Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniarafal100

asystentka stomatologiczna nowy egzamin praktyczny 2014 z

Polecane posty

Witam wszystkich.... nie długo bede zdawac egzamin praktyczny.... czy wie ktos oprocz chirurgii ekstrakcji zeba.... co dokladnie było z protetyki na wczesniejszych egzaminach? bardzo prosze o odpowiedz...... ozłoce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,to jak to jest?Może być ekstrakcja i protetyka? W jednym dniu to,w drugim tamto?Niech któraś napisze,która zdawała protetykę w tym roku i co dokładnie było do przygotawania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlorek etylu
protetyka była w styczniu wpisz sobie praktyczny 2014 czy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym roku ma być sama ekstrakcja zęba 16 Zadania przygotować środek dezynfekcyjny ,narzędzia do ekstrakcji oraz przygotować karpulę. Najpierw nabój potem nakręcacie igłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kinia
z tego co wiem to wlasnie ma byc ekstrakcja 16, w styczniu byly wyciski anatomiczne pod szkieletówkę, ja najpierw włoże nabój moja doktor tak robi...dziewczyny a środek dezynfekcyjny rozrabiacie wyliczajac ze wzoru czy tak jak bedzie podane na karcie charakterystyki srodka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kinia
no pisemny dzis to byla katastrofa...co to wogle za pytania z wiekszoscia nazw itp dzis na tescie spotkalam sie po raz pierwszy w zyciu nawet na zajeciach tego nie bylo a pracuje w zawodzie...a jak tam u was pisemny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kinia
a wanienke do srodka dezynfekcyjnego mylyscie i dezynfekowalyscie na praktycznym przed przygotowaniem srodka???????jesli tak to czym????????? duzo tych pytan ale napiszcie jesli cos wiecie zdaje za dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy któraś z Was ma może kartę z zadaniami i mogła by udostępnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naboj dezynfekujemy, mialysmy dolaczona w pakiecie malutka sciereczke do dezynfekcji. Wanienki nie mylysmy przed robieniem roztworu. Pamietajcie zeby czytac ze zrozumieniem bo tam wszystko pisze co robic. I jak chcecie robic roztwor to sie zglaszacie, zeby egzaminator podszedl i przy nim robicie ten roztwor . Tak samo jak narzedzia przygotujecie na asystorze, tez sie zglaszacie i po sprawdzeniu narzedzi (czy odpowiednie kleszcze, lyzka itp) karze wam zrobic znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beniaas
kochani!praktyczny bardzo łatwy. wanienki nie trzeba myć przed rozrobieniem roztworu. nabój do karpuli trzeba zdezynfekować. czytajcie dokładnie zadanie.wszystko jest zawarte w zadaniu,nawet odpowiedzi.za to testy to jakaś masakra.współczuje wszystkim. naprawdę było trudno uzyskac wymaganą liczbę punktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze jako gosc pisalam wyzej :). Karte z teorii czy praktyki? Z praktycznego egzaminu wszystkie informacje do dokumentacji sa zawarte w zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość g00sia4czeq
Praktyczny by prosty wszyscy mieli to samo ekstrakcja 16 zarobienie plynu u nas byl Aniosyne DD1 1,5 l 0,5% . Ocenie podlegalo zarobienie plynu czyli odmierzenie wody potem dolanie srodka i zamieszanie sitem i zamkniecie i tyle ;) potem przygotowanie stanowiska do zabiegu czyli zestaw diag. , chirurgiczny + gazik ( jeden z oke przyslali wiecej) na jeden tacy i przygotowanie znieczulenia najpierw zdezynfekowany ! Naboj a potem igla ! Wazne zeby w karcie wpisac ekstrakcja TYLKO 16 bo tam bed a pozniej podane ze 16 i 36 do usuniecia to moze zmylic no i w metryczkach na odpady wpisac adres podany na karcie w prawym gornym rogu ;) z tego co wiem to punky aka za wszystko za odpowiednie srodki ochrony za dokunentache , odppwiednie umieszczeniee odpadow a nawet mycie raz K metoda aillyfa ;) a co do teorii to fakt istna masakra nie wiem kto ukladal the pytania ale jedno jest pewne ten ktoa nie mail stycznosci z zakresem programu nauczania asytentki bo w Janczuku ani nigdzie nie ma jakis piepszonych cech lusterka stom.... ;/ ja juz wiem ze mam poprawke za ROK :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawka w styczniu, ja tak samo padłam na teście. Moj chłopak jest dentysta jak mu powiedzialam jakie pytania byly to tez odpadł :) . Moze tam bylo z 5 rzeczy ktorych nie strzelilam, reszta to chybił-trafił. W zeszłym roku była zdawalność ponad 88%, w tym roku to strzelam że z 5% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kinia
ja tak samo co do 8 pytan wiedzialam reszta to wyliczanka jak w podstawowce...ale raczej zaliczylam na styk....no z tymi lusterkami to kabaret jak dla mnie, z reszta nie tylko to pytanie. z systemem amerykanskim oznakowania zebow wczoraj tez spotkalam sie po raz pierwszy. mam jeszcze pytanie czy worki na smieci na koniec zawiazywalyscie i gdzis je wynosilyscie czy zostaly w koszach i metryczki na nie tez nakleic to na worek bezposrednio tak?? moze glupie pytanie ale ja sie o takie pierdoly boje najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kinia
ja tak samo co do 8 pytan wiedzialam reszta to wyliczanka jak w podstawowce...ale raczej zaliczylam na styk....no z tymi lusterkami to kabaret jak dla mnie, z reszta nie tylko to pytanie. z systemem amerykanskim oznakowania zebow wczoraj tez spotkalam sie po raz pierwszy. mam jeszcze pytanie czy worki na smieci na koniec zawiazywalyscie i gdzis je wynosilyscie czy zostaly w koszach i metryczki na nie tez nakleic to na worek bezposrednio tak?? moze glupie pytanie ale ja sie o takie pierdoly boje najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
System numeryczny jest najcześciej używany w gabinetach w Polsce, powinnaś go znać. Tylko nie wiedzialam ze to amerykański system, w szkole uczyli, że to oznakowanie jest przyjęte przez Federacje Dentystyczną, system europejski. Co do metryczek na odpady to wpisujesz je do dokumentacji, ktòra jest dołączona do zadania, nie na koszach. Worków nie zawiązujesz. Oni potem tam grzebią i sprawdzają co wyżuciłas do czerwonego, a co do niebieskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1112
witam ja tez wczoraj pisałam test to była istna masakra naprawde niewiem czuje żal i smutek ponieważ mam wrazenie jakby że zostałysym potraktowane niesprawiedliwe skąd te pytania j przeczytałam książki Janczuka i ta druga uczyłam sie a na tescie miazga w moim roku zdała jedena dziewczyna to chyba o czymś swiadczy w latach poprzednich to były normalne testy dla asystentek a w tym chyba do cyborgów jeszcze praktyczny ale jestem tak zniechęcona ze szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a ja wam powiem ja na pewno nie zdałam żeby nie było te 20 pytań było do napisania one po chwilowym namyśle nie były takie trudne tylko w tym stresie i w takim czasie można było się pogubić .Ja się pogubiłam na początku a potem to już poszło.Teraz jak czytam te pytania to one wydają mi się oczywiste no może z wyjątkiem lusterka.Trudno napisze jeszcze raz w styczniu byle praktyczny zdać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby któraś potrzebowała arkusz egzaminacyjny tego nieszczęsnego egzaminu to mogę wysłać na maila..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z tym systemem numerycznym oznakowania zębów rzeczywiście jakiś inny, pierwsze widzę. Ten egzamin był na udupienie, bez wątpienia. Mam 12 na 40 poprawnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli mogę to poproszę będę bardzo bardzo wdzięczna:) enusia1@poczta.onet.pl z góry dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy są już gdzieś opublikowane odpowiedzi do teoretycznego z wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez poprosze jesli mozna j_pera@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy za bzdury piszecie system Europejski to jest ten diagram ,który był na egzaminie praktycznym i raczej to on jest używany w Polsce w gabinetach ,tego systemu to nikt nie używa i napewno nie jest on Eurpejski i napewno nie ma go w programie nauczania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulkapp
Ja mam się z czego cieszyć 33 poprawne odpowiedzi :) Ale nie spodziewałam się tak ciężkich pytań. Przypuszczam że ma to związek z odejściem od obowiązku kształcenia w zawodzie asystentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tym bardziej powinny być łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie dostęp do tego testu bo chętnie bym go zobaczyła? Nie widziałam testu, ale niektóre pytania tutaj na forum przyszłych asystentek mnie przeraziły... jeśli te osoby podchodzą do egzaminu, to niech na litość boską, go nie zdadzą bo to strach taką wpuścić do gabinetu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×