Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość akwarelafarba

co sadzicie o tym projekcie domu

Polecane posty

Gość akwarelafarba

http://projekty.muratordom.pl/projekt_wlasny-dom,2667,0,0.htm Dzisiaj z mezem kupilismy ten projekt. Zastanawiam sie, ile moze kosztowac wybudowanie go systemem gospodarczym w rejonie wojewodztwa lubelskiego. Na stronie internetowej podana jest kwota 136 tys. za ssz. A co Wy sadzicie o tym domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarelafarba
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stan surowy to pikus,gorzej z wykonczeniem projekt taki sobie,ale ekonomiczny i prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarelafarba
Dziekuje za odpowiedzi. Moge zapytac, co Wam sie nie podoba konkretnie? Dla mnie to dom idealny- duza kotlownia, oddzielna kuchnia, spizarka i schowek, w przyszlosci mozliwosc zaadoptowania poddasza, proste okna oraz drzwi z salonu do tarasu zamiast duzych, przeszklonych, nieskomplikowane okna, brak wykuszy, lukarn, a wiec tanszy po prostu. A jakie wady Wy widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarelafarba
Wiem, ze najdrozsze jest wykonczenie. Ale mamy zamiar budowac etapami, powoli. W tym roku w listopadzie papierologia, na wiosne kupimy troche materialow-pustaki, itd., a dopiero na nastepna ruszymy z budowa. Niestety- prawda jest taka, ze w tej chwili stac nas jedynie na papiery i ewentualnie fundamenty, wiec trzeba budowac powoli... :( Pierwszy krok, czyli zakup projektu, poczyniony. Mam nadzieje, ze nie bede zalowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz, wg mnie dobrze wybrałaś :-) Podoba mi się wizualnie z zewnątrz, własnie przez to, że jest taki prosty i przez to ze smakiem, bez durnowatych pseudokolumienek dworkowych ;) Sam rozkład wnętrza także napawa optymizmem. Zwróciłam uwagę to, że jest możliwość pozostawienia osobnej kuchni - kuchnia nie powinna być otwarta na salon, jest to wg mnie pomysł zaczerpnięty z sitcomów, bo tak łatwiej kręcić serial ;) W życiu codziennym mało praktyczne rozwiązanie. Plan podoba mi się też dlatego, że jest na planie prostokąta, bez załomów. Jedno co mogłabym zmienić to dałabym kuchnię na przeciw kotłowni czyli tam gdzie teraz pokój nr 3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarelafarba
Dziekuje za pozytywne opinie :). Co do kuchni- mnie podoba sie taki uklad, jaki jest- kuchnia blisko salonu, w razie jakichs gosci nie trzeba daleko chodzic;). I ogolnie rowniez nie podobaja mi sie otwarte kuchnie- nie lubie, gdy ktos patrzy mi na rece w czasie gotowania, kuchnia to ma byc moje krolestwo. Poza tym duzym problemem sa rowniez zapachy roznoszace sie po domu- nie wyobrazam sobie robic przetworow i zapach octu byloby czuc w calym salonie... Ogolnie dom wydaje sie dosc prosty, na 3-osobowa rodzine powinien wystarczyc, a nawet gdyby w przyszlosci pojawilo sie jeszcze jedno dziecko to nie byloby wiekszego problemu z ulokowaniem go. Wielka niewiadoma jest dla mnie cena-kupilismy projekt bez kosztorysu (tylko taki ogolny, ktory jest na str.internetowej), ale bedziemy robic wszystko etapami, w dodatku na wsi, a wiec nie bedziemy brac ekipy do wszystkiego, tylko do kazdego etapu kogos innego, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość omik
Nam projekt wykonała znajoma ze studiów. Generalnie mamy szczęście, bo dom budowała nam ekipa budowlana z naszej miejscowości, a elektryką zajęli się oni: http://zpue.pl/ Przynajmniej mieliśmy pewność, że odpowiedzialnie podejdą do pracy i dokończą budowę domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zlikwidowałbym ściankę pomiędzy schowkiem a spiżarnią i zamurowałbym drzwi z tejże do kuchni. Powstałaby całkiem fajna garderoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładny, mi się podoba. Też planuję podobny pobudować, działkę budowlaną już mam w Kobylance www.dzialki-szczecin.com piękne miejsce nad jeziorem, działka uzbrojona i w dobrej cenie. Teraz tylko się pobudować i zamieszkać w wymarzonym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariettta
W sumie domek będzie niewielki, ale funkcjonalny. Chociaż bardziej mi się podobają niektóre projekty, które ma na swojej stronie Pracownia Architektoniczna Dobre Domy. Ale to wszystko, to oczywiście rzecz gustu. Wiadomo, każdy dobiera do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Najważniejsze aby projekt wam się podobał, bo przecież kiedyś będziecie w tym domku mieszkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile trzeba wydać na budowę takiego domku? Można się zmieścić w 150 tys ? Czy za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to zależy, czy macie działkę . W dużych miastach działka jest droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filcowasowa
Całkiem spoko. Tylko weź pod uwagę jeszcze energooszczędność projektu. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne. Niektóre pracownie mają nawet całe linie domów energooszczędnych: http://www.dobredomy.pl/projekty/multicomfort/ . Pomyśl o tym, bo to jeden z najważniejszych aspektów, od których zależą koszty utrzymania domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okropny układ pomieszczeń. Ten dom nie powstał w rękach architekta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edek1111
Ciekawy, chociaż sami kupowaliśmy z mężem projekt domu parterowego. Fajnie jest wyjść z sypialni na taras i do ogrodu. Tu urzekły nas obrazki z wnętrz http://www.e-domy.com.pl/domy_parterowe.html. Pomagają w wyborze :) I baaardzo pomogły mi wizualizacje wnętrz, bo przyznam się że patrząc na rzuty nie byłam w stanie sobie wszystkiego wyobrazić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rarożek
cokolwiek zadecydujesz, spisz bardzo dokładną umowę z wykonawcami! tu jest całkiem fajny artykuł o tym, przeczytaj i zastosuj się :) wzoryumow.org.pl/umowa-o-roboty-budowlane-co-powinna-zawierac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przydatna rzecz. Dla nas prace nad projektem, jak i funkcję kierownika budowy prowadził Pan http://kierownikbudowyjozwik.pl/ - przy okazji udało się załatwić nadzór budowlany więc tym bardziej kompleksowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja nie rozumiem czemu ludzie budują takie małe domy. JAk budować to porządne. Moje mieszkanie ma 80m2 a ten dom tylko 20m2. Wg mnie to się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowolona1452
Jeżeli szukasz taniego projektu, to mogę Ci polecić np ten http://www.e-domy.com.pl/e_101.html?idk=3 To piętrowy domek, który zdecydowali się zbudować moi rodzice. Kosztorys podany jest po wykupieniu, jednak mogę Ci zdradzić, że wcale nie wychodzi drogo. Jeżeli z jakichś elementów będziesz chciała zrezygnować, lub wymienić je na tańsze, to wiem, że architekt zgadza się na zmiany w projekcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego taki maly dom? Bo w tej chwili mieszkamy w JEDNYM pokoju z dwulatkiem. Nie mozemy sobie pozwolic, by zbierac pieniadze przez xxx lat, troche nam sie spieszy, wiec nasz dom nie bedzie ''porzadny'', jak stwierdziles. Byc moze, ale dla nas bedzie to najpiekniejszy i najlepszy dom, bo wlasny. Po co mi 10 pokoi, skoro ten ma 3 plus salon? Spokojnie miejsca wystarczy. Tym bardziej, ze nie planujemy wiecej dzieci. A nawet jakby nam sie przytrafila wpadka, to i tak kazdy bedzie mial swoj kat. Nie potrzebuje luksusu mieszkania w rezydencji, tylko w domu. A ten, jesli nie zwrociles uwagi ma 103m2 PLUS 8m2 kotlownia, co daje na parterze 111m2. Poza tym jest jeszcze poddasze do zaadaptowania: 30m2, wiec w sumie dom ma 141m2. Dla nas to i tak bardzo duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akwarelafarba
Powyzej nie uzylam nicku, przepraszam. Dodam jeszcze, ze nie chce duzego domu, gdzie kazdy zaszyje sie w innej czesci i bedzie spedzal czas samotnie. Chce DOM, a nie wille, po ktorej bedziemy sie ganiac jak zziajane psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariollaU
Moim zdaniem bardzo fajny - grunt to wybrać projekt, który podoba się tobie a nie rodzinie, sąsiadom, czy ludziom z forum :) Mi zaś podoba się coś takiego http://www.domywstylu.pl/projekt-domu-amarylis_2.php - jak będę kiedyś budować dom to właśnie w takim stylu. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram stanowczo :) do dzieła, będzie dobrze. Tak samo budowaliśmy z żoną, papiery, trochę materiałów, gdzie taniej, w efekcie za niewielkie pieniądze postawiłem dom prawie sam. beton z betoniary, bo połowę tańszy niż z gruszki, ściany i komin wyprowadził znajomy majster, a prawie całą resztę ja sam. mamy swój dom, a niektórzy moi znajomi żeby kupić mieszkanie w bloku pozadłużali się na całe życie :( Po trochę postawicie, nie musi od razu błyszczeć , to WASZ DOM:) ---to przebija wszystko. Projekt ok, od razu planujcie mieszkalne poddasze. Gratuluję oleju w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co do rozkładu, przecież wszystko i tak zrobicie po swojemu, a zmiany będziecie wprowadzać w trakcie. coś poradzę: sypialnia powinna być nie za wąska, żeby porządne wyro 2x2m weszło. No plus po szafce z każdej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom ok, też myślę, że nie ma po co tak dużego budować. Wiadomo, że każdy swój kąt powinien mieć, ale dzieci szybko rosną i później ludzie zostają z domem 300 m2 i nawet na górę nie wchodzą, bo im się nie chce na starość. Dla mnie wadą jest brak garażu w bryle budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×