Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Co to jest podatek VAT

Polecane posty

Gość gość
bo z mojego doświadczenia wynika że jest to podatek od posługiwania sie pieniądzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kupuje coś od kogos i mu płace vat rozumiem że to nie jest podatek dla niego. ale koleś to póxniej płaci do skarbu państwa tak? chyba nawet może liczyc na jakies zwroty tego podatku. tak słyszałem. w sumie to nie wiem o co chodzi bo to wygląda na pustą trqnsakcje pomijając moje straty. moze to jest tak że oni se myślą weź se panie ten vat my tylko chcemy policzyc ile pan żes zarobił zeby potem pana trzasnąc dochodowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli że 22% od wszystkiego to są koszta liczenia ile jestesmy winni państwui z racji tego że nam pozwoliło zyć w szczęsliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i teraz tak. skoro ten vat wraca se do sprzedawcy to mu sie wlicza w kwote objęta podatkiem dochodowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zastanawia mnie również dlaczego mozna naliczac podatki na kasie ale juz zwrotów na kasie nie można naliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pietrzyka napisał:

Otwieram obecnie sklep, zastanawiam się czy przechodzić na podatek vat. Czy opłaca się być podatnikiem vat? 

Zasadniczo tak. Najbardziej opłaca się w usługach, gdy masz na nie VAT 8% a koszty masz na 23% ale i bez tego warto być płatnikiem VAT. Wówczas koszty masz zasadniczo w cenach netto. Jest nieco więcej papierologii ale to ogarnia księgowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka firma oraz czym się zajmujesz.

W sytuacji w której wystawiasz rachunki dla osob indywidualnych, niekoniecznie jest to opłacalne.

Za to zdecydowanie opłaca sie w sytuacji w której będziesz sprzedawała swoje produkty albo świadczyła usługi dla firm. Oraz przy większym przychodzie. 

Minusem jest to, ze obecnie jest masa dokumentacji przy vat, jak wpisanie się na biała listę podatników vat http://pozyczyconline.pl/2020/09/06/biala-lista-czym-jest/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×