Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bleblebaj

co na otwartą rane. pytam powaznie. pilnie pomocy!!!!

Polecane posty

Gość bleblebaj

rana ma już 5 dni. jest to zwyczajnie zerwana skóra o powierzchni 5cm na 5cm. bylam od razu na pogotowiu, gdzie po 2 dniach zlecili mi kontrole w poradni chirurgicznej. za nic nic takiego nie znalazłam, więc pojechałam do lekarza pierwszego kontaktu, tam on mi powiedział.. ze sie tego nie dotchnie bo to musi byc chirurg. wypisal mi pilne skierowanie do chirurga. pojechałam do 3 szpitali gdzie przyjmują.. najwczesniej wizyta w następny poniedziałek :o nie wiem co mam robic.. czy mogę to czymś posmarować? nie zrobił się strupek. ani nic, ale tez nie ropieje.. i nie dzieje się z nią nic złego. po prostu się nie goi. na pogotowiu kazali mi ją przemywac kwasem borowym i woda utleniona oraz zakladac opatrunki. wszystko pieknie i fajnie.. tylko za kazdym razem gaza przykleja się do rany i zasycha... potem nawet po dlugim namaczaniu.. musze tą gaze zrywać i leje się krew na nowo.. i tak wkołko :o naprawdę nie wiem co mam robić :o staram się chodzic z nią po domu jak najdluzej bez opatrunku, ale to guzik daje :o czy ja moge to posmarowac jakas mascia??? nie wiem.. co mam robic. to, ze bedzie potworna blizna to sie domyslam, ale boje sie ze cos mi się wkoncu stanie i do tego poniedzialku mi noge amputują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiem.....
a czy ta rana wymaga zszycia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblebaj
no to zajebiscie, bo rana jest akurat na nodze w widocznym miejscu:o rana nie wymaga zaszycia, bo niby jak? to jest zerwana skóra.. nie jest to specjalnie za glebokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaaaaa
o rety wspolczuje ci :( ale ja bym jednak poszla prywatnie do chirurga i nie czekala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblebaj
livjah czyli mogę to spokojnie namaczac sola fizjologiczną przed "zerwaniem" ? a czy cos oprócz tego mogę na to stosować? no i ile się u ciebie ta rana goiła? najgorsze jest to zrywanie, bo to glownie przez to potem jest blizna:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rivanol sobie kup. jest super na otwarte rany. bez recepty opakowanie kosztuje okolo 5 - 6zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblebaj
kurde, ale się jednak boje, ze sobie nie zaszkodze. to nie jest taka zwykla mala ranka :o ona jest ciągle... "mokra" no i dosyć duża.. i ta zerwana skóra do mięsa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livjah
no rivanol tez moze byc, dziala bakteriobojczo. sol fizjologiczna mozesz spokojnie kupic - w kazdej aptece, jest bardzo tania, i namaczac wlasnie przed sciaganiem opatrunku. opakowania sa sterylne, na pewno wiec sobie nie zaszkodzisz. to moje dosc dlugo sie goilo, po miesiacu dalej mialam strupy. a bolalo jak cholera. najgorzej bylo ja jakims tygodniu, jak zaczelo zasychac, tak ciagnelo, ze chodzic nie moglam. u mnie to jeszcze bylo kolano, normalnie nie moglam nogi zginac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po zabiegu uzywałam rivanolu, mialam dwie dziury w cycku 1 wielkosci złotówki wyobraz sobie i juz mam strupki bo ladnie sie goilo po tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rywanol
rywanol jest najlepszy na takie rany, możesz też spróbować gencjana też jest skuteczna i do tego działa antybakteryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rywanol
Staraj się też nie nosić opatrunku .Za każdym razem , gdy go odrywasz zaburzasz proces gojenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oo=====
zmien opatrunek zwykly na np.Atrauman Ag..poczytaj o rodzajach opatrunkow .sa rozne, wilgotne tez wiec problem zasychania odpadnie:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chleb z pajęczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livjah
mi tam zalecili w szpitalu noszenie opatrunku, szczegolnie wychodzac z domu. lato, cieplo, rozne pylki unosza sie w powietrzu, wszystko osiada na ranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chleb z pajęczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość livjah
no oczywiscie nie zmieniac tego opatrunku co dwie godz, tylko co kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, jeslim mozesz , to naj najdluzej trzymaj to bez zasloniecia -- lepiej i szybciej sie bedzie goic. przemywaj ,zeby odkazac tym co ci polecil lekarz lub tym, co pisali tu wczesniej forumowicze. jesli jednak musisz to zaslonic to mozesz pod czysta gaze dawac troche zelu np, intymny- sa na bazie wody i nie ma adnych innych szkodliwych skladnikow, wtedy nie bedzie ci sie zasychala rana wraz z gaza. jest to na 100% bezpieczne, lekarz mi tak kiedys radzil w przypadku duzych ran. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem do końca
ale jak moja koleżanka miała taka rane to do kapieli musiała dodawąc sół, to sie szybciej goiło. Nie mozesz isc prywatnie do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jckdjxvxv
Ja czegos nie rzoumiem, dlaczego nie przyjma Cie na pogotowiu, a na dodatek masz skierowanie. Przeciez jak ktos ma np zlamanie, to jedzie na izbe przyjec i musza przyjac, w Twoim przypadku jest podobnie, potrzebujesz nagłej pomocy przeciez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblebaj
nie no to moja rana chyba nie jest aż tak poważna jak byla twoja.. bez opatrunku staram się chodzić jak tylko mogę.. czyli w domu.. oraz podczas snu robię sobie taki opatrunek.. " na okrąło" czyli biore gaze i zawijam ją w literke U i tam gdzie dziurka jest rana.. do okola obklejam plastrem.. czyli powietrze spokojnie dochodzi, ale tez w wypadku dotknięcia się gdzies.. dotkne gazy. no i prosząc w aptece o gazy to chyba automatycznie dostaje.. te jałowe?? czy jednak nie??? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cagy
rozgotowana na papkę cebula pomaga na takie rany. Przyspiesza gojenie. Wiem, że liść aloesu również. Moja babcia miała taką ranę-tzn pozbawioną skóry tkankę po tym jak pogryzł ją pies. Pamiętam, że wyciągała środek (miąższ) z liścia aloesu (liść powinien mieć co najmniej 4 lata-zerwany z najniższej części rośliny) i tą galaretkę nakładała na ranę, na to gazę i okręcała bandażem-nie za ciasno. Bardzo długo ta rana się goiła. Wiem, że były też w aptece specjalne żelowe opatrunki na takie rany. Idź i zapytaj farmaceuty. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblebaj
" Ja czegos nie rzoumiem, dlaczego nie przyjma Cie na pogotowiu, a na dodatek masz skierowanie. Przeciez jak ktos ma np zlamanie, to jedzie na izbe przyjec i musza przyjac, w Twoim przypadku jest podobnie, potrzebujesz nagłej pomocy przeciez!" pogotowie to przyjmuje nagłe przypadki. mnie tez przyjeli od razu po zdarzeniu.. pozniej to już nie ma mowy. nawet wisi kartka, ze "przyjmują" rany powstałe w ciągu 48h :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bleblebaj
tak w ogóle to na tego typu rany przydałby się jakiś stalowy kaganiec zakladany na pasek czy coś. nie ma mozliwosci urazenia się, a i powietrze bez problemu dochodzi.... chyba to opatentuję :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź do apteki i pokaz pani rane, ona powinna doradzic. a potem idz do prywaciarza. albo jedz jeszcze do innego szpitala na izbę przyjęc i powiedz, ze nei wyjdziesz dopoki ci tego nie zrobia. sorry, ale nie wyobrazam sobie biegac przez kilka dni z duza otwarta rana, zreszta do poniedzialku wszystko moze ci sie z nia stac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jckdjxvxv
no to zadzwon na to pogotowie gdzie byłas i zapytaj gdzie mozesz sie udac ma kontrole, która Ci zalecili, bo nie wiesz i tyle. Moze cos Ci doradza chociaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama czworga dzieci
Moja córka mając półtora roku przytrzasnęła sobie palec badzo ciężkimi dzrzwiami, odpadł jej cały opuszek z paznokciem. Natychmiast wsadziłam tę część do lodu i do szpitala żeby przyszyli. Po prześwietleniu powiedzieli , że kości są całe i, że ja mam zdecydowac czy chcę żeby przyszywali tę część. Powiedzieli mi ,że jest 50% szans ,że się przyjmie, poza tym musieliby ją usypiać co też niesie za sąbą jakieś tam ryzyko, no i naturalnie trauma dla dziecka ,bo to musiałaby być cała operacja. Nie zdecydowałam się. Potem nawet żałowałam, bo dookoła słyszałam , że to dziewczynka i że będzie brzydko wyglądać i takie tam. Rana zaczęła się sączyć i udałam się do znajomej pani chirurg . Powiedziała "Borosal sodu", zmieniać raz na dobę mocno nasączoną gazą i zostawić takie mokre. Po 3dniach była zdecydowana różnica. Minęły 2 lata , a córeczce ma paznokieć i opuszek ,trzeba się mocno przypatrzeć by zauważyć który to paluszek był zraniony! Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam specjalne opatrunki granuflex extra thin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pielęgniarka Anka
Na otwartą nie gojącą się ranę - przemywanie szarym mydłem (może być biały jeleń) i balsam szostakowskiego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaihowdwoh
Kochana miałam pare operacji pare blizn po drenach w płucach i brzuszku i są opatrunki które sie nie kleją. mozna kupić w aptece specjalne !!!!!! a nie biedaczko zebys zrywała brrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×