Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
mieszaniec55

Aparat ortodontyczny- kto nosił lub nosi?

Polecane posty

czy ktoś z Was nosi lub nosił aparat ortodontyczny? Ile w sumie wyszły wam przy tym koszty? czy ogólnie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemastary
ja nosze. nie powiem ile mnie wyniosło - połowa tego ile wy płacicie. ale ja chodziłem z córką dentystki. oczywiście polecam. córkę i aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszty nigdy nie są niższe niż 10tys, mówię ogólnie razem z retencyjnymi, zdjęciami i wizytami kontrolnymi, nie ma się co łudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Matko!!!! ja mam 23 lata i z jednej strony chciałabym nosić aparat, ale z drugiej to dla mnie mnóstwo kasy :/ czy ktoś z Was żałował później tej decyzji i tych straconych pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemastary
to zależy czy miało się tragedie pod wargami. u mnie było nieciekawie, widac różnice. nie żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemastary Fajnie, że miałeś jakieś rabaty :p szkoda, że ja nie mam nikogo takiego znajomego, który poszedłby mi po kosztach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
10 tys to gruba przesada. mnie oba aparaty kosztowaly 3000zl, wizyta 50zl z tym ze ortodontka nie zawsze brala kase za to, bo np. wiele razy szlam tylko po to, by zmienila gumki i nic nie brala. chyba,ze drucik wymieniala na inny no to wtedy co innego. do tego przed zalozeniem zdjecie panoramiczne 50zl lub 100zl (nie pamietam juz) i po zdjeciu aparatow tez. takie zdjecie powtarza sie co 6 mies po zdjeciu aparatow. po zdjeciu aparatow mam podklejone lancuszki od wewnetrznej str zebow, zeby znowu mi sie nie pokrzywily i koszt jednego lancuszka 50zl, czyli tyle, co za wizyte. a ogolnie kontrole powinnam miec co 6 mies., ale ze poszlam na studia do innego miasta, to nie chodzilam systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminka91 to jakoś bardzo tanio miałaś? a z jakich okolic jesteś? bo ja się orientowałam, to na samą wizytę kontrolną muszę wywalić 170 zł, niezależnie od tego czy zrobią mi coś więcej czy mniej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
nigdy nie jest za pozno na aparat. do mojej ortodontki chodza nawet kobiety, ktore maja po 30 lat albo ponad:) a poza tym nie wiem, czy wiesz, ale krzywe zeby maja tendencje do obracania sie i scierania. do tego dochodza dziury w zebach- tzn w dziwnych miejscach, gdzie dentysta moze miec problem z dostaniem sie no bo zeby sa krzywe...a co do scierania zebow...im dluzej zwlekasz tym pomysl, jak dane zeby beda wygladac po jakims czasie zanim zdecyduejsz sie na aparat. u mnie np. jedynke mam troche krotsza od drugiej jedynki przez to, ze jeden zab naszedl na drugi. jakbym dluzej zwlekala, to nie wiem jak bym wygladala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muminka, nie wiem gdzieś Ty takiego ortodontę znalazła. 50 zł wizyta albo nic?!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jedynki mam proste. ale za to dwójki nachodzą mi delikatnie na jedynki a jeszcze bardziej trójki na dwójki. jakiejś ogromnej tragedii nie ma, ale mogłoby być znacznie lepiej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
jestem z woj lodzkiego. pogadaj z rodzicami, czy daloby rade nawet gdzies dojechac i dowiedziec sie o ortodonte. u mnie w miescie np. biora tez za jeden aparat 1600zl, ale wizyta juz kosztuje 100zl. zalezy, jak trafisz. ja bym dowiedziala sie gdzies w twojej okolicy, ale w mniejszym miescie no i zeby koszty dojazdu nie byly zbyt duze. pamietaj, ze raz inwestujesz w zeby a wizyta jest raz w miesiacu tylko. no chyba, ze gumka ci wypadnie z zeba, to wtedy przyjechac musi na zalozenie nowych i ja np, w takiej sytuacji nic nie placilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemastary
muminka91 u mnie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muminka, miałaś niskie koszty. W całej Polsce ceny szacują się jednak zupełnie inaczej od 100- 200 zł za wizytę, nawet jeśli trwa 5 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
hgg wizyte nigdy nie kosztowala mnie wiecej jak 50zl....aaa i zapomnialam dodac, ze po zdjeciu aparatow mam takie zdejmowane i zakladam je tylko na noc. to jeden aparat kosztowal 150zl. wiem, ze cennik w ogole sie nie zmienil od tego czasu i dlatego mnostwo ludzi przychodzi do mojej ortodontki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
mieszkam ponad 50km od Lodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
czy ja wiem, czy to jest takie male miasto...? 60/70 tys mieszkancow. na pewno w porownaniu do Lodzi czy warszawy to bardzo malo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to stąd takie ceny, w łodzi pewnie 2 razy drożej, jeśli nie 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
ja bym pomyslala tez nad tym, czy w ogole dojazdy do innego miasta oplacalyby sie, bo cena aparatow i wizyt moze pokryc sie z jakims drogim ortodonta w Warszawie np. musisz to przeliczyc autorko. ale wydaje mi sie, ze powinnac dowiedziec sie tez w okolicach Warszawy, jak wyglada cennik, bo nawet slyszalam, ze w Lodzi jakis ortodonta za jeden aparat bral 2000zl, a wizyta 100zl. trzeba poszukac dobrze. przeciez Warszawa to wielkie miasto, to i konkurencja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
w Lodzi wcale nie jest drogo. powiedzialabym, ze jest porownywalnie, jak u mnie w miescie. mieszkalam troche czasu w Lodzi, to wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
oczywiscie, ze nie zawsze. ale placac za kogos iles tys tez nie masz gwarancji, czy akurat ten ortodonta bedzie ok dla ciebie. to, ze ktos sobie chwali danego lekarza, to nie oznacza, ze dla ciebie bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana i uś uśmiana
mi zrobila wycene całkowita - aparty, wizyty, zdjecia itp... na ten przezroczysty 13.000 a na ten widoczny ok. 10.000 - takie sa ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie wiem, ale nie szłabym do takiego bardzo taniego, bo 50 zł to jednak baaardzo tanio. Wolałabym więcej zapłacić ale być w pełni zadowolonym. Co nie zmienia faktu że niektórzy cudów od lekarzy dentystów oczekują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muminka91
porcelanowy u mnie kosztuje 2 tys., a ten metalowy 1500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zszokowana i uś uśmiana
tu nie chodzi o cene aparatu ale całość leczenia które trwa ok. 3lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się orientowałam w Warszawie, to za jeden łuk aparatu metaloowego trzeba zabulić ok 1800 zł, później wizyty kontrole to jakieś 170 zł przy dwóch aparatach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezła aparatlka
ja mam 25 lat i noszę metalowy aparat na górną szczękę tylko, zapłaciłam 1500 zł. i w pół roku zęby są już proste, co ok.6 tygodni chodzę do orto i płacę 100 zł.Każdy mnie chwali za ten aparat,uśmiecha się na jego widok etc. nawet pan listonosz stwierdził,że bardzo ładnie wyglądam i jak go zdejmę to koniecznie mam mu pokazać efekty;-)a moja babcia to nawet stwierdziła, że mogę go w ogóle nie zdejmować, bo to ładna ozdoba na zęby;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×