Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinowaKrólowa

Endometrioza

Polecane posty

Gość MalinowaKrólowa

Witajcie! Mam pytanie do kobiet z endometriozą. Objawy choroby pojawiły się u mnie w styczniu 2010- okropne bóle, wymioty, masakra ogólnie. Przez rok (!) mój lekarz nic nie znalazł, zmieniłam lekarza i dopiero on, w styczniu 2011 odkrył że mam torbiele. Miałam operację w marcu 2011- wycięto podczas laparoskopii trzy torbiele, każdy ok 6cm :( Lekarz kazał mi brać leki- Visanne, wykupiłam je, ale nie wzięłam ani jednej- ulotka mnie przeraziła. Minęło już 7 miesiączek od czasu operacji, miesiąc temu znowu miałam mdłości (lekkie) ale teraz już było ok... Jakie mam szanse że choroba się nie odnowi? A może jednak brać te leki mimo obaw? Po jakim czasie Wam się odnowiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaKrólowa
? Chyba żartujesz? Ściemą jest dla ciebie tworzenie się torbieli, zrostów, zaburzenia hormonalne, operacje? Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaKrólowa
To jaką dietę proponujesz? Jeśli mnie wyleczysz to dostaniesz Nobla bo jeszcze nikt nie znalazł w 100% skutecznego leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaKrólowa
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pij codziennie szklankę herbaty z krwawnika łykami w ciągu całego dnia : 1 kopiasta łyżeczka krwawnika zaparzyć 1\4 l wody pozostawić na krótko do naciągnięcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trele morele30
U mnie endometrioza pojawila sie po cesarce. Kilka miesiec po. A pozniej szybko szpital, operacja i po krzyku. To bylo 10 lat temu i od tego czasu spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ht545456
tworzą sie wlasnie od jedzenia. zmien diete i tyle. jaka dieta? surowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaKrólowa
Nie uwierzę nigdy że moja choroba jest przez złą dietę bo niby jaka jest właściwa? Jem bardzo zdrowo i na pewno to nie ma wpływu. Ale herbatę będę pić, co mi szkodzi. Endometrioza po cesarce to coś troszkę innego, u mnie pojawiła się samoistnie- nie rodziłam nigdy, mam dopiero 22 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, Ja chyba też na to cierpię, ale muszę się wybrać do lekarze, ale jakoś mi schodzi z tygodnia na tydzien może wy mi coś powiecie na ten temat. Naczytałam się na ten temat i moje objawy pasują do tego, a mianowicie: - jeszcze nie rodziłam i nie współżyłam. - bardzo mnie boli brzuch przed i wczasie miesiączki, - boląmnie plecy, - jest mi nie dobrze, ale wymiotów nie ma, - bolą mnie lydki, że nie mogę sobie miejsca znaleść. - i boli mnie głowa - mam 29 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaKrólowa
Anusiak- ciężko powiedzieć bo tak naprawdę endometriozę ciężko jest zdiagnozować, dopiero jak na usg widać zmiany i podczas operacji wszystko dopiero widać jak na dłoni. Np ja miałam w czasie miesiączek tak okrutne bóle że wymiotowałam i traciłam przytomność, do tego okropne mdłości, ból żołądka, pleców- generalnie KOSZMAR. Proponuję idź jak najszybciej do ginekologa i na usg skoro aż tak boli Cię podczas okresu, widocznie nie wszystko jest w pełni ok- a trzeba iść jak najszybciej bo choroba bardzo szybko się rozwija a nie leczona prowadzi do niepłodności albo jak np torbiel pęknie to się rozleje na inne narządy i wtedy to już w ogóle kicha bo torbiele będą się robić wszędzie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama 22
Malinowa Królowa , masz rację , dużo wiesz na ten temat a ta od diety niech sama nią się leczy i z jaką pewnością bzdury gada :( Kilka razy miałam torbiele, raz mi pękła przy biopsji i miałam rozlaną otrzewną , sepsę i cudem przeżyłam, lekarze też w to nie wierzyli bo szanse miałam znikome, radzę dobrego lekarza któremu możecie zaufać i brać przepisane leki, a jak masz jakieś wątpliwości odnośnie skutków ubocznych to idż do lekarza i z nim porozmawiaj, :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
Sluchajcie a jak pisze w wynikach cytuje; "Centralnie i w scianie tylnej obszar heterogenny 48 x 60 mm - miesniak. Endometrium 10,6 mm gruboscinormoechogeniczne." Czy to endometrium jest normalne? znacie sie na odczytaniu tego wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baby leczyc endomedriozę, bo potem na ciąże mała szansa :( To nie tylko bóle brzucha itp. Po operacji trzeba brac hormony, bo choroba się odnowi w bardzo szybkim tempie. U mnie po miesiącu od operacji były już 2 torbiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaKrólowa
kama 22 - boję się tych leków bo biorę też inne leki i obawiam się interakcji ponadto te mają tak groźne możliwe skutki uboczne że mnie to przeraża :( Nie wspominając o cenie- 230zł/miesiąc :/ :/ :/ Idę w tym miesiącu na prześwietlenie, pomódlcie się za mnie aby nic nie było !!! leczesie- no niestety nie pomogę bo nie potrafię tego odczytać :( A lekarz co mówił ? Lico palaczki- o kurcze, szybko :/ Ja od marca czyli od czasu operacji byłam tylko raz na usg- po ok miesiącu, od tamtej pory nawet nie byłam u lekarza bo liczę po cichu że 'samo minie' :/ Zresztą na NFZ ciężko się dostać do mojego lekarza a prywatnie nie przyjmuje i chyba prywatnie teraz pójdę bo na NFZ żadnego dobrego nie mogę znaleźć :/ Masz rację z tą ciążą! Ja już powoli myślę. Teraz idę na usg jak nic nie będzie to się chyba wezmę do roboty bo co tu robić innego ? Boję się każdego okresu że znowu zacznie boleć, każdego usg że znowu coś znajdą ! Już mam dość tej choroby :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
No wlasnie ginekolog nic nie powiedzial a ja zapomnialam sie spytac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalinowaKrólowa
Skoro nic nie powiedział to jest ok, pewnie by zareagował jakby coś było nie tak. Endometrioza objawia się przede wszystkim bólem, torbielami, zrostami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leczesie
JA MAM miesniaka Malinowa i lecze go ziolami i siemiem knianym . Mysle o endo bo mam plamienia miedzy miesiaczkami (malutkie) i do tego miesiaczki raz sa a raz nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endomam
Endo rozwija się właśnie podczas krwawienia, jak nie będziesz brała leków to choroba będzie rozwijać się szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endo55555
dziewczyny, Was tez boli przy stosunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie podejrzewa się również endometriozę. Poniżej art. z internetu: "U kobiet, które miesiączkują, często w jajnikach pojawiają się tzw. torbiele (cysty) czynnościowe. Są one wynikiem zmian hormonalnych, jakie zachodzą w organizmie w ciągu cyklu. Otóż, gdy zbliża się owulacja, dojrzewa i pęka pęcherzyk Graafa i uwalnia się z niego komórka jajowa. Pęknięty pęcherzyk przekształca się w tzw. ciałko żółte, które zanika, jeśli nie dojdzie do ciąży. Czasem jednak pęcherzyk Graafa nie pęka, lecz się powiększa i powstaje torbiel pęcherzykowa. Bywa też i tak, że ciałko żółte nie zanika, mimo że kobieta nie zaszła w ciążę. Z niego też może powstać torbiel czynnościowa nazywana przetrwałym ciałkiem żółtym. Torbiele czynnościowe obu typów zwykle nie wymagają leczenia. Najczęściej zanikają po jednym, dwóch cyklach miesiączkowych. Niekiedy potrzebne jest jednak leczenie hormonalne. Czasem jajniki pełne są maleńkich torbielek czynnościowych. Powstają one na skutek zaburzeń hormonalnych z niedojrzałych pęcherzyków Graafa. Jest to wielotorbielowatość zwana zespołem policystycznych jajników. Zwykle trzeba ją leczyć hormonami, które sprawiają, że w jajnikach przestają pojawiać się torbiele, a same jajniki zmniejszają swą objętość. Czekoladowe i skórzaste Jeśli kobieta choruje na endometriozę, tkanka endometrium - błony śluzowej, wyściełającej macicę od środka - ma skłonność do przemieszczania się. Może się dostać m.in. do jajników. To właśnie z tej tkanki powstać mogą tzw. torbiele endometroidalne, nazywane czekoladowymi (wypełnione są gęstą, ciemną krwią). Gdy taka torbiel pęknie i jej zawartość wyleje się do jamy brzusznej, może dojść do niebezpiecznego zapalenia otrzewnej. Żeby temu zapobiec, torbiele endometroidalne najczęściej usuwa się operacyjnie. Zabieg zwykle wykonuje się techniką laparoskopową. Operacyjnie usuwa się także torbiele dermatoidalne (skórzaste) wypełnione np. tkanką tłuszczową czy kostną. Prawdopodobnie komórki macierzyste (czyli niezróżnicowane, z których może się rozwinąć dowolna komórka organizmu) kumulują się w jednym miejscu, w jajniku i z jakiegoś powodu zaczynają się różnicować - zmieniać w komórki np. tłuszczowe czy kostne. Badaj się! Nieleczone torbiele jajnika mogą być groźne. Zdarza się bowiem, że się skręcają, pęka-ją, powodując krwotok do otrzewnej, bywają przyczyną ropni jajnika, uszkadzają tkankę jajnika (trzeba go później usunąć), niekiedy nowotworzeją. By w porę rozpocząć leczenie (hormonalne, przeciwzapalne, operacyjne), trzeba najpierw torbiele wykryć. Dlatego każda kobieta po 35. roku życia i każda stosująca antykoncepcję hormonalną powinna co roku poddać się USG przezpochwowemu. Kiedy operacja jest konieczna - Formę torbieli miewają także nowotwory jajników. Ponieważ zwykle nie dają dolegliwości, często są wykrywane za późno. Jedyną metodą ich wykrycia jest USG przezpochwowe (badanie ginekologiczne nie wystarczy). Gdy lekarz wykryje podejrzaną zmianę, zleca dalszą diagnostykę - badania hormonalne, czasem badanie tzw. markerów nowotworowych (CA 125 i CA 19,9). Jeśli wyniki potwierdzą, że to nowotwór jajnika, trzeba go usunąć operacyjnie, zbadać guz i, ewentualnie, kontynuować leczenie, np. chemioterapią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam endo :(:(
MalinowaKrólowa - ja biore Visanne prawie rok, wczsniej pol roku Cerazzette i nic sie nie dziej....czyje sie dobrze a leakrz mówi ze moja terapai na endometrioze idzie swietnie. Wykryto u mnie cyste wielkosci 10 cm - miala operacje usunieto ja w raz z lewym jajnikiem tak ze teraz musze bardzo dbac oto by moj prawy jajnik nie zachorowal bo chce miec dzieciaczki kiedyś. Prosze cie nie lekcewaz tej choroby, trzeba sie leczyc jesli chcesz mniec dziciaczki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam endo :(:(
tutaj masz forum o tych tabletkach - kobietki sie wypowidaja to sobie poczytaj http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=476033 wiem ze te tabletki są strasznie drogie i nie są jeszcze refundowane w Polsce, ja na cale szczęście leczę sie w De i place tylko grosze za nie bo mam na recepte a tak tez kosztuja w aptece kolo 150 euro:( mam nadziej ze cos sie zmieni w Pl bo koszt tych tabletek to nie lada wyzwanie dla kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie panie!! Tabletki już są u nas refundowane, właśnie w poniedziałek doktor mi przepisał,wcześniej brałam "danazol". Kosztują tylko 3.20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vdsd
roybusch zajebistą radę dałaś, krwawnik przy endometriozie. No pogratulować pomysłu, żeby jeszcze więcej krwi do tyłu wyrzuciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze mam endo juz 12 lat ! u kazdej kobiety roznie sie ona rozwija, ponad 10 lat temu miala ostatnia operacje i do tamtego roku nie czulam wiekszych obajowow, mozna powiedziec, ze mialam spokoj z endo prawie 10 lat ! teraz po badaniu usg stwierdzono znowu torbiele no i naturalnie lekarze wysylaja na operacje.... a ja coz lecze sie akupunktura, ziolami chinskimi, suplementami, troche diety i u mnie to bywa tak - 2 miesiace luzu, 2 miesiace bolu uuuuu 13 stycznia mam znowu konsultacje ale juz ze specjalista endometriozy. Dodam jeszcze ze nie chce bran hormownow itp bardzo zle sie po nich czuje, licze na cud??? moze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, Postanowiłam i ja napisać moją historię- i poradzić się Was, co robić??? W lipcu 2011r. po 5 latach starania o dziecko- wszystkie badania zawsze wychodziły super- hormony, HSG, monitorowane cykle, wyniki męża też super, okazało się, że na lewym jajniku mam torbiel 5/5 cm. W sierpniu torbiel była już większa i dwukomorowa, a we wrześniu- 20 września 2011r. byłam operowana w Szpitalu Madurowicza w Łodzi- 7/8 cm. Miałam laparoskopię- jajnik mi zostawili, ale okazało się, że mam Endo IV stopnia. Pomimo tego, że jestem z Opola, zaczęłam jeździć do Łodzi do prof. Palatyńskiego się leczyć. W październiku wzięłam pierwszy zastrzyk Diphereline 3,75, które miałam brać przez 6 m-cy. Miałam jednak takie skutki uboczne, że myślałam, że już po mnie- jestem niskociśnieniowcem, a ciśnienie skakało mi do 160/110, normą było 150/100, tętno 120, uderzenia krwi do głowy praktycznie cały czas, lęki, stany depresyjne, pierwszą miesiączkę po zastrzyku dostałam 19.12.11r. Jeszcze w styczniu bardzo źle się czułam- wizyty na pogotowiu, badania z powodu skaczącego tętna i ciśnienia. W lutym w miarę się unormowało. Prof. Palatyński zlecił mi kurację Orgametrilem, ale bałam się stosować, po przebojach z Diphereline. 23.02.12r. miałam USG w Opolu- na lewym jajniku mam znowu torbiele - 2 torbiele średnicy około 3cm. Dostałam visanne, które stosuję od 2 tygodni- dzisiaj 14 tabletka- od 3 dni mam bóle tego chorego jajnika- dzisiaj już bardzo silne- wzięłam pyralginę i nospę. Boję się o co chodzi, po czytając na temat visanne, wiem, że nie powinno być żadnych bóli??? Nie wiem też co dalej robić? Czy któraś z Was ma podobną historię? ola ola ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOD!!!
Dziewczyny, wpiszcie w Google: endometrioza jod i szukajcie na stronach anglojęzycznych. Prawdopodobnie to NIEDOBÓR JODU jest główną przyczyną tej choroby!!! Lekarze w Polsce jak zwykle nic na ten temat nie wiedzą... Ale zaznaczam, nikomu nie zalecam stosowania jodu, nie jestem lekarzem, piszę to tylko w celu informacyjnym. Jeśli ktoś zacznie stosować jod robi to na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!! Jeśli już ktoś by próbował - na własne ryzyko - niech bada tarczycę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezpłatne porady medyczne
Witam i zapraszam do odwiedzenia portalu medycznego http://porady-medyczne.com.pl Znajdziesz tam interesujące i napisane zrozumiałym dla pacjenta językiem artykuły z różnych dziedzin medycyny, a także porady ekspertów - lekarza i farmaceuty. Polecam artykuł o endometriozie - o tym, czym właściwie jest endometrioza, co to dla kobiety oznacza i jakie są nowoczesne metody leczenia. http://porady-medyczne.com.pl/artykul.php?id=33 a także, artykuł dotyczący nietypowych objawów bólowych, które mogą być spowodowane występowaniem endometriozy. http://porady-medyczne.com.pl/okiem_eksperta.php?id=24 Czym jest endometrioza, jak wpływa na możliwość zajścia w ciążę, a także czy zwiększa ryzyko raka - te i inne informacje znajdziesz na naszym forum. Jeśli masz wątpliwości, chcesz o coś zapytać, masz kłopoty ze zdrowiem lub wyniki których nie rozumiesz... odwiedź nas i zadaj pytanie lekarzowi albo farmaceucie Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panprzemas
przyczyna endometriozy jak sama nazwa wskazuje jest wszczepienie endometrium (nablonka wyscielajacego od wnetrza macice) w miejsce gdzie go byc nie powinno. jednakze jest on tak samo podatny na hormony kobiece jak ten znajdujacy sie w macicy czyli podlega podobnym cyklicznym zmianom, czyli tez krwawi. ta krew jest przyczyna dolegliwosci bolowych (nasilaja sie w okresie okolo-miesiaczkowym - bo wtedy endomerium krwawi zluszczajac sie). jesli wszczep endometrum wrosnie w okolice nerwow zaopatrujacych nogi (przebiegaja przez miednice) do dolegliwosci bolowych brzucha i plecow dolaczaja sie bole nog, etc ktoras z kolezanek miala "endo" po cieciu - przecinajac macice w trakcie zabiegu nablonek wszczepil sie do blizny. jego usuniecie operacyjnie nie stanowi problemu i skutkuje trwalym wyleczeniem. taki wszczep moze zawedrowac do wnetrza jajnika, otrzewnej, miesnia macicy. jesli znajduje sie wewnatrz tkanek i krwawi cyklicznie krew nie ma ujscia i gromadzi sie w postaci torbieli. zaden jod, melisa, krwawnik, akupunktura tego nie powstrzyma. to taki sam nablonek jak macicy. te metody nie powoduja znikniecia waszej miesiaczki, moga jedynie usmiezac bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×