Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brak szacunku do niektórych zawodów w Polsce

Polecane posty

Gość gość

Jestem prawniczką, na ostatnim roku aplikacji. Kiedyś prawników traktowało się zupełnie inaczej, był to zawód ciężki, ale też cieszył się autorytetem. Niestety dzisiaj ludzie traktują nas jak każdy inny zawód, nie wiedzą ile trudu trzeba włożyć, żeby najpierw przeżyć 5 lat ciężkich studiów, a potem dostać się na aplikację. Niestety powodem tego w 90% jest zazdrość, ludzie którzy skończyli byle jakie szkoły po prostu zazdroszczą nam osiągnięć. Przykre, co dzieje się z polskim społeczeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też skończyłam prawo i to na UW. Niestety zarobki niezbyt wysokie, zaczynałam od 2 tysięcy, teraz jako radca mam 8 tys brutto, ale musiałam założyć własną działalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy kto... ja np. bardziej szanuję kasjerkę czy sprzątaczkę i ogólnie pracowników fizycznych, od tych wszystkich "prestiżowych" zawodów, w których sporo nieuków, np. ilu ludzi umiera przez błędy lekarskie??? ale taki lekarz zawsze niewinny, on nigdy się nie przyzna, że kogoś zabił, święta krowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawnikom należą się dobre zarobki, bo te studia wcale nie są łatwe. Sprzątaczka np zbiera śmieci i nic jej się nie należy, bo nie uczyła się zawodu jak był czas. Różnice społeczne powinny być dużo większe niż są żeby promować wysiłek i wykształcenie. Byle tłuk nie ma prawa żyć dostatnio. I to jest piękne w naszym zdrowym, polskim kapitalizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PROWO. Dzielenie ludzi. Wymuszanie "szacunku". Ja ksztalcilam się 17 lat do zawodu. I nie głędzę tutaj o szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepszym zawodem jest ślusarz hydraulik. PS. właśnie zapchał mi się kibel, dzwonię po gościa ze sprężyną 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za to że jesteś prawnikiem to trzeba cię szanować. A zawód opieka nad starszymi ludzimi podcueranie im dup pranie pieluszek zmienianie kapłanów się w giwnie. I tak osoba musi się klaniac dla prawnika. A wiesz jaki to ciężko zawód. Albo pielęgniarka uczy się kształci się a to trudne jest i potem ma najniższą krajową pensję a ciężko pracuje nad chorymi pampersy w cienie dotyka. I co pogardzana a Książ siedzi wypisze receptę i ma durzo kasy. A pielęgniarka musi umieć o co lekarz. I ciężko pracuje za mana kasę. Nikt podwyszki nie da. A powinna durzo zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Byle tłuk nie ma prawa żyć dostatnio." jednak nie jest tak źle skoro masz kasę na internet tłuku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczekujesz szacunku tylko za to ze uczylas sie jedynie 5 lat? prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim mieście łatwiej o byle jakiego prawnika niż znaleźć dobrą sprzątaczkę,uczciwą i sumienną,adwokatów, radców, notariuszy,wszelkich od prawa pracy i gospodarczego,kancelaria na każdej ulicy,nawet po kilka.A ile trzeba szukać porządnego szewca,hydraulika,zakładu krawieckiego.Za chwilę będziecie żebrać o klientów słoneczko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem,że gimbaza się wygłupia,ale to błąd edukacji,że byle kto się kształci,mało kto uczy się potrzebnego zawodu.Też mi studia,nawet na prywatnym KSW jest prawo w Krakowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od małego chłopczyka ojciec z matką a potem pani w szkole wkładali mi do głowy, że człowieka trzeba szanować za to jakim a nie kim jest. Kiedy troszkę dorosłem dołożyłem od siebie znaną prawdę, że na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Tak że szanowanie kogokolwiek z racji czyjegoś zawodu absolutnie nie wchodzi w grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaa "zazdroszczą", tak sobie wmawiaj :D dziś prawników jest jak psów, dziś prawo to byle jaki zawód każdy debil potrafi wykuć na pamięć gotowe formułki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×