Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

bojler elektryczny czy ogrzewacz na propan butan ?

Polecane posty

Gość gość

zastanawiamy sie nad wyborem ogrzewacza do wody co jest lepsze gazowy przepływowy ogrzewacz wody na propan butan czy bojler elektryczny jesli bojler to jaka pojemnośc dla 4 osobowej rodziny i co jest lepsze i dlaczego a przedewszystkim tańsze w eksplotacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim miało być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam przepływowy ogrzewacz na gaz z sieci i nigdy bym go na elektryczny (tym bardziej na bojler) nie zamienił. Grzeję kiedy chcę, tyle ile chcę. Przy 4 osobowej rodzinie, korzystającej z łazienki rano, o podobnej godzinie, bojler nie da rady, zapewnić wszystkim ciepłej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myśle ,że bojler ze względu bezpieczeństwa co jest ważniejsze od pieniędzy a ceny prądu i gazu butlowego są prawie porównywalne proponuje wziąść bojler 100 l i włączać go w 2 taryfie np jak kładiesz sie spać (ok 22) nastawiająć równocześnie termostat na pozycji "max" a jak rano sie budzisz to wyłączyć wtedy będziesz wode grzała tańszym prądem a wykorzystywała ogrzaną wode w dzień to będzie z pewnością tańsze rozwiązanie niż piecyk na propan butan o bezpieczeństwie nie wspominam bo to oczywiście nie podlega dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale mieszkam na wsi i nie mam dostępu do gazu sieciowego niestety :/ więc zostaje propan butan ( z butli) lub prąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wyjdzie gaz z butli taniej niż prąd w drugiej taryfie a nawet drożej bym powiedział jeśłi zużuwacie dużo wody to weźcie nawet 150 l żeby na cały dzień wystarczyło dla całej rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam elektryczny i nie narzekam. teraz juz wiem jak z nim postepowac. Kiedy go grzac zeby byl stale cieply. Nie wiem czy jest tanszy czy drozszy niz ten na gaz, ale ja bym sie na gaz bala tyle sie slyszy o tych zaczadzeniach ze trzeba uwazac. Choc tak na chlopski rozum wydaje mi sie ze elektryczny jest drozszy jednak bo przeciez prad jest drozszy niz gaz. A bojler sporo pradu bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mieszkasz na wsi to czemu nie podłączysz bojlera do pieca c.o. masz całą zimę wodę za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Elektrycznych już nikt nie zakłada, bo prąd drogi. Tylko c.o.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie. U mnie wszyscy tak robia. ja mam elektryczny bo mieszkam w miescie ale moja rodzina na wsi i ogolnie ci co maja dom i pala w piecu podlaczaja bojler do c.o. bardzo praktyczne rozwiazanie. w twoim przypadku to najbardziej korzystna opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi sasiedzi maja solary. Jednak to bardzo kosztowna inwestycja na poczatku. potem sie zwraca (oczywiscie jak jest w miare cieplo). W zeszlym roku pogoda tak dopisywala ze praktycznie do listopada mieli ciepla wode z samych solarow. Wystarczy troche slonca i temp 15-20 stopni. Oczywiscie na zime normalnie podgrzewaja. maja podlaczony bojler do c.o. Oni mowia ze im sie te solary zwrocily jednak kosztu kilku czy kilkunastu tysiecy na takie cos i jeszcze dogrzewanie zima to dla mnie za drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn jesteśmy w trakcie budowy domu i zastanawiamy się nad ogrzewaniem , napewno nie będzie możliwości przyłączenia gazu ziemnego na kocioł węglowy chyba też się nie zdecydujemy bo to wymagające zbyt dużo pracy i problemu rozwiązanie i zdecydujemy się prawdopodobnie na bojler i grzejniki elektryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prąd jest drogi do ogrzewania , pójdziecie z torbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba jestes nienormalny. Rachunek za prąd was zeżre (chyba ze jestes elektrykiem to jo bierz wszystko na prad). Na wsi tylko przylaczenie bojlera do pieca c.o. Mialam kiedys bojler elektryczny, jak dostalam rachunek pierwszego miesiaca to myslalam ze padne na zawal. Dodam ze jestesmy tylko w dwie osoby. jak ktos ma duza (np 4os) rodzine i codziennie pierze, odkurza, kapie sie i wszyscy po kolei to to ZABOJSTWO W BIALY DZIEN . Bojler elektryczny tylko w bloku i dla malej ilosci osob./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będziemy mieć dom pasywny (energooszczędny) dobra izolacja cieplna itd wbierzemy sprzęt najwyższej klasy energetycznej i mam nadzieje że będzie dobrze wygodnie i bezpiecznie obliczyliśmy że ogrzewanie będzie nas kosztować ok 80 zł na dobe to nie jest tak dużo czkolwiek zobaczymy w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tzn będziemy zużywać prądu za ok 80-90 zł na dobe w okresie grzewczym a w sezonie letnim za ok 15 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze ale bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu po całym dniu pracy jak wrócimy do domu to nikt nie będzie latał palił w piecu tylko do gniazdka sie włączy grzejnik i zaraz ciepło w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiadomo ile wyjdzie w praktyce to są takie obliczenia mniej więcej wiadomo że jak nikogo nie będzie w domu to wszystko będzie wyłączone więc może wyjśc nawet mniej tymbardziej że od kilku lat nie ma w polsce jakiś wielkich mrozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>dobrze ale bezpieczeństwo stawiamy na pierwszym miejscu po całym dniu pracy jak wrócimy do domu to nikt nie będzie latał palił w piecu tylko do gniazdka sie włączy grzejnik i zaraz ciepło w domu<<< Po pierwsze: to jak macie ogrzewanie elektryczne, to łatwo możecie ur******ać je zdalnie lub na określoną godzinę. Po drugie: nie mam chałupy, ale z tego, co wiem nowoczesne kotły na węgiel mają sterowanie i można zaprogramować, by włączyły się o określonej porze. Pomysł z włączaniem i wyłączaniem ogrzewania jest bardzo głupi, bo wtedy zużywa sie więcej energii, niż przez ciągłym ogrzewaniu domu, szczególnie, gdy ten dom jest dobrze ocieplony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i co ze nie ma mrozow? jak jest 10 stopni to i tak trzeba troche grzac bo to juz chlodno jak na dom. ja bym na bank poszla z torbami bo ja lubie cieplo i grzeje naokroglo nawet jak wychodze. Nie lubie wejsc do lodowki z pracy, zawsze mam cieple grzejniki. u mnie w mieszkaniu jest 25 stopni stale. Ale ja mieszkam w bloku i place 200 miesiecznie przez caly rok i mam spokoj moge grzac do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak ale ja mówie , że np my wychodzimy ok 7 rano do pracy zeci w podobnej porze do szkoły więc na noc grzejniki będziemy wyłączać i włączymy dopiero jak wrócimy do domu więc będą pracwały przez jakieś 7-8 godzin na dobe po 2 kwh 10 grzejników każdy to wychodzi jakieś 160 kwh ogrzanie wody pranie zmywanie gotowanie obiadu itp okolo 30kwh i inne sprzęty ok 10 kwh wychodzi ok 200 kwh na dobe z tym że grzejniki nie będom pracowały na pełnej mocy cały czas więc w przybliżeniu to jest ok 80 zł na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba wziąść pod uwage zakup takiego sterowanego kotła na węgiel to jest około 10 tyś zł kupić grzejniki rurki robocizna itd to jest koszt około 20 tyś za instalacje takeigo ogrzewania a elektryczne grzejniki są w marketach po 70 zł to kupimy 10 sztuk to nawet nie będzie nas to kosztowało 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teoria to bardzo piękna rzecz :D :D :D, tylko czasami zbyt szerokim łukiem omija praktykę :(. Przy założeniu 2400/m-c za samo ogrzewanie, koszt dobrego kotła węglowego zwróci się wam w ciągu dwóch lat. Do tego będziesz mogła grzać w nim wodę do mycia, prania i szorowania :D. Wiem, czym grzeją znajomi i jakie mają koszty. Kolega sypie węgiel do 25-letniego paleniska i nawet nie pomyśli o wymianie na kocioł gazowy (o elektrycznym ogrzewaniu już nawet nie wspominając). Gdyby miał pieniądze, to bez namysłu zamontowałby nowoczesny kocioł na węgiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zastanawiamy sie nad wyborem ogrzewacza do wody co jest lepsze gazowy przepływowy ogrzewacz wody na propan butan czy bojler elektryczny " Eksploatacja ogrzewacza pojemnościowego będzie kosztować więcej niż przepływowego gazowe. Jeśli zależy Pani na ekonomicznej pracy urządzenia i niskich kosztach eksploatacji, sugeruję zakup podgrzewacza przepływowego. Przykładowe modele takich urządzeń może Pani obejrzeć na stronie http://www.junkers.pl/pl/pl/produkty_1/podgrzewacze_wody_1/podgrzewacze-wody.html . Pozdrawiam, Konsultant marki Junkers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ja dla mojej trzy osobowej rodziny chciałam kupić bojler elektryczny Velis 80l bo moja wiele zalet i są dość mocno reklamowane. zajmują jedynie 27cm głębokości i można go powisieć w pionie lub poziomie dużo funkcji ECO: ,,SKOWER REODY” - skróca czas oczekiwania na ciepłą wodę. Na stronie producenta jest napisane, że czas podgrzania wody na 1 prysznic została skrócona o 60% zapisuje w pamięci czas w którym potrzeba było ciepła wody i przygotowuje ją tak by była dostępna gdy jej przeważnie potrzebuje 7 lat gwarancji Co myślicie o tym Velisie? Może ktoś z was ma u siebie w domu ten bojler? Jak on się spisze? Opinie ma raczej dobre, ale doradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że bojler elektryczny jest o wiele lepszy i przede wszystkim bezpieczniejszy. Ja swój kupiłem w sklepie http://www.przeplywowe.pl Fajny sklep z dużym asortymentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może pompa ciepła do cwu? Czy ktoś z Was może stosuje takie ogrzewanie wody? Pompy ciepła pobierają energię z powietrza - mogą pracować na powietrzu zewnętrznym jak i wewnętrznym - tym z pomieszczenia, a koszt ogrzewania wody jest bardzo konkurencyjny. Są może pytania? Więcej szczegółów - tutaj -http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/pompy-ciepla/pompy-ciepla-do-cieplej-wody-uzytkowej/vitocal-060-a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×