Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zasmucony bardzo

Cena pogrzebu... ile????

Polecane posty

Gość zasmucony bardzo

W tym roku zmarła osoba z mojej rodziny. Osoba, która ją pochowała odebrała zas. pogrzebowy z Zusu. Ciało zostało oddane do najtańszego zakładu pogrzebowego w mieście, dodam,że reklamuja się, że chowają poniżej zasiłku.Najtańsze ubranie, trumna,itp. Miałem nadz,że dzieki temu zostanie na pomnik... Zus wynosi teraz ok.6 tys. Niestety pomnika nie ma!!! Słysze szepty,że wszystko poszło na pogrzeb, księdza etc. Ja mam jednak pewne obawy,że pieniądze zostały w kieszeni tego, kto chował. .. Zna ktos wydatki związane z pogrzebem? Wolę się zorientowac, zanim narobie dymu. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogrzeby ksoztuja roznie. zalezy jaka trumna, ciuchy, ile lezal w chlodni i za jaka stawke dobowa,do tego ksiadz jakies kwiatki. a pomnika raczej z takiejr eszty by sie nie postawilo chyba ze jakis najgorszy material

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osoba ktora pochowala
zapewne byla najblizsza osoba. A jesli nie, to stala sie spadkobierca, wykonawca testamentu. Zmarlemu wszystko jedno. Zalujesz komus, ze z ZUSU mu troche pieniedzy zostalo? Zajmij sie swoim zyciem a nie oceniasz czyjes nagrobki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niedawno (w lutym) zmarła moja babcia... zasilek pogrzebowy wyniósł 5900zł z czego po oplaceniu wszystkiego zostało jeszcze 1600zł, a zakłąd pogrzebowy najtanszy nie był (nie oszczedzalismy na tym), ksiądz wziął 850zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamietame
za pierwszym razem zabraklo kasy z zasilku drugi pogrzeb zrobilam jeszcze skromniejszy i bez stypy - zmiescilam sie w kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jesli gorb jest ziemny to nie mozna od razu postawic pomnika bo musi sie ulezec. a jesli grob murowany to dodatkowa kasa, a nawet jesli ziemny to zalezy czy glebinowy i jeszcze koszt wykupienia placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucony bardzo
Nawet najgorszy materiał jest lepszy niż zapadajacy się kopiec z ziemi. Widok przygnębiajacy.... Powtarzam wszystko najtańsze, no fakt były 2 wieńce i autobus. Pochówek na drugi dzień. Stypa też skromna z uwagi na mała liczbę obób. Najbardziej interesuje mnie ile trzeba zapłacić zakł. pogrzebowemu? Takiemu najtańszemu.... Oczywiście biore pod uwagę,żeby tam się udać i sprawdzić to, ale najpierw wolę popytac na forum. U mnie w mieście wszyscy sie znaja, chce się najpierw upewnić w moich przypuszczeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osoba ktora pochowala
coz... widac, ze najbardziej Cie zamucilo ze to Tobie nie zostalo tych pare groszy z ZUSu, a nie smierc krewnej/krewnego :O Idz sprawdz, najlepiej wynajmij detektywa. A potem rozpowiadaj rodzinie, sasiadom, calej wsi... Nic edziwi mnie to. ZTakie typowo polskie zachowanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każdy ściąga kasę od rodziny zmarłego bo wie że to kasa z ZUS, firmy pogrzebowe, ksiądz, kopacze itd nie słyszałam jeszcze o takim przypadku że z zasiłku pogrzebowego ktoś urządził pogrzeb, miejsce na cmentarzu, opłacił wszystko, zorganizował stypę i jeszcze na koniec za tą kasę pomnik postawił elegancki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucony bardzo
Zmarlemu wszystko jedno. Zalujesz komus, ze z ZUSU mu troche pieniedzy zostalo? Zajmij sie swoim zyciem a nie oceniasz czyjes nagrobki... Nie czyjeś , tylko osoby mi bliskiej. tO PO PIERWSZE! a PO DRUGIE tak,żal mi i to bardzo, jak ktoś pieniądze do kieszeni schował a tu nad grobem ziemia sie juz zapada!!!!! Czarna dziura- dzięki za info 🌻 to dla mnie b. cenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w rodzinie
koszt sam pogrzebu był 7600 pogrzeb był sredni ale bliżej tej tanszej granicy ,no i dowiedz sie czy nie tzreba było pogłebiac grobu czy dokładac w srodku takich płyt betonowych to podnosi kposzty a ogolnie coby cie nie zmartwić pomnik wyniósł 15 tysięćy więc watpie zeby z zusu starczyło ,najtanszy ,bardzo chamski pomniki to około 5 tys wiec nie załujcie zmarłemu i nie wyliczajcie spadkobiercy bo z zuzu to na wieniec co najwyzej byłoby go stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widocznie osoba ktora
zalatwiala pogrzeb, byla blizsza osoba zmarlemu. Jakby tak nie bylo to Ty bys zalatwial. Proste, nie? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz racje
"[zgłoś do usunięcia] osoba ktora pochowala coz... widac, ze najbardziej Cie zamucilo ze to Tobie nie zostalo tych pare groszy z ZUSu, a nie smierc krewnej/krewnego Idz sprawdz, najlepiej wynajmij detektywa. A potem rozpowiadaj rodzinie, sasiadom, calej wsi... Nic edziwi mnie to. ZTakie typowo polskie zachowanie " dokładnie :o skoro ją tak boli, że bliski w kopcu leży czemu sama pomnika nie postawi :o żałosny człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama wydala o wiele wiecej niz byl zasilek z zusu, ale to dlatego, ze byla spora stypa, orkiestra itp ale nawet przy najtanszym pogrzebie na pomnik raczej nie zostaje. np przykladowo w moim miescie wykupuje sie plac i od razu placi sie chyba 2tys na 20 lat wiec to juz psoro odchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duzo nie schowal....
jak piszesz jeszcze ze stypa byla, to watpie by cokolwiek zostalo :O zachowujesz sie jak pies ogrodnika :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pólsierotka Marysia
Mojej Mamie zabrakło kasy z ZUsu. Pogrzeb Ojca - Z księdzem, trumną /4500/, piwnicą oraz wraz z konselacją na około 50-60 osób, wydała około 12 tysięcy Także, widzisz - wszystko zależy od tego jaki pogrzeb masz na myśli może być za 2000 i za 12 000 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucony bardzo
Znalazłem juz pomnik z kamienia za 2,5 tyś- mały zakład kamieniarski w malutkiej miejscowości. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby postawili chociaz taki... osoba ktora pochowala_ -bakuje mi słow. Zakładając temat, liczyłem sie z różnymi opiniami, fakt, przecież to forum. Napisze Tobie jedno! JESTEŚ W BŁĘDZIE! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale nie wiem czy za 3 tys zrobisz pogrzeb i tak jak juzpislam jest wiele czynnikow ktore tzreba wziac pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pólsierotka Marysia
W moim mieście zakładowi pogrzebowemu - płaci się tyle ile kosztuje trumna, reszta jest gratis. W tym - Przewoz zwłok, chłodnia, mycie i ubieranie, tabliczka, nawet bukiet z róż na trumnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestes hipokryta...
sam znalazles teraz najtanszy pomnik, a wczesniej wypominales ze zatrudnili tani zaklad pogrzebowy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to albo trumna kosztuje 2 razy wiecej niz powinna albo zaklad niedlugo splajtuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasmucony bardzo nie ma za co ;) wszystko zalezy od tego jaki był pogrzeb, ale u nas było wliczone wszystko: kwiaty, ksiądz, tyle tylko,ze grób był wczesniej kopany (podwojny - jedna osoba juz w nim leżała) i babcia miała swoje ubranie przygotowane, ale mysle,ze koszt tego to jakies 300zł moze troszke wiecej... mam gdzies cały rachunek z zakladu pogrzebowego, wiec moge Ci napisac co i jak, ale publicznie to raczej nie bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w zakladach placi
sie za wszystko opsobno. Musialam wydebic szczegolowy cennik, bo sie okazuje, ze przewiezienie zwlok, odebranie ze szpitala, umycie, zabezpieczenie, malowanie, obranie, kwiatki, szmatki, niesienie, muzyczka, kopanie, zalatwienie wszystkich papierkow... Watpie by kasa z ZUSu na to starczyla, jesli do tego doszla stypa (chocby malusienka) ale najlatwiej to krytykowac innych :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucony jedna rada
jak orientowalismy sie w cenach pomnika ,a jeszcze mam przykład znajomej pani której umarł mąz ,to te najtańsze pomniki to są robione z jakiegos dziadoskiego lastyko ,albo daja jakiś sztuczny granit czy cos i jest to bardzo nietrwałe ,dowiedz sie dokładnie z czego ten kamieniarz proponuje ten pomnik , bo tamte najtansze maja trwałość na 3/4 lata to troszke szkoda pieniedzy na cos co bedziesz musiał za pare lat odnowa stawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może trzeba poczekać z pomnikiem nie sądzisz??? wystawiać pomnik na grobie powinno się po roku od pogrzebu. żeby się nie zapadał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pólsierotka Marysia
te tanie pomniki - to tzw. chińszczyzna 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasmucony bardzo
Znalazłem najtańszy, bo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jak dostał 6 tyś na wszystko, to pomnika za 12 tyś nie postawiłby nigdy. Zreszta nie mam zamiaru sie tłumaczyć. Może byś pozwolił-a,żeby twojemu bliskiemu grób się zawalał, ja przynajmiejchce dowieść prawdy. Nie przemilczę tego. Liczę się tez z postawieniem pomnika na własny koszt i tu fakt-NAJTAŃSZEGO bo na inny mnie po prostu NIE STAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×