Odpowiedz na ten temat

BŁĘDY DOTYCZĄCE URZĄDZANIA DOMU

• pani na domostwie 2004.09.20 [10:43]
    założyłam ten topik,żeby podzielić się z wszystkimi,którzy urządzanie domu czy mieszkania,mają jeszcze przed sobą,doświadczeniem
    mam nadzieję,że wpiszecie tu swoje grzechy przy urządzaniu domu i pomożecie tym samym współtworzyć topik

1 przede wszystkim na otwartych powierzniach typu przedpokój-kuchnia-salon,gdzie drzwi praktycznie nie są zamykane,popełniłam duży błąd i w każdym z tych pomieszczeń położyłam inny rodzaj kafli-zarówno jeśli chodzi o wielkość,jak i kolor-tym samym teraz-jest kolorowy jarmark,kafle zachodzą na siebie w dziwny sposób bo każdy ma inną wielkość i tym samym dół domu wydaje się mniejszy-u znajomych którzy nie popełnili tego błędu dom wydaje się nie tylko pełen przestrzeni,ale także bardziej gustowny
  • kuchanka 2004.09.20 [10:48]
    ja popełniłam duży błąd inwestując w tak zwaną ściankę,zamiast w system meblowy-zmienił mi się wypoczynek i ciężko jest ustawnie wszystko zgrać ze sobą-w drygim pokoju mam system meblowy i nie dość,że mogę zmieniać wygląd pokoju kiedy tylko mam na to ochotę,to jeszcze można te meble uzupełniać
    pozdrawiam usmiech.gif
  • ja w swoim 2004.09.20 [10:53]
    mieszkaniu zrezygnowalam z drzwi, nie mam ich nigdzie(tylko w lazience)
    i teraz zaluje, musze je wstawic do sypialni i pokoju dziecka. Remont
    zakonczony w grudniu 2003 r., a ja znowu narobie sobie "syfu", bleee
  • annnuszka 2004.09.20 [10:59]
    moja mama łazienkę postanowiła urządzić z matowymi kaflami-nieefektowne i wbrew pozorom wiecznie brudne-i wstawić drewniane mable-tak ostatnio modne-zupełnie niepraktyczne
  • domowniczka 2004.09.20 [11:00]
    chyba ze macie bardzo szczelne drzwi usmiech.gif i zadne odglosy przez nie nie przechodza...
  • maniana 2004.09.20 [11:03]
    kolor kafli w łazience-unikaj białej podłogi-masakra-to zawsze jest brudne i pełne włosów
  • ja w swoim 2004.09.20 [11:06]
    mieszkaniu polozylam wszedzie panele ( jednakowe) , nawet w kuchni, (nie mam progow), calosc na jednym poziomie, przez co mieszkanie
    wydaje sie bardziej przestrzenne
  • kaira 2004.09.20 [11:06]
    ja mam matowe kafle w lazience na podłodze - grant i są sliczne usmiech.gif
    za to dziewczyny , przestrzegam przed szarymi fugami (mam na scianach) naprawde myslalam ze beda pasować, a wyglązają neizyt dobrze :0

I nie polecam okien uchylnych/dachowych, lepiej zainwestowac w nadbudówke i normalne okno. Bo z takim uchylnym, to same problemy - ani parapetu (na kwiatki np) ani firanki, rolety albo całkiem do góry albo na dół i cholernie drogie. A w słoneczny dzień - sauna fińska w pokoju.
  • następna rada 2004.09.20 [11:10]
    jeśli lubicie zmiany w pokoju raz na jakiś czas-wybijcie sobie z głowy pomysł na narożniki-załatwiłam się w ten sposób-masakra

• ciekawska misia 2004.09.20 [11:14]
    zgadzam się z tym,że takie ścianki meblowe to przeżytek
    ja ostatnio zaopatrzyłam pokój dziecinny w meble serii-tip top BWR
    i za 1000 zł skompletowałam-szafę,wysoki regał,szafkę,komodę z lustrem która wygląda jak toaletka,półkę i dwa biurka plus stolik polecam
    http://www.brw.com.pl
  • ja w swoim 2004.09.20 [11:14]
    ja mam naroznik, duzy i jestem bardzo zadowolona.
    Kazalam go extra obic z tylu, stoi na srodku , moge
    z nim "jezdzic" po calym pokoju ( 32 m2)
  • dobry pomysł 2004.09.20 [11:18]
    z tym obicem narożnika!może da się coś uratować oczko.gif
  • niezadowolona ... 2004.09.20 [11:21]
    ja kazałam duży balkon za sprawą okien przerobić w oranżerię-jest wiecznie duszno,nikt z tego nie korzysta,co innego balkon,a okna można myć codziennie i zero efektu
  • szekspiromanka 2004.09.20 [11:24]
    ja skusiłam się na piękną tapetę pomimo tego,że ściany w moim domu byŁy nowiusieńkie-niestety teraz mi się opatrzyło,a zmiana tapety to nie to samo,co zmiana koloru ściany....
    mimo wszystko
    taki duży uśmiech usmiech.gif
    gdyby dwa mego ciała ospałe żywioły były polotną myślą- cóż wtedy przestrzenie? lotem jakim niosą się w przestworzach sokoły szybowałbym,by przerwać nasze rozłączenie
  • ja w swoim 2004.09.20 [11:28]
    moze mi ktos doradzi
    Chcialabym na korytarzu polozyc panele scienne. Kolega mi odradza,
    bo podobno zalegaja sie tam rozne "robactwa", czy to prawda?
    Dodam, ze trzymamy tam rowery, z ktorym czesto korzystamy, wiec
    czesto sie je wyprowadza i wprowadza, nie chcialabym klasc tam gladzi,
    to musi byc cos w miare trwalego.
  • odradzam 2004.09.20 [11:32]
    panele ścienne-kolega ma rację,ja mam podobną sytuację i na ścianach położyłam kafle-rewelacja-naprawdę polecam
  • ja w swoim 2004.09.20 [11:39]
    kafle - nie pomyslalam o tym, ciekawe rozwiazanie, dziekuje
    Mozesz mi jeszcze podpowiedziec jakie pasuja na korytarz, bo przeciez
    nie typowe kuchenne lub lazienkowe ?
  • nie polecam 2004.09.20 [11:52]
    drzwi składanych
  • odradzam 2004.09.20 [12:36]
    ja w swoim kotytarzu mam płytki imitujące drewno,bardzo dobrane kolorystycznie-prawie nie widać fug,także daje złudzenie drewna
  • ja też mam płytki w korytarzu 2004.09.20 [12:38]
    ale imitujące kamień marmur-zależy co wolisz
    panele ścienne też odradzam-rodzice mają i są niezadowoleni-wygląda jakby miało ze 20 lat,brudne,robaki itp.
  • pani na domostwie 2004.09.20 [12:39]
    moja koleżanka ma kafle-lustra w łazience-efekt niesamowity-ale tylko po czyszczeniu-po każdej kąpieli urwanie głowy-trzeba-jeśli już nie można się oprze`c-z umiarem i przemyśleć w którym miejscu
  • ja w swoim 2004.09.20 [12:41]
    dziekuje wszystkim
  • do-ja w swoim 2004.09.20 [12:41]
    mam w korytarzu-płyty korkowe-ciekawe,drogie ale warte swojej ceny
  • ja w swoim 2004.09.20 [12:44]
    Jeszcze jedno. W tym miesiacu mialam robiona elewacje domu,
    nie zabezpieczylam okien i fachowcy zachlapali mi okna zaprawa.
    Nie moge ich doczyscic!! Czy ktoras z Was moze polecic mi jakis
    srodek ? Od tego szorowania mam juz jedno okno porysowane.
    Dziekuje
  • mam do was pytanko 2004.09.20 [12:48]
    ostatnio położyliśmy w jednym z pokoi panele podłogowe(w ciemnym kolorze) i teraz po każdym czyszczeniu pozosatją straszne smugi(ślady,jakby w ogóle nie były myta podłoga).Może wiecie czym czyście te panele aby nie pozostawały te ślady??
  • do ja w swoim 2004.09.20 [13:00]
    musisz z pewnością użyć czegoś mocnego-octu,albo rozpuszczalnika-mój mąż zawsze się tym zajmował i strasznie śmierdzi,ale tylko mocne rzeczy są w stanie to usunąć-w dobrym sklepie powinni ci coś doradzić

PYTANIE DOTYCZĄCE CIEMNYCH PANELI!
    nie mam pojęcia jak czyścić,bo dopiero mam w planie kupno paneli,ale się zastanawiam czy warto.po twoim opisie...myślałam,że na ciemnych mniej widać,niż na jasnych-poza tym są bardziej eleganckie
  • CIEMNE PANELE 2004.09.20 [13:03]
    wejdź na stronę firmy Komfort-tam są porady jak czyścić panele i specjalne środki!pozdrawiam
  • szekspiromanka 2004.09.20 [13:10]
    można kupić specjalne środki do czyszczenia paneli-w sklepach Obi,Castorama,Komfort itd.
    ważne są też szmatki-warto wydać pieniądze na specjalną do paneli
    usmiech.gif
    gdyby dwa mego ciała ospałe żywioły były polotną myślą- cóż wtedy przestrzenie? lotem jakim niosą się w przestworzach sokoły szybowałbym,by przerwać nasze rozłączenie
  • jeśli wasz facet 2004.09.20 [13:15]
    nie jest urodzonym majsterkowiczem,nie dajcie mu nic robić w domu-mój robił boazerię przez 4 lata,beznadzieja,ale nie usŁyszał tego odemnie,tylko od ludzi którzy oglądali dom jak go sprzedawaliśmyoczko.gif
  • Patti 2004.10.18 [22:12]
    dobre - z tym facet- to najlepsza rada pod słońcem - najwiekszy błąd jakiego należy sie wystrzegac przy urządzaniu mieszkania!!
  • sabinusia 2004.10.19 [00:55]
    witajcie
    fajny topic własnie jestem na etapie malowania scian i zakupu mebli do domuusmiech.gif
    a co do czyszczenia tej pieronskiej zaprawy to sa specjalne płyny zapytaj w sklepach i nie myj na wlasna reke bo porysjuesz sobie wszystko,nie pamietam jak sie ten plyn nazywa naklada sie go sciereczka lub pedzelkiej i fajnie wszystko schodzi
    [pozdrawiam papappa

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...