Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a g n i e s z k a _

au pair w niemczech

Polecane posty

witam :) zastanawiam sie nad wyjazdem jako au pair do berlina albo okolic. czy sa jakies osoby ktore "pracuja" w ten sposob? mozecie opowiedziec jak sie zaczela wasza przygoda z tym?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jaaaaaaaaaaaaaaa
ja bylam, ale w hamburgu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to piszcie jak bylo! na jakie rodziny trafilyscie! ja zaczelam w tym roku studia zaoczne w poznaniu ale mysle zeby ze szkola przeniesc sie na drugim roku do szczecina, i znalezc rodzine w berlinie i tak dojezdzac ja od zawsze chcialam w berlinie mieszkac :) moja siostra jest au pair w szwajcarii i sobie chwali w sumie to fajny sposob zeby sie dostac do danego panstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jaaaaaaaaaaaaaaa
to juz lepiej darowac sobie najpierw te studia zaoczne i po roku czy troszke wiecej studiowac w niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie planowalam byc au pair, tak sie po prostu zlozylo, akurat wrocila z niemiec moja znajoma, ona byla au pair w rodzinie, w ktorej matka prowadzila agencje au perkowa. no i ta kolezanka zwerbowala mnie i kilka moich kolezanek. plus byl taki, ze bylam w jednym miescie z dwoma kolezankami, wiec nie czulam sie tak samotna, czesto sie spotykalysmy. minus to rodzina, a w zasadzie matka. straszna z niej jedza byla. od razu ci powiem na co zwracaj uwage jak wyjedziesz - przestudiuj dokladnie prawa i obowiazki au pair. bo powiem ci ze ja i moje kolezanki bylysmy strasznie wykorzystywane, a ze bylam mloda , glupia i wystraszona to siedzialam cicho. najwiecej zalezy od rodziny do ktorej trafisz, i od razu pytaj o zakres obowiazkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jaaaaaaaaaaaaaaa
ja tez nie wspominam milo, ale to wlasnie chyba ze wzgledu ,ze dobrze znalam swoje prawa i obowiazki i nie siedzialam cicho:) i radze jechac do samego berlina a nie okolic,bo w samym berlinie znajdziesz chociaz jakichs znajomych, jest pelno polakow. tak na marginesie dziwi mnie co widzisz w berlinie, bo mi sie to miasto nie podoba. bylas w hamburgu? z hamburga blizej do szczecina i duzo ludzi jezdzi tak na zaoczne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie to zaszokowalo mnie niemieckie zycie. cala rodzinka ze spora nadwaga (z wyjatkiem matki, ona byla niby szczupla, za to brzuch jak w 7 mies ciazy) , cpelna lodowka zarcia, ktore potem sie wywala. z niemiec wrocilam grubsza o jakies 8 kg, codziennie na obiad jakies smazone mieso, zero warzyw. matka z tej mojej rodziny pracowala 2-3 razy w tyg, po 3 godziny, jak wracala to jeczala jaka ona jest zapracowana i zeby zostawic ja w spokoju bo jej sie nalzey chwila spokoju. dziwny narod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jaaaaaaaaaaaaaaa
u mnie znowu bylo inaczej. zawsze zauwazyli jak cos zjadlam z lodowki...przywiozlam sobie kielbase z Polski, zeby sobie robic na obiad(bylam w poludnia sama ,a to szybki sposob na zrobienie sobie cos cieplego), to znowu bylo jakies "ale", ze nie maja miejsca w lodowce itp. na obiad na 4 osoby robili takie porcje, ze sama bym to zjadla:O jedna buleczka na sniadanie, jedna pizza na 4 osoby:O czesto kupowalam sobie cos do tego i zjadalam sama w pokoju :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ty! sprawdzilam jak dojechac do szczecina z hamburga to wyszly mi ponad 4h pociagiem a z berlina niecale 2, bylam w berlinie i strasznie mi sie podoba, ma jakis taki swoj klimat i w ogole a w hamburgu nie bylam ale wole berlin bo jest wlasnie blizej polski :) siostra namawia mnie na szwajcarie ale to za daleko, a dwa ze nie ma fajnych polaczeni do polski albo sa autobusem i 15h sie jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jaaaaaaa - ja kilka razy tez nie wytrzymywalam i dochodzilo do klotni. powody byly tak idiotyczne, a dostawalam zjeby: np od tygodnia powtarzalam tej wiedzmie ze sie konczy proszek do prania. ona ok , ok i dalej gra sobie w pasjansa na kompie. w sobote drze na mnie morde bo sie skonczyl proszek, a ja jej nie powiedzialam. zawsze po takiej klotni grozila mi mnie wysle z powrotem do polski, i mowila o tym tak jakby w polsce nie bylo cieplej wody i jedzenia i mnie za kare tam wysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra wlasnie nie narzeka na rodzine ale u niej wyszly problemy w malzenstwie tej rodziny, wiec chce stamtad uciekac ja narazie zarejstrowalam sie au pair world net, gdzie wy szukalyscie rodzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jaaaaaaaaaaaaaaa
ja tez chyba szukalam przez ta strone, ale odradzalabym to. tu jedziesz w sumie na wlasna reke i nie masz zadnego zaplecza jakby cos sie stalo. ja w koncu jechalam przez organizacje przykoscielna. jakby cos sie wydarzylo znajda ci szybko inna rodzine czy nawet zapewnia mieszkanie. lepiej nastawic sie na najgorsze. moja rodzina tez wydawala sie "normalna" ,ale po roku i 3 mcach pobytu potrafili mnie wyrzucic o 24 w nocy z domu i nie obchodzilo ich gdzie pojde. cale szczescie moglam isc do kolezanki. ale to nie jest rzadki przypadek, moja kolezanka tez musiala sie szybko wyprowadzic i ta kobieta z organizacji wziela ja do siebie do domu. na aupairworld szukasz rodziny na wlasna reke i jedziesz w ciemno,a chyba lepiej jechac legalnie do sprawdzonej rodziny... co bedziesz studiowac w szczecinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w poznaniu na turystyce i na tym zostane do licencjatu ale wlasnie teraz w wakacje chce wyjechac do berlina i przeniesc sie do szczecina ja jestem na prywatnej uczelni, i na prywatna tez w szczecinie chce isc nie moglam isc w poznaniu na uam albo awf bo nie umiem plywac, i mnie to dyskwalifikuje ale tez sie zastanawiam nad trybem eksternistycznym, bo patrze na te zaoczne i tak naprawde wiekszosc sama tak czy siak musze w domu robic a nie wiem czy bedzie mnie stac na dojezdzanie co drugi weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja nei znam j niemieckiego na tyle dobrze zeby tam studiowac ja znam podstawy, dlatego tez chce jako au pair jechac zeby polepszych jezyk znam dobrze angielski, ale chce sie jszcze niemieckiego uczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jaaaaaaaaaaa
ja tez nie znalam, ale w koncu jakos sie nauczylam :) tu sa studia raczej latwiejsze niz w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja jednak nie znam jezyka na tyle aby sie na to porwac :) generalnie myslicie ze taka opcja to dobry pomysl? byc w berlinie au pair a studia zaocznie w szczecinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze cos, mam pytanie odnoscie pieniedzy ktore dostawalyscie pisalyscie ze to bylo kilka lat temu ale tak mniej wiecej ile mozna dostac? ja wiem ze nie dostane zwyklej wyplaty, ale chodzi mi przede wszystkim o pieniadze wlasnie na pociag 2 razy w miesiacu i jakies swoje wydatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to jaaaaaaaaaaa
u mnie bylo to dokladnie 6 lat temu, dostawalam 250 + placili mi za sport + za szkole jezykowa. nie wiem ile wynosi to kieszonkowe teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej Dziewczynki! ja za 5 dni rozpoczynam moja pierwsza operska przygode, wlasnie w niemczech (okolice hamburga). czy ktoras z Was tez tam aktualnie przebywa? mozna by sie spotkac na jakis wypad, pogadac, cokolwiek - wiadomo, najwazniejsze t sobie jakos organnizowac czas wolny od obowiazkow:-) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama nie wiem czy wyjechać jako au pair do niemiec :) mam pewne obawy co do wyjazdów .. znajomośc języka to główna przeszkoda.. jak to jest w niemczech czy podstawowa znajomośc wystrczy? Pani z biura happyaupair.pl przesłał mi właśnie broszurę z zabieram się za zapoznanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja też zastanawiam sie nad wyjazdem z happy airpauir tylko teraz nie ma opini o nich miła obsługa jest sama nie wiem, ale czy to bezpieczne biuro. Myślę o tej wypowiedzi o nich odnośnie bulderu a czemu jak tak agencje nie zamknęli kryminalni. Nie rozumiem ja to bym to do telewizji zgłosiła.proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firma produkcyjna programów telewizyjnych z Niemiec szuka polskich au pair! Do reportażu szukamy młodych kobiet z Polski, które mają zamiar przyjechać do Niemiec jako au pair. Chcelibyśmy sfilmować cały proces: od wyszukiwania odpowiednej rodziny, przygotowania pobytu aż po wyjazd do Niemiec*****erwsze spotkanie z rodziną. Może macie już jakieś doświadczenia w poszukiwaniu rodziny? Opowiedzcie nam o tym i odezwijcie się, przysylajac swoje zdjecie pod adres: Redaktion@6w-film.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tommie
What are the hours of work? intagra This is especially true if you are responsible for financially dependent individuals, such as young children. "The less you have, the more important every bit you've got is to you and the people you care about," says Lawrence Lehmann, a partner at Lehmann, Norman and Marcus L.C. in New Orleans. "If you don't have much money, you really can't afford to make a mistake."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacio
A pension scheme silagra pillola It remains unclear how the world's most famous refugee would be able to leave the transit zone of Sheremetyevo Airport, where he has been marooned without valid documents since he arrived from Hong Kong on June 23.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×