Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość .....ot ..co.....

co robicie na Halloween???

Polecane posty

Gość .....ot ..co.....

jak w temacie, idziecie na jakas przebierana impreze, robicie maraton filmowy o horrorach, czy moze cos innego? zapraszam do dyskusji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikikaka
Dokładnie. My mamy Św. Zmarłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot ..co.....
ale jestes zasciankowy. z nas tez rowniez mozna sie smiac, ze ksiadz po koledzie chodzi albo ze nie potrafimy sie bawic! wiecej luzu polaczki! przeciez halloween nie zastepuje swieta zmarlych :O a walentynki obchodzicie? zaloze sie ze tak 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli od ciebie jeszcze nikt nie odszedł w smugę cienia, to możesz się bawić i fikać koziołki. Ode mnie odeszli, więc z szacunku dla nich pogrążę się w zadumie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot ..co.....
mysle ,ze to jest calkiem fajne swieto:) czemu w polsce wszystko obchodzone jest na powaznie? w kazde swieto jest pelna powaga a ludzie biegna do kosciola. gdyby nie "pozyczania" takich wydarzen jak halloween polacy w ogole by sie nie bawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot ..co.....
nie rozumiem. przeciez w meksyku tez odwiedza sie groby, ale odwiedzajacy nie placza tylko robia pikniki przy grobach bliskich. czy to jest wg ciebie zle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrozucie ze Polska ma inna kul
ture!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dany Decoy
Cukierek albo psikus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skądże, nie jest złe, takie tam panują obyczaje i nikt ich nie neguje. W Polsce natomiast panują inne obyczaje, nawet opisane przez Mickiewicza a Dziadach. Przyjęte jest że jest to święto zadumy nad przemijaniem, a na zabawy jest całe mnóstwo innych okazji, imienin, czy jakich innych sylwestrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot ..co.....
nie odpowiada mi ze polacy nie potrafia sie bawic, ze wszystkie swieta obchodzone sa na powaznie. nawet w adwencie ludzie powstrzymuja sie od zabawy! nie moge tego pojac, przeciez oczekiwanie na urodzenie sie Jezusa jest radosnym czasem, ale polacy przeciez nie potrafia swietowac. dzieki takim swietom jak halloween, do polski przedostaje sie chociaz odrobina radosci, zabawy, LUZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny czlekkk
1 listopada w Święto Zmarłych odwiedzamy groby, poźniej jemy obiad i wiecxzorem idziemy jeszcze raz na groby i nie robiły z siebie pajaców tak jak to robią amerykanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklanapogoda
a u mnie na halloween dzieci chodza poprzebierane i zbieraja zlodycze. to tez zle ze dzieci sie bawia? kultura kultura ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot ..co.....
widac, ze co niektorzy z was sa zasciankowi. to, ze amerykanie obchodza halloween oznacza ze sa pajacami? ktos moze o nas powiedziec to samo, ze zamiat cieszyc sie, ze nasi zmarli sa przy Bogu, to chodzimy i placzemy na grobach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ty opowiadasz, płaczemy. U mnie spotykamy się raz do roku przy grobie rodziców i raczej nikt nie płacze, a wprost przeciwnie, a potem w domu balanga na całego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dany Decoy
taaa bo Polsza to wolny kraj, nie ma szans na wprowadzenie szybkich zmian...Średniowiecze jeszcze...,ale powoli powoli i słoń mrówę wypierdoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny czlekkk
nikt tu nie mowi o płaczu, ale o szacunku i pamięci o zmarłych a nie lataniu jak pajac, a niech sie oni z nas smieja i niech sobie lataja ale u siebie a my mamy swoje swieta i nie robmy tak jak niektorzy ktorym słoma z butów wystaje takich światowych, buhahaha koń by się uśmiał. Dla mnie to niech oni sobie dyskoteke na cmentarzu robia ale u siebie, a my przezywajmy swoje siweta po swojemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinaaaaaa
Słuchaj ale jak Tobie cos nie odpowiada...to nikt durnia na siłe w kraju trzymał nie będzie:)Tylko naucz sie dobrze po angielsku mówic...co by nam wstydu nie narobic zagramanicą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamaaaaaaaa
11 LISTOPADA MATOLE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny czlekkk
no faktycznie dlatego, że nie latamy jak debile w maskach po ulicy to w Średniowieczu żyjemy, gratuluję podejścia, no przeciez oni sa tacy fajni amerykanscy hahahaha, jeszcze powieddz ze zyjemy w sredniowieczu bo nie wpierdzielamy na maksa hamburgerów i nie chodzimy jak spasniete krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny czlekkk
acha jeszcze zapomnialem zyjemy w sredniowieczu bo nie budujemy domów z kartonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normalny czlekkk
Ty Deny pogadaj ze swoim lekarzem, aby Ci tabletki zmienił, albo aby Cie przestał oszukiwać, bo cos z Toba nie tak czytajac Twoje wypowiedzi i stopke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie jestem za Halloween...dlaczego my musimy wszystko małpować od innych..przecież mamy własną kulturę i tradycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robię tort 30-go, bo 31-go są urodziny mojego syna. Halloween to po prostu dla nas święto naszego syna, a nie amerykański badziew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot ..co.....
amerykanie obchodza swieto zmarlych po swojemu -wg debile my, polacy obchodzimy swieto zmarlych po swojemu i niech ktos sprobuje nazwac nas pajacami :O tu wyszla z was cala hipokryzja. a jakze, przeciez mam odmienne zdanie od was- od razu zostalam nazwana durniem. jakie to typowe dla polakow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram normalnego czlekkka
normalny czlekkk nikt tu nie mowi o płaczu, ale o szacunku i pamięci o zmarłych a nie lataniu jak pajac, a niech sie oni z nas smieja i niech sobie lataja ale u siebie a my mamy swoje swieta i nie robmy tak jak niektorzy ktorym słoma z butów wystaje takich światowych, buhahaha koń by się uśmiał. Dla mnie to niech oni sobie dyskoteke na cmentarzu robia ale u siebie, a my przezywajmy swoje siweta po swojemu. brawo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....ot ..co.....
w tym wszystkim chodzi o to, zeby rozruszac i rozweselic nasz smutny kraj. nawet, gdy obchodzimy radosne swieta nie potrafimy sie bawic. gdyby nie karnawal i sylwester, ew sledzik w polsce w ogole by sie nie bawiono. juz nie wspomne o tym, ze w czasie karnawalu 70% spoleczenstwa nie bierze udzialu w zadnej zabawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja pójdę
na cmentarz w wielkim smutku i zadumie.Straciłam najbliższego człowieka ,przyjaciela......zapalę znicze na Jego grobie i odmówię modlitwę.....będą także kwiaty i łzy które ciągle płyną bo jest mi Go bardzo brak.....Będzie to jednocześnie podziękowanie ,że był w moim życiu i dał mi tak wiele szczęścia . Ktoś kto nie doświadczył jeszcze śmierci najbliższych może mieć przeróżne pomysły na "obchodzenie tych Świąt" ,dla nich to dodatkowe wolne dni na rozrywkę i zabawę. Ale czy napewno muszą to robić tak bezmyślnie ? W naszej kulturze oddajemy zmarłym szacunek i należy to chyba zrobić właśnie teraz .Po to mamy to Święto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×