Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewki

badanie wzroku na soczewki

Polecane posty

Gość soczewki

witajcie... bylam u optyka w celu zbadania oczu, zeby mi wypisal jakie soczewki powinnam nosic. I jedyne dane jakie od niego dostalam to tylko tyle ze powinnam nosic -2. a gdzie reszta danych? powinien mi jeszcze cos dopisac? jak to u was bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
a srednica i krzywizna? wszystkie soczewki maja takie same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askawaskaze
po pierwsze w polsce nie badamy wzroku u optyka tylko u okulisty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
no w moim miescie u optyka jest specjalista od soczewek dlatego tak napisalam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhdhdhdf
Mi zbadał wzrok, załozył pierwsze soczewki, pokazał jak wyjmować i jak oczyszczać. Dostałam pierwszcza parę soczewek od niego i po miesiącu druga wizyta. Wtedy stwierdził, czy moge je nosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
ja tez mam po miesiacu miec wizyte kontrolna zeby sprawdzic czy wszystko jest ok. Tylko u optyka soczewki sa drogie. u innego sa promocje ze na 3 miesiace kupie je za 99 zl a nie za 240 :( dlatego sie zastanawiam co powinnam wiedziec gdybym je chciala kupic gdzies indziej niz u tego samego co mialam robione badanie wzroku? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam tylko takie badanie, zostały mi dopasowane soczewki w których nie czuję 100% komfortu, już każde inne lepiej leżą niż te dobrane przez "specjalistę" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u optyka nie powinno się badać wzroku... a co do soczewek to one korygują tylko ostrość widzenia wiec nie potrzeba więcej danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japikolemasakiera
Niedawno miałam badanie okulistyczne i dostałam receptę na okulary i na soczewki - są różne moce. Oprócz mocy soczewek mam też inne dane - krzywizna itp. W tym rozmiar soczewek - każdy ma inna wielkość tęczówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak naprawdę to nie
okulista jest specjalistą od wad wzroku tylko optometrysta, a optyk po kursie badania refrakcji może dobierać prostsze soczewki okularowe... Co do kontaktów to: -moc soczewek ujemnych jest mniejsza a dodatnich większa w miarę zwiększania mocy soczewki dobranej tradycyjnie, czyli okularowej. Na podstawie specjalnych tablic uwzględniających odległość zwykłęgo szkła od soczewki oka. Od -3.00 ta różnica przekracza 0,25 dpt więc się ją uwzględnia... -obowiązkowe jest badanie stanu oka pod lampą szczelinową, filmu łzowego, w ogóle wykluczenie wszelkich stanów alergicznych i innych zaburzeń przedniego odcinka oka... -dobór mocy oraz sprawdzenie w soczewkach próbnych widzenia -krzywizna i średnica aby soczewka ustawiała się centrycznie na oku, nie była 'za ciasna' bo to może spowodować poważne powikłania rogówki ani 'za luźna' czyli niestabilna na oku i zapewniała komfortowe a nie tylko ostre widzenie -w sumie te soczewki najnowszej generacji są wykonywane z materiałów takich że większości użytkowników soczewek te 'typowe' parametry będą odpowiadać ale to trzeba sprawdzać!! -przeszkolenie co do zakładania i zdejmowania oraz higieny i pielęgnacji też jest niezbędne bo na początku zakładanie soczewki bywa cieżkie;-)... -potem kontrole, kontrole i jeszcze raz kontrole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak naprawdę to nie
PS. Wielkość soczewki raczej nie ma nic wspólnego z wielkością tęczówki;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez chcialam sie przerzucic na soczewki ale troche sie boje,czy ja bede umiala je zakladac?i zdejmowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak naprawdę to nie
Nauczysz się:-) Wszystko trzeba robić na spokojnie i po jakimś czasie sama wyczujesz jak je sprawnie zakładać i zdejmować, i oczywiście to nie jest bolesne:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak sie w tym nie orientuje,ale jak to jest z cenami?mozna kupic takie miesieczne?dniowe tez?ktore lepsze?a nie wypadna one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak naprawdę to nie
Soczewek jest do wyboru do koloru :-D Dobrze dobrane wydaje mi się ze nie powinny bez powodu typu jakiś uraz albo wsadzisz rękę w oko czy coś... Masz do wyboru dzienne, tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, 3miesięczne. Te ostatnie są najtańsze ale ze względu na długi okres noszenia najmniej higieniczne bo w tyle czasu multum bakterii Ci się namnoży;-) Jeśli nie nosisz często to jednodniowe są najbardziej ekonomiczne. Najdroższe są takie do noszenia bez zdejmowania przez miesiąc Air Optix night and day albo tydzień czy dwa, nawet nie wiem Acuvue Oasis. Można je stale nosić ponieważ mają największą przepuszczalność tlenu. Pośrednie rozwiązanie to Air Optixy które można nosić do tygodnia bez zdejmowania. Są tańsze a ja i tak nie jestm zwolenniczką zbyt długiego noszenia bez przerwy, mam zbyt wrażliwe oczka;-) Czasem zdarzy się weekendowa impreza kiedy będę spac w soczewkach i takie mi wystarczą:-) Poza tym wiele zwykłych miesięcznych które zdejmuje się na noc, ale przy nieduzej różnicy cenowej warto zainwestowac w lepsze;-) Co do cen to Ci nie powiem bo ja mam prosto z hutrowni sama za nie nie płacę;-D Ale zorientujesz sie mniej więcej na allegro (oczywiscie w salonie beda troszkę drozsze, albo w internetowych sklepach optycznych). Kupowania na allegro nie polecam, zazwyczaj są to soczewki np z innych krajów niedopuszczone do sprzedaży w Polsce albo źle transportowane i przechowywane, lepiej nie ryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
czyli wychodzi na to ze pojde do optyka i powiem ze potrzebuje soczewki -2 i to wszystko? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
juz nikt sie nie wypowie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t.a.k.a.t.a.m
ja dokladnie mialam tak samo, badanie okreslona moc soczewek i nic wiecej mi nie wiadomo. pewnie robia tak specjalnie zeby tylko u nich kupowac soczewki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
Nie!! Potrzebujesz mieć dobraną krzywiznę wraz ze średnicą oraz sprawdzoną ruchomość i dopasowanie już konkretnej soczewki do twojego oka!! No i w ogóle z badane oko pod kątem możliwości noszenia soczewek kontaktowych... Mało wyraźnie to napisałam:-P?? Wszystkie punkty dobierające soczewki powinny wykonywać takie badania. Sam salon może sprzedać Ci soczewki jako sklep a nie specjalista od doboru, ale po to chyba mamy rozum żeby wiedzieć że robienie tego na własna rękę jest niebezpieczne!! A jeśli trafiacie na pseudo-ekspertów którzy nie wypełniają tych wymogów to ja nie wiem gdzie wy się udajecie z taką sprawą i szczerze radzę zmienić to miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
ale ja mialam zrobione wszystkie badania itp tylko chodzi mi o to ze nie dostalam na karteczce? zadnych danych gdybym chciala w innym punkcie kupic soczewki. Wszystkie dane chyba zostaly u nich w kartotece...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
pewnie robia tak specjalnie zeby tylko u nich kupowac soczewki Chyba jak już masz określone parametry konkretnej soczewki to możesz ją sobie nosić ile tylko chcesz, w sensie wartości krzywizny itp... Ale wada wzroku się zmienia oraz kontrole oceniające stan oka, wpływ noszenia soczewek na nie, stan rogówki, jej ubytki, wrastanie naczynek związane z niedotlenieniem to chyba każdy myślący człowiek przyzna, ze należy to kontrolować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
Ale masz dane na pudełku soczewek, więc jeśli masz prawidłowo dobrane to takie same możesz kupić w jakimś innym ale pewnym miejscu jeśli znajdziesz tańsze (odradzam allegro oczywiście...) Ale każde nowej firmy, wykonane z innego materiału nawet jak mają tę samą krzywiznę wymagają dopasowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
wlasnie o to chodzi ze nie dostalam pudelka do soczewek.... uczylam sie zakladac , pozniej poszlam sobie na miasto w nich pochodzic i wrocilam, zdjelam wlozylam do pudeleczka do plynu i dostalam je tak do domu :/ dlatego nie mam zadnych konkretnych danych... a chcialabym je miec bo u innego optyka maja promocje ze na 3 mesiace soczewki kosztuja 99 zl a u mojego zaplace za nie 240 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
Dobra już czaję sytuację:-) Ale skoro nie masz pojęcia jakie te są to nie możesz kupić u innego optyka JAKICHŚ innych bez ich dopasowania... Dostałaś próbne, w sumie skoro jeszcze nie byłaś na kolejnej kontroli to nawet nie jest pewne ze właśnie te będziesz nosić bo to trzeba ocenić, no więc dlatego nie masz jeszcze kolejnych ani pudełka... Ale nic kompletnie nie słyszałaś o nazwie firmy albo czymkolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Powtórzę jeszcze raz;-)
Tzn chcesz kupić soczewki 3-miesięczne? Też odradzam:-) A te co masz to wiesz przynajmniej czy są miesięczne czy 1 lub 2 tygodniowe? Bo tacy 'lewi' okuliści często mają podpisane umowy z J&J i wciskają te dwutygodniowe które akurat są niewspółmiernie drogie do czasu noszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
nic :/ nic mi nie powiedzial... w sumie na polce u niego wszystkie byly tylko jednej firmy bo wszystkie pudelka byly jednakowe... a gdy sie pytalam jakie to mowil ze najlepsze itp :/ dostalam tylko karteczke (ze w razie wypadku czy cos) ze nosze soczewki i z jaka moca.... czyli na wizycie kontrolnej mi powinien dac soczewki juz z pudelkiem na ktorym bedzie wszystko pisalo, no to tyle dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
pytal sie mnie jakie chce nosic mowilam ze miesieczne i tez takie mi podobno dal.... tylko ze minelo juz od tego czasu 2 tyg i troszke mi zaczynaja zachodzic mgla i sie zastanawiam czy to czasem nie byly jakies 2 tyg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×