat stoi. :) Chcesz mieć fajne wesele to je sobie sama wypraw. A jak idziesz na czyjeś, to bądź wdzięczna za zaproszenie i raduj się razem z młodymi. Bo to ich radosny czas, a nie twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podróżniczka przez wieki
A co jeśli młodzi nie pływają w pieniążkach, a cenią rodzinne tradycje, chcą usatysfakcjonować rodziców, nie chcą żeby się obraziła ciotka i kuzynostwo, więc zapraszają wszystkich, zeby nikomu nie sprawić przykrości. Z nadzieją.... że ta kochająca rodzina zrozumie, że nie każdy bierze kredyt na 30 lat, zeby spłacić wesele..... Niestety, jak widać, ciężko o zrozumienie. Skoro już człowieku zapraszam, to urządź taki bal, żeby nam szczeki opadły. Bo jak nie.... to jest takie forum na kafe, gdzie cię obsmarujemy aż miło :) Jak się zrobiło swiątecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rany Julek....................
:O:O:O:O:O Nie chodź na wesela :P Twoje będzie idealne , bez obaw i tak powiedzą pewnie jak Ty teraz o cudzym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepij zastawic stoly
zarciem, kotre potem sie wyrzuci!! wtedy cie nie obgadaja ze marnujesz zarcie obiad i ciezpla koalcja pluz ziman plyta to moim zdaniem wystarczajaco jak na wesele do 1h30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam ostatnio na weselu i tez mi się średnio podobało. Młodych nie było pół imprezy bp pojechali na sesje zdjeciowa, ciepłe danie było 2x. Obiad po 16 a potem o 21 gulasz. Pomiędzy tymi dwoma posiłkami były 3 sałatki z chlebem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bylam na tureckim weselu, tam oprocz ciastek nie było nic do jedzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×