Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Bezrobocie w Polsce a gdy by tak wszyscy wrócili z zachodu???

Polecane posty

Gość gość

Spotkalem sie w internecie z artykulem że bezrobocie w Polsce spada według mnie to tylko dlatego bo ludzie wyjeżdżaja na zachód. W Polsce bezrobocie wynosi 13% i według mediów wyjechało ludzi w poszukiwaniu pracy dwa milony to ciekawe jak by wyglądało bezrobocie w polsce gdyby nagle wrócili ludzie(2mln) z zachodu do Polski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie! Dlatego nasi politycy dwoja się i troją aby jezzcze więcej ludzi wyjeżdzało a przypadkiem nikt nie wrócił..... smutne ale prawdziwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby wszyscy wrócili to też popyt na towary i usługi byłby większy, a więc bezrobocie niekoniecznie by wzrosło. To nie zależy od liczby ludzi, bo kraje z o wiele większą gęstością zaludnienia jeszcze przyjmują polskich emigrantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popyt wynika z siły nabywczej tej siły nie byłoby po chwili gdy skończyłyby się oszczędności praca to nie jest coś co tworzy się ad hoc nie dzisiaj ludzie wyjechali bo pracy nie było lub była niskopłatna przez ten czas podaż pracy nie wzrosła (nie będę gadał o jakichś śmiesznych promilach, albo sprawach lokalnych) popyt nadal wysoki gdyby warto było wrócić to wielu wracałoby jakoś tego nie widać więc gdyby wszyscy wrócili trochę kasy by wpadło na rynek rynek by to zassał ale nie zmieniłaby się sytuacja potem nastąpiłaby fala protestów bo ludzie wściekliby się emigracja doprowadziła do obniżenia napięcia po prostu potencjalna złość na rządzących i sytuację poszła w pracę za granicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim we Wrocławiu i okolicach zatrudniono 20 000 Ukraińców.Słyszałam w tv.Dlaczego daje się pracę obcokrajowcom, skoro Polacy nie mogą znależć pracy i zmuszeni są do emigracji. Nie mam nic do obcokrajowców,ale dlaczego nie dba się o rodaków? Czy jest pierwszeństwo czy go nie ma? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bezrobocie spada bo wielu ludzi wywalają z urzędow pracy; mojej matce kazali sie wypisac i żeby przeszla na ubezpieczenie męża. Ja tez jestem bezrobotna ale nie zarejestrowana w UP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kur ja bym wolał robić w polsce niż w obcym kraju sie poniewierac" a ja wolę pojechać na kilka lat,zarobić,wrocić i miec komfort psychiczny,że nie musze martwic się,że zabraknie mi na zycie/lekarstwa itp a tam zarabia sie naprawde duze pieniądze o ile zna sie język i dobrze sie trafi z pracą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
emigracja to poniewierka,nie zazdroścmy im,to poświęcenie,wyrzeczenie z własnego wyboru,uwazam,ze: lepiej poświęcic się kilka lat na emigracji ,a potem żyć w Polsce na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla niektorych emigracja to jedyne wyjscie żeby sie usamodzielnic, bo w Polsce nie stac ich na mieszkanie, ani na wynajem; tak jest w moim przypadku, tez planuje wyjechac żeby wreszcie wyprowadzic sie od rodzicow bo za moją groszową pensje nie wynajme mieszkania; za granicą ceny wynajmu są niższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahha :) nie raz rozmawiam ze znajomymi , co by to było jakby wszyscy co wyjechali powrócili do kraju :) co by wówczas nasz "wspaniały " rząd na to poradził ! skoro nadal mają problemy z bezrobociem i pomocą socjalną dla tych co pozostali ! wstyd i hańba ! do czego rządy PO doprowadziły ! Oczywiście każdy rozsądny i logicznie myślący Polak zdaje sobie sprawę z tego , że działania PO są i były zamierzone aby całkowicie zniszczyć Polskę i Polaków ! sprzedajna partia żydo-niemieckich sprzedajczyków !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Argen dziś Ciekawe że Polacy po 123 latach umieli się zjednoczyć i stworzyć z trzech różnych kawałków jednolite państwo, które się wspaniale rozwijało przez kilkanaście lat, a teraz 26 lat po komunie nic nie da się. <<< masz rację ! to co obecnie się dzieje to czego jesteśmy świadkami to jawna drwina z Polaków , oszustwo bezczelne kłamstwa które nam się sprzedaje patrząc prosto w oczy ! Po co było w takim razie obalać ustrój komunistyczny ?! skoro zamiast się rozwijać jako państwo demokratyczne , cofamy się wstecz bardziej jak za komuny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta, 13 procent zarejestrowanych a ile niezarejestrowanych, a ile wyjechało, napewno byłoby ponad 30 procent, także brawo solidaruchy z lat 80, zniszczyliście kraj, za komuny nie było w ogóle bezrobotnych, a pijaki dostawały nawet nakaz pracy, oto wasz pieprzony kapitalizm, żyje ten co umie kraść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko drożeje a pensje stoją w miejscu, woda, prąd, czynsz; najgorsze jest to że nawet oszczedność nic nie daje, bo i tak rachunki coraz wyższe mimo że się oszczedza, bo podnoszą inne oplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
argen jak offerma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sejm poszedłby z dymem razem z jego zawartością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja myślę, że gdyby Polacy z emigracji wrócili to moglibyśmy na tym tylko zyskać, bo każdy z nich potrzebuje coś kupować i napędzać rynek, są to ludzie w większości młodzi, którzy zakładają rodziny, pracują, budują, uczą się, gromadzą kapitał itd. Co z tego, skoro kierunek działania jest odwrotnie: najpierw musi być lepiej, żeby ktokolwiek chciał wracać, a jest zupełnie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PO specjalnie zniszczyło gospodarkę Polską aby młodzi ludzie powyjeżdżali , w ten sposób mają większą kontrolę nad tymi którzy pozostali czyli nielicznymi i emerytami. Spokojnie prowadzą swą złodziejską politykę wyprzedaży naszych ziem , fabryk , sukcesywnie niszcząc nasz kraj ! O to im właśnie chodziło ! Po wygraniu kolejnych wyborów chcą się wziąć za wyprzedaż Polskich lasów , a pieniądze z ich sprzedaży mają pójść na pokrycie odszkodowań dla żydów. Nie pozostało wielu młodych obywateli a co za tym idzie nie ma kto się im przeciwstawić oni doskonale o tym wiedzą i robią co im się żywnie podoba ! Dlatego też prośba do Polaków na emigracji , głosujcie choćby przebywając poza granicami Polski ! Głosujcie oddawajcie głosy na inne partie ! Jeżeli ten rząd pozostanie u władzy , Polski w nie długim czasie już nie będzie ! Pamiętajcie polityka krajów zachodnich jest jak chorągiew na wietrze , nigdy nie jesteśmy na 100% pewni co jeszcze nas czeka mieszkając na obczyźnie ! Trzeba dbać o swój kraj o Polskę aby w razie czego móc mieć się gdzie ewakuować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ggg tak własnie jest !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 15.00- racja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×