Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brat alkoholik

Polecane posty

Gość gość

Witam Wiem, temat rzeka.... Ręce mi już opadają. Nie wiem czego się chwycić Mam brata, a raczej jak dla mnie to już miałam . Popijał od kilku lat. W końcu stało się stracił wszystko, choć wszystko miał. Żonę, dziecko, dom. To nałogowy alkoholik po leczeniu, który przeszedł prawie rok temu. Chwilę był spokój. Teraz jakaś masakra ! Wykorzystuje Mamę i Siostrę i na to patrzeć nie mogę ! Mama płacze, Siostra jest strzępkiem nerwów Błagam pomóżcie mi odpowiedzieć na pytanie Mamy : Co zrobić by przestał pić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj!Jedyne co mama może zrobić to nie pozwolić się wykorzystywać.Problem z piciem jest taki,że alkoholik musi sam chcieć przestać pić.Jedyna droga to pokazać mu,że jest na dnie.Nie pomagać finansowo,nie sprzątać po prostu zostawić alkoholka tylko z tym co najbardziej kocha z alkoholem.I nigdy nie zmieniać postanowień.Czyli jak nie dam pieniędzy to nie choćby wymyślał nie wiadomo co.Musi być konsekwencja.Jeśli awantury to policja itd.Czasami jest tak,że niestety nie przestanie pić.Można wtedy zgłosić na komisję/rodzina/,zrobić sprawę/wtedy jest kurator i przymus leczenia/a w najgorszym wypadku po prostu ratować siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu Kochany Bardzo dziękuje za odpowiedź Czy miałeś/aś takie doświadczenia osobiście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem kobietą,miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×