Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maleństwo moje śliczne...

Chcę dać Córce imie ZOSIA ale nie ZOFIA , da sie?

Polecane posty

Gość maleństwo moje śliczne...

ZOfia chuujowe imie... ale zosia, zośka piękne, można dać na chrzcie i w urzędzie Zosia? skoro są imiona typu Maja, Kaja, Paula, to czemu nie ma Zosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linnnguar
Maja, Paula to zdrobniania imion Majka i Paulina, Kaja to rzeczywiście imię(nie zdrobnienie) ale w sumie co to za imię??? a Zofia to tragiczne imię, ok rozumiem że chcesz dac dziecku polskie,stare i normalne imię ale wg mnie to hujowy pomysł, nie można bardziej skrzywdzić dziecka a imiona mogą być krzywdzące, wiem coś o tym, nie lepiej np weronika, Justyna, Martyna----to sa dosyć oryginalne i niepowtarzalne imiona, nie znam wielu osób o takich imionach, i te imiona nie sa obecnie 'trendy' więc nie będzie rocznikowo setek Martyn, Weronik I Justyn(chyba wiesz o co chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maleństwo moje śliczne...
ja chce zosiule :( sama bym chciala mieć na imie Zosia, Zośka...idealne imie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A później młoda będzie
Po kolei wszystkim tłumaczyć, że w urzędzie nazywa się Zosia, a nie Zofia =_=''' , bo matka miała kaprys...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośś pisał
ustawa zabrania nadawania imion zdrobniałych, istnieje ryzyko ze zosia jednak nie przejdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do linnguar
Mylisz się nieco - pracuję w przedszkolu, wgrupie mam 3 Martynki, 2 Weroniki i 1 Justynkę :) Ale i do tego...3 Zosie i 2 Julie :D Mam i Maję, która włąśnie tak ma w "papierach: Maja, nie Majka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala trala
ocipiałaś??? Zosia dla małej dziewczynki to super imie, ale wyobrazalas sobie jak bedzie dorosłą kobietą albo starsząpaniąto też bedą mówić Zosiu?;/ Moja sąsiadka nazywa sie ZUZIA i jest wielką, grubą babą i do niej wogole nie pasuje... tylko sie osmiesza tym imieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 23 lata i nie chce mi sie
przepraszam bardzo, ale PAULA jest to zupełnie oddzielne imię niż Paulina. Wiem, bo mam coreczke o tym imieniu i to nie jest zdrobnienie od Pauliny tylko samodzielne imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktośś pisał
ale jeżeli chodzi o Majkę to podstawową formą jest właśnie Maja, Majka to zdrobnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fan motznej alternatywy
Na fali fascynacji landami obcymi polecam dziecku nadać imię Sophie albo Sofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kostka.xdd
Lepiej jeśli dasz jej na imię po prostu Zofia. Przecież i tak wszyscy będą do niej mówili Zosia a nie Zofia. Zresztą Zofia nie gorzej brzmi niż Zosia lub Zośka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia samosia0000
zosia jest chujowe w kosmos kojarzy mnie się z zającem :/ i takie staromodne imie wiejskiej dziewuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, że można, chyba gdzieś czytałam że dopuścili dawanie imion takich jak Gosia (nie Małgorzata) czy Ania (nie Anna). Ale pewności nie mam - najlepiej zadzwoń do Urzędu Stanu Cywilnego i się zapytaj. Swoją drogą Zofia to ostatnio bardzo popularne imię dla małych dziewczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o.....nie
A Zosia, wcale nie lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiaczek:):)))):)))):))))
Mój facet ma na imię BARTEK a więc można. Nie Bartosz czy Bartłomiej, tylko BARTEK. Ma tak w papierach, w dowodzie... Tez byly male problemy, no ale mozna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iojio
jest oficjalnie i radek i leszek to pewnie da się też zosia, tylko pomyśl o jej przyszłości, fajnie to tylko brzmi jak będzie małą dziewczynką, później będzie miała kłopoty przy oficjalnych sprawach (urzędy, szkoła itp.) bo kazdy będzie odruchowo zofia wpisywał w formularze. Daj zofia, przecież i tak każdy będzie sie do niej zwracał per zosia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedziałabym nawet, że istnieje nadzieja, iż Zosia jednak nie przejdzie. Autorko, wydajesz się infantylna chcąc Zosię, a nie chcąc Zofii. To tak jakbyś chciała córkę, ale tylko trzyletnią:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ;( Zosia, Zosieńka jest ok, ale Zofia już nie. Ja bym dała na imię Ola, Ala lub Iga ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosieńka455555
Dzień dobry ,ja osobiście mam 13 lat i mam na imię Zosia ,bardzo podoba mi się to imię i nie ,nie da się go zapisać Zosia tylko Zofia ! Ale i tak każdy będzie mówił Zosia,Zosiula,Zonia,Zojka itp.itd. :) POLECAM TO IMIĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zoska to najpiekniejsze imie I karolina Najbrzydsze to wszystkie inne jakieś. Martyny chyba cię p**********o Justyna obrzydliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wioletka,Justyna,Jola,Ewelina to najgorsze imiona pod słońcem dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może od razu Zosieńka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paula to nie jest zdrobnienie od Paulina. To całkiem inne imię , i osobne imieniny w kalendarzu . Nie da się , nie ma imienia Zosia - jest Zofia. Przecież i tak wszyscy będą mówić Zosia , Zośka . Mam 4 koleżanki , kilka cioć o tym imieniu i nikt do nich nie mówi Zofio .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja babcia ma 73 lata i nikt nie mówi jej Zośka tylko Zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja chce sobie nazwać córeczkę właśnie Zofia, jestem za granicą i będzie tam nazywana Sofi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszlam do lekarza,na dzwiach pisze Iwonka F.Wchodze,a tam 70-letnia kobieta...Zastanow sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
drzwiach miało byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w każdych papierach urzędowych będzie pisane ZOFIA!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×