Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co sądzicie o Poznaniu?

Polecane posty

Gość gość

Jaki jest Poznań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kał (inaczej stolec, ekskrementy, odchody) – odpadowe produkty procesu trawienia. Kał powstaje w jelicie grubym. Resztki pokarmowe przemieszczane z jelita cienkiego do jelita grubego mają konsystencję stosunkowo płynną. Dopiero w jelicie grubym dochodzi do końcowej fazy resorpcji wody i zagęszczenia kału. W skład kału wchodzą resztki pokarmowe, śluz, bakterie, resztki nabłonka, woda, itp. Kał przesuwa się w jelicie wskutek ruchów perystaltycznych. Ostateczne jego formowanie zachodzi w o******cy. Wydalany jest podczas defekacji przez o***t, dzięki skurczom ścian o******cy. Kał człowieka i innych ssaków charakteryzuje się dość znaczną gęstością, natomiast w przypadku kręgowców innych niż ssaki (z wyłączeniem stekowców), może być znacznie rozcieńczony. Wiąże się to z faktem, że w końcowej części jelita grubego (kloaka) znajduje się u nich ujście moczowodów. To właśnie z tej przyczyny kał ptaków (guano) charakteryzuje się znaczną płynnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny w sumie, ale zbyt mocno sie rozbudowuje. Wszędzie powstaja nowe blokowiska, komunikacja nie odpowiada na potrzeby takiej masy ludzi. Traci charakter, bo blokowiska są wszędzie takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie lubie. nie mam zbhyt dobrej opinii o jego mieszkańcach. pretenduje do bycia drugim krk czy wro, ale niestety:( a szkoda bo przydałoby się nam wiecej takich miejsc w pl. Sama jestem ze szczecina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja bardzo lubie Poznań gdyż ładne nowoczesnę miasto poza tym ma fajną starówkę, miejsce spacerów ( jezioro Malta) ogolnie lubie to miasto (jestem ze Szczecina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam mieszane uczucia bo z jednej strony ciekawe miasta ale z drugiej wydaje mi sie takie szare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam,zylam,mieszkalam.Miasto b.ladne,ciagle rozwijajace sie.Wiele duzych firm ma tu siedziby.Piekna Starowka,Malta,Nowe Zoo,Cytadela-ogolnie zadbane miasto syfu nie ma.Mozliwosci rozwoju-wszelakie kursy,szkolenia itd.Z znalezieniem pracy tez okey.Jedynie mentalnosc Poznaniakow jest dziwna.Chyba nie lubia przejezdnych bardziej trzymaja sie w swoim ,,gronie" Poznaniaków.Ogólnie to skapi sa -zamożni zazwyczaj a jecza ciagle,ze kasy nie maja i wspolne wyjcia typu pub,klub-oczekuja stawiania...Trudno oceniac miasto fajne-ludzie tacy sobie.W Wroclawiu ludzie fajniejsi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×