Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co lepsze : studia podyplomowe czy studia magisterskie?

Polecane posty

Gość gość

proszę podpowiedzcie mi co wybrać. ..studiowałam za granica i mam licencjat z finansów i ksiegowosci. teraz wrocilam do polski i mysle co dalej. Pracy na razie nie szukam, bo mam male dziecko , ale myslalam wlasnie nad studiami. Nie wiem co lepsze będzie w mojej sytuacji, czy magisterka zwiazana z moim kierunkiem studiow czy podyplomowka tez zwiazana z rachunkowoscia?? proszę Was o opinie , z góry dziekuje :) a i jeszcze jedno czy magisterke mogę robic z innego kierunku niż licencjat, np. z pedagogiki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnoszę temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a pracowałaś już w zawodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jako" taka prawdziwa "ksiegowa nie pracowałam, pracowałam jedynie w dziele księgowości w firmie ubezpieczeniowej: sciagalam platnosci od posrednikow i ksiegowalam te platnosci do systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne, że magisterka. Po podyplomówce będziesz ciągle miała tytuł licencjata, a tak zostaniesz magistrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obawiam się, ze nie dam sobie rady na magisterce. Jednak nauka za granica trochę inaczej wygląda niż tutaj. tam miałam kilka przedmiotow ogolnych a w Polsce jak widze to mój jeden przedmiot jest "rozdrobniony" na kilka mniejszych. magisterka to kontynuacja licencjatu, wiec ja musialabym zaczynać sama wszystko od nowa . `jak to jest wlasciwie? co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może idź najpierw na uczelnię, dowiedz się, czy honorują twój dyplom. To nie tak, że mgr to nie jest kontynuacja licencjatu, możesz wybrać przecież mgr z podobnego działu, a nie tego samego. I przecież nie musisz nic robić "od nowa", zaliczasz tylko te przedmioty co wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
az mnie glowa rozbolała od tego wszystkiego. Przegladam teraz kierunki studiow i jest ich tyle, ze glowa mala :( nie wiadomo co wybrać. Wiem, ze będę zaliczać to co wszyscy, tylko ze oni robili licencjat w Polsce i maja jakas tam wiedze, a moja "zagraniczna wiedze" to chyba sobie wsadze w nos... az zaluje,, ze wogole wyjechałam tam do pracy i na te studia ! tutaj poszłabym na jakies studia i miałabym z zglowy i jakas prace może bym znalazła... aj tak to jest przegrać zycie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli cię to pocieszy, to na studiach nie dowiesz się niczego, co będzie potrzebne w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje za ostatni post :) o tym to ja wiem, ale przecież pracodawca zawsze wymaga studiow ! a ja z moim licencjatem nie mam szans na znalezienie pracy :( aj zycie, zycie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prace można znaleźć nawet i po liceum , wystarczy mieć plecy. znajomości sa najważniejsze niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hm...a to nie jest tak, ze na podyplomowe mozna pojsc jedynie po obronie dyplomu magisterskiego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na studia podyplomowe można iść nie tylko po ukończeniu studiów magisterskich, ale także po skończonych studiach I stopnia, czyli po licencjacie. Przynajmniej tak jest na uczelni, na której ja robię podyplomówkę, a studiuję na kierunku Agent Celny na UTH w Warszawie. Chciałabym w przyszłości pracować w firmie obsługującej lub nadzorującej międzynarodowy obrót towarowy albo w urzędzie celnym, stąd mój wybór. A wracając do głównego pytania, to musimy sami stwierdzić czy bardziej przydadzą się nam studia magisterskie, czy podyplomowe. Ja na podyplomówkę poszłam dopiero po magisterce i jestem zadowolona z tej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zapraszam z tego miejsca na studia podyplomowe w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Nasza pełna oferta dostępna jest na stronie http://www.wsb.pl/studenci/studia-podyplomowe/kierunki?destination=kierunki-podyplomowe Studia można podjąć w kilku lokalizacjach na terenie kraju, m.in. w Poznaniu, Gdańsku czy Wrocławiu. W naszej ofercie można odnaleźć kierunki m.in. z obszaru: IT, logistyka, marketing i sprzedaż czy pedagogika. Dodam, że zapisując się na studia do 10 sierpnia wpisowe wynosi dzięki promocji 100 zł zamiast 400 zł, a na czesnym można zaoszczędzić nawet 300zł. Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSB edu
Witam! Zapraszam serdecznie do podjęcia studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu. Nasze placówki znajdują się w Dąbrowie Górniczej, Żywcu, Krakowie, Cieszynie oraz Olkuszu. Oferujemy kilkadziesiąt różnych specjalności. Szczególnie polecam zapoznanie się z naszą ofertą z zakresu finansów. http://rekrutacja.wsb.edu.pl/kierunki-studiow-podyplomowych/studia-z-zakresu-finansow?city=1 Pozdrawiam, Daria z Wyższej Szkoły Biznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym poszła na magisterkę, zawsze to większy prestiż. :) studiowałam finanse i rachunkowość w http://www.wsu.pl/, zrobiłam magistra. To był dobry krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emanuelllla
Ja robię 2 w 1 od października w WSB własnie. Magisterskie połączone z podyplomowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×