Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiullalulla

Chce mieć własny basen

Polecane posty

Gość Kasiullalulla

Chcę mieć własny basen w ogrodzie. Jak mój brat w Niemczech. Ile to kosztuje w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
będziesz musiała zainwestować w odkomarzanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ogrodzie :D ja mam pod dachem :classic_cool:😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mambasen
Ceny zaczynają się koło 20 000 zł za taki już w miarę dobry jakościowo. Są firmy, które robią taniej, ale wiesz, to jst inwestycja na lata. poza tym nie musisz w niemczech podglądać, bo tam większość basenów robią firmy z Polski: pools factory, starpool itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DobrePolskie
Niemcy kupują baseny u nas, bo są tańsze i tak samo dobre jak ich. W Polsce jest największa wystawa basenów, takich gotowych, że sobie jedziesz i oglądasz, wybierasz i wiesz, jak bedzie wyglądał basen, a nie tylko na wizualizacji czy zdjciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
to musisz mieć dużo pieniedzy bo utrzymanie basenu jest drogie .. Istnieje oczywiscie tańsze rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiullalulla
Dziękuję za odpowiedzi. O co chodzi z odkomarzaniem? Czy baseny mają jakieś takie wiaty, albo inne "nadbudowy"? I czy Polacy umeiją robić baseny tak serio? Bo u nas zimno, mało kto ma basen ogrodowy przecież? @prawictwo - jakie rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
ogladałem kiedys taki program . Facet miał taki basen i całośc go wyszła około 7 tys zł jak sie nie myle . I stwierdził , że to dobre rozwiązanie , bo bez sensu jest wydawać 30 tys na coś co używa sie tylko latem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiullalulla
Ok już widze, ale to wygląda tanio, ale troche tandetnie. nie mówie, zabawa będzie chyba ok, ale ja chce taki prawdziwy basen "na stałe". mogę wydać wiecej na coś solidnego i pieknego. już blizej ten star pool niz "rozstawiany".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
Pomyliłem się on mówił , że kosztowało to coś koło 4 tys zł .. To i tak duzo taniej niz prawdziwy basen .. Ja więc mysle ze za okolo 5 tys kupisz coś czego szukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
to tylko wygląda tandetnie , ale to nie było chinskie .. Jest solidne . Chinski basen tego typu kupisz za 1 tys zł , a facet w telewizji miał ten basen kilka sezonów i powiedział , ze to lepsze rozwiazanie niż prawdziwy . Zwlaszcza w polskich warunkach , gdzie lato trwa tylko 2 miesiące nie oplaca sie miec prawdziwego basenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mambasen
No ale gdzieś musisz ten rozstawiany basen trzymać przez resztę roku. W sezonie utrzymanie kosztuje tyle samo, bo trzeba dbać o jakość wody. Nie masz żadnego zadaszenia. Fajnie wygląda taki staw - nie powiem, ale budowa zajmuje sporo czasu, to raz, i koszt budowy jest jednak wyższy niż przy gotowej niecce. O kosztach w sumie można gadać bez końca, bo to jak z samochodami. Na pytanie: "ile kosztuje samochód?" nie ma odpowiedzi. Zamów sobie katalog z cenami: http://landing.poolsfactory.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helenka1973
te stawy kapielowe pieknie wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mambasen
Lato trwa dwa miesiące? No to basen powinien mieć zadaszenie i sezon wydłuża się dużo bardziej. Nie ma sensu rozmawiać o konkretnych stawkach, bo porównujemy zupełnie rózne systemy. "Stacjonarny" basen oparty o gotową nieckę za 5 000 też sie kupi. Trzeba wiedzieć co się chce. A żeby wiedzieć co się chce, trzeba się dogadać ze specjalistą. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki basen to chyba wielka budowa? Koparka, betoniarka, syf. Nie wiem czy się opłaca zniszczyć ogród, żeby murować basen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara1976
Niekoniecznie. Zależy jaką technologię zastosujesz. Tradycyjnie to dużo bałaganu jest. Jak wybierzesz np starpool to jest znacznie mniej roboty i bałaganu. Poza tym basen najczęściej montuje się tuż po budowie domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośći
Montaż solidnego basenu z tworzywa jest znacznie mneij uciążliwy niż murowanie tradycyjne. Jasne, że nie ma porówania z basenem na stelażu. Ale tamten ci zimą myszy zeżrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie zeżrą, jak dobrze zabezpieczysz. Poza tym, gdzie ty masz myszy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o starpool, to zdecydowanie polecam, mąż kupił z 3 lata temu i nie mamy żadnych problemów! to jest firma gdzieś tam z południa Polski, wiem że głównie sprzedają na zachód Europy, ale nas też już chyba stać powoli na jakość, moim zdaniem lepiej zainwestować raz i niech służy przez lata, a nie co roku łatać dziury. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulbulator234
Massive Pool, w technologii którą kupują od Polski Niemcy i Hiszpanie kupisz za około 70k zł. Najtańszy z bardzo dobrych basenów z tworzywa (bez sensu jest przy dzisiejszej technologii murować baseny) dostaniesz za 15 - 20k. zł. Kluczem jest to, ze montaż ogarnia się w dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitrocheniewierny
Basen w dobe? jakoś nie wierze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulbulator234
Byś się zdziwił. Baseny z tworzywa przyjeżdząją na lawecie - jeden wielki element. Kopie się dół, mocuje nieckę, podłącza instalację, zasypuje i gotowe. Jak nie w dzień, to maks 2-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiakowal
Taki basen powinien mieć dach czy niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budowa basenu to pryszcz, ale koszty utrzymania... Ja rezygnuję, nie opłaca się o ile w mojej miejscowości jest ogólnodostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prawictwo pospolite 137 2015.03.30 to ma być basen? to sadzawka do moczenia tyłeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roman82
Ogólnodostępny basen to takie mniejsze zło... Przebieralnie, grzybica, tłum.. Utrzymanie basenu wiadomo kosztuje, ale i budowa i obsługa jest tańsza niż sie ludziom wydaje. Technologia idzie do przodu, tai basen starpool to są dwa dni budowy, a nie tygodnie pracy ekipy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×