Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chcę otworzyć firmę ale nie wiem w jakiej branży

Polecane posty

Gość gość

Wiem jedno - nie chcę pracować na etacie. To nie dla mnie. Ale to wszystko nie jest proste - nie wiem, czym miałaby się zajmować moja firma... Zależy mi na tym, żeby to było maksymalnie pożyteczne (w moim prywatnym rozumieniu - a mam je dość specyficzne - dla mnie np. firma produkująca obuwie nie jest do końca spełnieniem marzeń, podobnie jak w sektorze IT). Aktualnie studiuję filozofię, za rok będę zaczynać magisterkę (ale co do magisterki, rozważam także wyjazd na zagraniczną uczelnię). Moje pytanie brzmi - gdzie mam szukać inspiracji? Nie piszcie proszę, że mam patrzeć na to wyłącznie pod kątem "opłacalności" i śledzić rynek, poszukując niszy - bo moim podstawowym celem nie jest zarabiać kupę pieniędzy, tylko stworzyć coś z pasji i dążyć w tym do perfekcji, mogąc zaoferować ludziom coś naprawdę dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie filozuj tylko zapieprzaj na etat na produkcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pracujesz w ogole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, pracuję od 17 roku życia. Teraz jako promotorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wez cos we franczyznę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inaccessible, to dosyć logiczne, że nie otwierasz firmy, skoro nie masz pomysłu... Nie zgadzam się z takim podejściem, jest zbyt ubogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy skopiować inną firmę z dowolnej branży, dodać kilka własnych modyfikacji i można zaczynać interes. Nisze raczej trudno znaleźć jeśli nie masz własnych oryginalnych pomysłów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się składa, że zajmuję się tematyką biznesową i przedsiębiorczości i uważam, że przypuszczalnie jeśli otworzysz jakąś firmę, to z Twoim podejściem szybko ją położysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomysłów mam sporo, ale realizuję je w czymś innym. Może moim problemem jest też mój perfekcjonizm. Jeśli już mam coś robić, tworzyć, chcę, żeby to było naprawdę dobre. Jestem bardzo wymagająca wobec siebie. No i plus te specyficzne rozumienie 'użyteczności'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inaccessible, poczytaj sobie, w jakim kraju najwięcej firm nie pada. I jakie mają podejście do biznesu. Nie, to nie jest USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaizen, bushido, makoto, shikomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadna skuteczność działania jeszcze nie miała szansy zaistnieć :). Pomysłów szukam od jakiegoś czasu, ale wątek założyłam, bo być może inni ludzie mogliby coś podsunąć. Nie mam na myśli pomysłu na biznes, tylko pomysłu, gdzie można szukać inspiracji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perfekcjonizm w ogóle przeszkadza w życiu, bo za dużo się zastanawiasz, zamiast działać. Szukanie niszy jest dobrym pomysłem, choć Ci się nie podoba. Przejdź się po osiedlu i popatrz, czego brakuje. U mnie jest 5 cukierni i 3 spożywcze w odległości do 3 min. drogi, a nie ma żadnego papierniczego, rybnego, pasmanterii itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inaccessible, u mnie jest za dużo banków i ciucholandów, a nie ma sklepu z narzędziami albo również pasmanterii :) Ale jak mówiłam, szukam czegoś, co po prostu będzie "dla mnie", a nie będzie zakładane na siłę, byleby mieć firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ten sposób możesz szukać - spacerując po osiedlu. Ja nie mam pojęcia na czym się znasz albo co Cię kręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
inaccessible89 wczoraj gość dziś - Trzeba jeszcze mieć choćby minimalne wyczucie marketingowe. x z twoim podejściem lepiej położyć się i umrzeć powinieneś doradzać ludziom jak szybko dostać depresji i strzelić sobie w łeb:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie mam bardzo pozytywne podejście, ale nie popieram ani hurraoptymizmu ani - w przypadku zakładania firmy - przesadnie idealistycznego podejścia. Ale masz rację, każdy popełnia błędy na własny rachunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie w przypadku firmy idealistyczne podejscie jest wazne bo jak takiego nie masz to nie bedzie jakosci i rozwoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyga759
Teraz ciężko trafić na coś naprawdę w 100% pewnego. Warto pomyśleć o sklepach. W różnych branżach jednak przydadzą CI się urządzenia, typu telefon, internet, programy jakieś itp. Wiele takich propozycji dla firm ma t- mobile http://biznes.t-mobile.pl/pl/ . Moim zdaniem z biegiem czasu coraz lepsze oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli stawiasz takie pytania na forum dla idiotow, to lepiej nic nie otwieraj, bo stracisz wyszytkie pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak sklep odzieżowy to koniecznie trzeba zaopatrzyć się w akcesoria typu metkownice, zawieszki, łączniki i tp. Ja zaopatruję się w sklepie www.gecko.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksannala
Najlepiej coś na czym się znasz i lubisz to robić. Tak czy siak będzie ci potrzebna reklama a i produkt jaki będziesz mieć musi się na rynku wyróżniać. Zapoznaj się z tą ofertą http://unilogo-drukarnia.pl/co-robimy/etykiety/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka Klamka
No dokładnie, pomysł to połowa sukcesu ;p reszta to dobra organizacja oraz reklama. Ale proponuję tą firmę: https://diamond-druk.pl/drukarnia-ulotek :) firma oferuje wysokie możliwośc***ersonalizacji. Umożliwia to kreator graficzny, dzięki któremu można stworzyć swój unikalny projekt zupełnie sam – dokładnie taki, jaki jest zgodny z wizją i smakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka131a
Jak zakładać firmę to raczej zgodnie z swoim wykształceniem. no chyba że ma to być jakiś sklep. Jak się zdecydujesz to pomyśl o dobrej reklamie. Ciekawą ofertę ma ta drukarnia http://unilogo-drukarnia.pl/co-robimy/etykiety/ Etykiety samoprzylepne możesz sam zaprojektować. A umieszczasz je na opakowaniach no pudelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek31
Temat trochę wiekowy, ale na tyle istotny, że warto go nieco dokopać. Własny biznes to fajna sprawa, o ile ma się predyspozycje do bycia szefem - umie ogarnąć wszystko samemu lub zbudować solidny i kompetentny zespół. Jeśli problem leży jedynie w pomyśle i koncepcji, może warto skorzystać z pomocy? Na rynku istnieje wielu doradców, ale także i firm, które pozwalają oszacować nisze rynkowe, weryfikują zainteresowanie produktem czy wspomagają budowę działań marketingowych. Może warto spróbować? Z własnego doświadczenia mogę polecić oferty tego zespołu: http://www.badania-rynku.com.pl. Warto to rozważyć - zawsze taka usługa stanowi wydatek, ale bez inwestowania nie ma biznesu, a zawsze lepiej rozsądnie wydać pieniądze niż marnować je na naukę przedsiębiorczości metodą "prób i błędów".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×