Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość milia emilaiamiliae

co sadzicie o osobach ktore nosza aparat ortodontyczny?

Polecane posty

Gość milia emilaiamiliae

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111111111
po prostu chca mieć ładny zgryz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy w życiu bym sie tak nie oszpeciła. To okropne. Zęby sa ładne po zdjęciu tej kupy żelastwa. Ale co z tego skoro przez 2 czy 3lata chodzisz ze skupem złomu na zębach i wszyscy cię mierzą dziwnym wzrokiem gdy sie usmiechasz, musisz myc zeby po kazdym posiłku itd. masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srata tata
sądzę dokładnie to samo , co o tych którzy nie noszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sadze ze....
tylko glupie malolaty wypowiadaa sie tak jak pani cezor :o przeciez aparat oznacza to ze sie dba o siebie. Wiadomo dzieci w podstawowce czy gimnazjum smieja sie z kolegow ktorzy nosza aparat, a starsze osoby uwazaja to za normalna sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unregistered
oj wy jestescie malolaty, co to sa dwa lata w odniesieniu do kilkudziesieciu kolejnych po zdjeciu zelastwa.??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unregistered
Panna Cęzor Ze o siebie dbaja. a ja sadze ze.... tylko glupie malolaty wypowiadaa sie tak jak pani cezor przeciez aparat oznacza to ze sie dba o siebie. MOzesz mi wyjasnic o co ci chodzi, a ja sadze ze.... ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D O tym, że mają jakąś wadę, z którą walczą, poświęcając pieniądze, cierpliwośc, cierpienie i czas :P Za to wkurza mnie jak ktoś się straaasznie lansuje aparatem, który jest elementem korygującym, jak pajączek czy coś w tym rodzaju. ps. Jestem aparatką :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sadze ze....
mailo byc nie panna cezor tylko Sexy Flexy Jolly :) heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibulkowo
ja tez jestem aparatka :) i uwielbaim swoj aparat, wiem wiem moze to nie wyglada zbyt ladnie ( chociaz mi sie juz spodobalo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unregistered
a ja sadze ze.... :D wybaczam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam koleżankę która miała aparat na zębach. Poszła na rozmowę o prace i koleś nie przyjął jej. A ona wywaliła z tego wszystkiego do niego "A CZEMU?". Troche za bardzo wzieła sobie do siebie wymagania pracodawcy (szukał miłej usmiechnietej dziewczyny) i ciągle w rozmowie z nim usmiechała się. Podobno w połowie rozmowy przestała się usmiechać bo koleś nie chciał nawet na nią popatrzeć przez to. Koleś w odpowiedzi powiedział jej szczerze "Pani aparycja wykracza poza moje oczekiwania". Laska ładna, zgrabna, dobrze ubrana, oszpeciła się pastuchem na zębach. Miała takie szopki jeszcze z dwoma innymi pracodawcami. W końcu trafiła do kobiety na rozmowę kwalifikacyjną. Pracuje w restauracji....na zmywaku, bo do wydawania posiłków według pracodawczyni "Nie jest jeszcze w pełni gotowa do prowadzenia tego stanowiska". No cóż, nie tylko młodych odstrasza żelastwo. Popatrzcie na przykład na bohaterkę filmu "Brzydula" - bronicie ludzi jej pokroju - otwórzcie oczy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unregistered
No wiesz, zalezy jaki ma aparat. Niektorzy nie wygladaja w nim najlepiej, to fakt. Ale z drugiej strony - bedzie miala ladne zeby po jego zdjeciu. A ty wolalabys pomeczyc sie ze 2 lata z tym na zebach czy do konca zycia chodzic z krzywymi zebami? Bo ja bym wolala sie pomeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w życiu nie wpadłabym na takie pytanie :D Nic nie sądzę, mają krzywe zęby a chcą mieć proste więc noszą aparat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym to nie chodzi tylko o wygląd zębów ale często też przez dużą wadę zgryzu zęby szybciej się psują. Mnie tam wcale nie odstrasza aparat u innych. No chyba, że nie myją zębów i mają resztki jedzenia między blachami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie uwielbiam swojego aparatu, bo wcale w życiu mi nie pomaga :O Nie wiem, skąd tendencja do uwielbienia kawałka metalu na zębach, gówniary sobie porobiły aparaty, ortodonci zbili kasę, ale nie za bardzo poinformowali o minusach noszenia aparatu, które są większe od niekorzysci płynących z obróconej 6 o 2 stopnie :| Co do koleżanki, to powiem tyle, że jak ktoś ma wyglądac, to zakłada aparat z zamkami porcelanowymi albo taki, który nakleja się na tyle zębów, gwiazdy tv tak robią. Ja jestem studentką, twarzą zarabiac nie zamierzam, więc sobie mogę pozwolic na szyny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unregistered
Niektorzy maja wlasnie taka wade, ze trzeba, nawet nie ze wzgledow estetycznych. Ja sama nie mialabym nic przeciwko, no ale zaden dentysta jeszcze mi nie powiedzial ze mam krzywe zeby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepiej nosic aparat, niz miec krzywe zeby! Pomeczylam sie poltora roku majac 13 lat i teraz, jako osoba dorosla, mam piekne zabki. I nikt jakos dziwnie na mnie nie patrzyl, co wiecej, przelamalam trend, i ludzie w moim otoczeniu zobaczyli ze to nic strasznego i sami zaczeli nosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unavailable
sądzę, że mają krzywy ząb :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do unregistered: Ja mam krzywy zgryz, nawet BARDZO krzywy, ale nie zdecyduję się na aparat, bo nie chcę się oszpecić. Wolę mieć krzywe zęby, niż żelastwo na nich. Z krzywymi zębami umiem żyć, a z aparatem - nie umiałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sexy, jeszcze istnieje kwestia taka, czy Twoja wada będzie sie pogłębiac i czy prowadzi do powazniejszych chorób, np paradontozy. W moim przypadku niestety tak było i po wyważeniu za i przeciw zdecydowałam się na częsciowe wyleczenie wady, bez integracji chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalista do którego chodziłam z wadą zgryzu, powiedział że mogę zdecydować się na aparat lub po prostu z tym żyć. Wada się nie pogłębia i nie istnieje żadne zagrożenie związane z nieleczeniem tego, więc wolę żyć z tym nie oszpecając się, nie wydając fortuny na wizyty u specjalisty i kawał żelastwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość unregistered
sexy, sa jeszcze aparatty na noc, ale to u dzieci sie stosuje amoze nie musialabys miec szyny? moze wystarczy niewidoczna najladka? jesli cie twoja wada nie oszpeca - twoj wybor, ale uwierz - sa osoby ktorym lepiej z aparatem niz z krzywym zgryzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwny temat to po pierwsze
po drugie do karamby bamby przełamać to można TABU a nie trend...nie uzywaj słów których znaczenia nie znasz.... do sexy flexy jolly --- a zastanawiałas sie co sądza ludzie o tych co mają krzywe zęby? ja uważam ze o siebie nie dbają jak mozna żyć z krzywymi zębami? normalnie się usmiechać i w ogole nowe osoby poznawać p.s. To jest ironia gdyby ktos nie zuwazył co do Twojej kolezanki to samo to ze pracuje na zmywaku swiadczy jakie musiała miec wysokie kwalifikacje, wiesz aparat na zebach jest niczym w porownaniu z brakiem wiekształcenia.... poza tym jesli sie smiała jak glupi do sera cały czas na tej rozmowie to sie nie dziwie ze jej nie zatrudnil ten facet ...co miał jej powiedziec? nie zatrudnie pani bo sie pani zachowuje jak psychicznie chora? jeszcze tym pytaniem na koniec sie pograzyla takze ja tez bym jej nie zatrudnila nie ze wzgledu na aparat... mam kolezanki ktore nosza aparat i jakos nie przeszkadza im to w pracy (handel i obsługa klienta) zaden klient nie zwraca na to uwagi a pracodawcy to tez nie przeszkadza... problem tkwi w takich ludziach jak Ty, którzy szukają dziury w całym (szukaja problemu tam gdzie go nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziwny temat to po pierwsze: 1) gdyby sytuacja z pracodawca zdażyła się raz - to możliwe że to pzrez jej głupkowaty smiech nie dostała pracy, ale sytuacja powtórzyła się później jeszcze dwa razy. A dziewczyna jest inteligentna, jest na 3 roku studiów, przed tym uczęszczała do szkoły policealnej gdzie zdobyła tytuł technika hotelarstwa. 2) ja bardzo dbam o swoje zęby, wszystkim podoba się mój uśmiech, dlatego nie mam powodów do decydowania się na aparat 3) nie każdy ma warunki finansowe aby ten aparat sobie założyć. Jak byłam młodsza - bardzo chciałam. Ale teraz, w tym wieku - nie zamierzam sie oszpecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do sexy flexy... nie chcialabym ogladac Twojego uzębienia. Jeżeli chodzi o Twoją opinię, że przy chodzeniu w aparacie nalezy myc zeby po kazdym posilku, to gratuluję...Ty jak sadze nie masz aparatu wiec myc zebow po kazdym posilku nie musisz....Radze isc do dentysty...Pewnie nie jest ciekawie.A ten nick sexy flexy...Pewnie jestes z tych tzw sexownych inaczej.... co do tematu:jezeli ktos nosi aparat to znaczy ze dba o zęby-a to zawsze jest na plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"po drugie do karamby bamby przełamać to można TABU a nie trend...nie uzywaj słów których znaczenia nie znasz....\" Jezyka polskiego uzywam tylko na forum, a nie w zyciu, wiec czesto tlumacze na polski myslac po angielsku - po angielsku mowi sie \"to revise the trend\", czyli przelamac/odwrocic trend. A trend byl taki, ze mlodziez wysmiewala wszystkich, ktorzy byli inni, wysmiewali rzeczy, ktorych nie rozumieli, badz tez na oczy nie widzieli. Teraz to juz jest normalne, ze dzieciak nosi aparat, nikt sie nie szokuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sexy Flexy Jolly, wyszlo szydlo z worka - nie stac Cie na aparat, wiec mimo oblesnie krzywych zebow upierasz sie, ze korekta zgryzu bylaby dla Ciebie oszpeceniem :D Poza tym, oswiece Cie: NIE TYLKO osoby z aparatem powinny myc zeby po kazdym posilku, ale KAZDY :D Milego dnia brudasie 🌻 PS. Nie zmyslaj historyjek o tym, ze aparat dyskwalifikuje w rekrutacji na jakiekolwiek powazne stanowisko, bo tak nie jest. Zdziwilabys sie, ile osob na stanowiskach i w wieku grubo przekraczajacym Twoje nascie lat nosi aparaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×