Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakie są koszty

Adaptacja poddasza....jakie koszty???

Polecane posty

Gość jakie są koszty

Mam duze poddasze ok 60 metrow.Zastanawiam sie nad remontem.Chcialabym zrobic tam z 2 pokoje, kuchnie, mala lazienke....ile trzeba na to kasy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie są koszty
pewnie trzeba tez zrobic izolacje dachu zeby mozna bylo tam wytrzymac w lecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle ze ok 50 tys
instalacje elektryczna jeszcze i kanalizacja,woda ,ścianki itd itp a najgosze sa drobiazgi i wykończenia :O wiem bo własnie konczymy dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie są koszty
az tyle??jeju myslalam ze zmiescimy sie w gora 30 tysiaków:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśle ze ok 50 tys
a pomyslałas ile sama łazienka kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakie są koszty
łazienke można zrobić za 3 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ze o kuchni nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysl tylko o wylewkach
chyba ze masz inny plan co do podłogi.Jesli trzeba cos murowac np przy scianach kolankowych ,okna ,drzwi,kanaliza -cała instalacja-drogie są te bzdety,ogrzewanie -równiez drobiazgi sporo kosztują...same zamontowanie urządzen łazienkowych ,które niestety kosztuja, ocieplenie dachu ,ew wymiana jakis elementów ,oświetlenie, chyba nie zdajesz\ sobie sprawy ile to wszystko kosztuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomysl tylko o wylewkach
jesli masz 30 tys to tez nie jest żle zacznij robić a ew inne rzeczy uzupełnisz potem np zlew ,umywalke czy wanne,jakies lampy zakupisz póżniej a teraz rób to co najpotrzebniejsze🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a scianki działowe chcesz z
pustaka czy regipsy ? Jak pustak to jeszcze idzie koszt tynkowania,gładz szlifowanie,malowanie...a jak regips to wiadomo stelaż z drewnianych belek -nie tani,same regipsy zresztą tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie koszt takiego remontu na pewno będzie większy. Ja wydałem na poddasze 40 tysięcy, ale było szykowane praktycznie od postaw. Sporo kasy pochłonęła elektryka, choć przecież musiała być zrobiona od A do Z. Sporo udało mi się zaoszczędzić, bo kupowałem materiał w jednej hurtowni http://www.elektro-sal.pl/ - to samo radzę wszystkim – szukać dostawcy i kupować w jednym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy w jakim stanie jest dach i czy masz go ładnie wykończonego czy wystaje wata szklana... i trzeba wszystko izolować dokręcać potem kr-gips ścianki no i instalacje masz podprowadzone? Ja mam dla przykładu ogrzewanie ale odcięte rurę kanalizacyjną mam poprowadzoną i elektrykę też mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas najszybciej poszło z tynkowaniem na siatce Stucanet bo nic nie ściekało i nie zalegało więc jak tylko Welta dostarczyła nam wszystkie akcesoria to poszło jak z płatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie kilka osób nawiało na izolację dachu matą Alufox i dałem się przekonać. Co się pierwsze rzuca w oczy? Na pewno montaż, który jest banalnie prosty i nie męczący. W zasadzie wystarczy mieć przy sobie pistolet zszywający, klej silikonowy i tyle. No może jeszcze się nożyczki przydadzą. Dobrze opisane na zdjęciach jak łatwo się matę montuje jest na www.alufox.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adaptując poddasze koniecznie trzeba także pomyśleć o firmie, która zajmie się dla nas ociepleniem poddasza. Sam niedawno postanowiłem zrobić coś z moim starym poddaszem. Stwierdziłem, ze bez sensu aby dodatkowa powierzchnia domu była nieużywana. Całe szczęście natrafiłem na http://www.technopur.pl/ z Opola. Pracujący tam ludzie okazali się prawdziwymi fachowcami z ocieplaniu. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie. A ja w końcu mogę wykorzystać nieużywane wcześniej poddasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli zdecydujesz się na kupno płyt kartonowo gipsowych, których będziesz mógł użyć jako ścian działowych, okładzin ściennych lub podług, to myślę, że może to być dość tanio. Ja wykorzystałem część z nich własnie, żeby na nowo zaadaptować poddasze do użytku. Kupiłem wtedy wszelkie potrzebne mi materiały np. ścianki działowe od www.rigips.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekproll
Oczywiście najpierw trzeba zadbać o wszystkie kwestie techniczne typu ocieplenie, izolacja itp. Potem trzeba pomyślę o znalezieniu dobrej firmy, która zajmuje się aranżacją wnętrz.Najlepiej, gdy taka firma współpracują ze sprawdzonymi ekipami budowlanymi, wtedy tak naprawdę całą sprawę można zrealizować za pośrednictwem jednej firmy, oszczędzając swój czas i nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrnowicki777
A czy ktoś zna firmę, która współpracuje z ekipami budowlanymi i zechce tą sprawę przejąć? Będę wdzięczny za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arekproll
pewnie jest sporo firm projektujących, które mają swoich zaufanych budowlańców. Ja znam firmę Wizual Home 3d z Częstochowy i śmiało mogę ich polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spore. Myślę, że większe niż planujesz. Dołóż coś jeszcze. Można zaoszczędzić trochę kupując w hurtowniach. Jeśli zlecasz aranżację architektowi to też zwiększy koszty. Uważam jednak, że warto, bo architekt ma zupełnie inną wiedzę niż my i warto z jego doświadczeń wysnuć wniosku. Ja korzystam z oferty firmy azajmującej się aranżacjami wnętrz Wizual Home 3d, a wspominam o nich dlatego, że mają swoje sprawdzone ekipy, które polecają. Koszty będą niższe, bo oni rozliczają się na zasadzie polecenia usługodawcy. Ekipy są raczej sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piotrnowicki777 - Ja znam taką firmę i z góry polecam Espiro Property - www.espiroproperty.pl Solidna firma budowlana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 tysięcy? Podziwiam. Ja się zastanawiam czy 100 wystarczy ale u nas jest kwestia zmiany dachu i podmurowania calego poddasza do 140 cm.połowę pewnie pójdzie właśnie na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No znajomy właśnie zrobił i 50 000. Ale mniejszy obszar, tzn. pół poddasza - jakieś 50m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom zmniejszysz koszty o ile do całej tej pracy zaangażujesz profesjonalną firmę, która zajmie się wszystkim od A do Z. Moje poddasze robił projektant wnętrz z Łodzi http://www.inter-your.pl/ i bardzo sobie chwalę tę współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siennaa
My na poddaszu urządziliśmy dwa pokoje: jeden wspólny dla synów, a drugi dla gości. Całość wyniosła nas około 30 tys. Inna rzecz, że mąż dużo robił sam, bo potrafi, miał tylko jednego pomocnika od czasu do czasu. Pewnie z robocizną wyszłoby więcej. Teraz głowię się nad urządzeniem pokoi - skosy utrudniają aranżację. Póki co chłopakom kupiłam fantastyczne pufy piłki, bo takie niskie siedzisko jest bardzo praktyczne na poddaszu: http://pufy.pl/pufy-pilki/70-pilka-nozna-large.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno to ocenić. Nie widzimy jak to poddasze wygląda i co tam trzeba będzie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ubpka
Wszystko zależy z jaką powierzchnią mamy do czynienia i co się nam tam marzy. Ja postawiłam na usługi projektantów z Rama Rama Studio. Są rewelacyjni, urządzili mi tak poddasze, że teraz to jest najfajniejsze pomieszczenie w całym moim domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba787
Przy adaptacji poddasza warto postawić na dachówke I do tego odpowiednią izolację, ze swojej strony mogę polecić Ci DivoDamm Pro produkcji Braas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobry temat dla mnie, ponieważ właśnie skończyłam budowę domu z moim mężem. Mieliśmy problem z wyborem instalacji przeciwwilgociowej na dachu, baliśmy się, że nie da rady, ponieważ mieszkamy w bardzo deszczowym kraju! http://www.dekorja.pl/zamiana-strychu-na-poddasze-uzytkowe-co-jest-najwazniejsze/ tutaj znaleźliśmy odpowiednie informacje i wybraliśmy producenta. Jesteśmy spokojni o nasze poddasze, z pewnością teraz nic mu się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×