Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość incia222

co uprawiac na ziemi rolnej pomocy

Polecane posty

Gość incia222

Mam 3h ziemi, wiemze to malo, ale moze ktos wie co mozna uprawiac w miare oplacalnego. Dodam ze na tej ziemi juz od okolo 8 lat nic nie bylo uprawiane...dziekuje z gory za wszelkie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj powiem ci że teraz by ją doprowadzić do stanu dobrego rodzenia będzie cie kosztowało to sporo kasy. Gdzieś w okolicach 2 tysięcy o ile nie więcej. No chyba że masz swoje maszyny to w granicach 800zł do 1000zł Ale tak po prawdzie to najlepiej było by to pole obsadzić sadzonkami drzew owocowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze było by też otworzyć sklep owocowo warzywny. Jak już drzewa będą owocować. Teraz wchodzi moda na ekologiczną żywność owoce warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co innego jej się nie opłaci bo ją koszty zjedzą. A owoce z sadu zbiera się raz w roku i raz się też je pryska po kwitnieniu. Po 5 latach drzewka będą już owocować i przez 10 kolejnych lat praktycznie nie będzie większych prac z sadem czy kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek żartujesz chyba? Ja mam sad owocowy, nieco ponad 3 ha i to są ogromne koszta, potrzeba maszyn, obsadzenie jednego hektara to 20-30tys zależy co sadzisz!!!! Na maszyny w zeszłym sezonie wydałam 10 tys!! A zyski wcale nie tak duże, trzeba pilnować, pryskać, aby nie wdała sie jakaś zaraza. DUŻO pracy, Koszenie trawy, herbicydy, cięcie zimowe, letnie, rusztowania... Jak mały budżet to polecam jakieś choinki, świerki, tuje, ... Jeśli masz cierpliwość i kase to truskawki, możesz powoli obsadzać , nie od razu całość. Ogrom pracy tak czy inaczej. Może orzechy laskowe troche mniej wymagające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamierzam zrobić sobie małą szklarnię, pomidorki głównie dla siebie, ale jak ktoś lubi takie rzeczy to może większą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzcina cukrowa i ryż mocno stoją na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślisz się męczyć oddaj w dzierżawę będziesz mieć kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No koszty są z pewnością ale nie takie jak przy uprawie np ziemniaków czy buraków czy innych tam produktach. Hm może i to dobry pomysł założyć Szkółkę Leśną!!??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak daleko od stolicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incia222
No dzrzewa owocowe chyba faktycznie strasznie duze koszta..o truskawkach myslalam ale w okolicy jest duzo tych platacji dosyc...myslalam tez o wierzbie energetycznej ale to sie raczej noe oplaca z tego co czytalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incia222
A dzierzawa... nikt by tego nie wydzierzawil raczej..w okolicy pelno pola ci stoi odlogiem... a ta szkolka lesna jakies krzewy choinki chyba nie glupia rzecz... na poczatku zaczac od hektara bo nie wiadomo jak ze zbytem by bylo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incia222
Od stolicy daleko ;) podkarpacie nie daleko bieszczad ;) a ziemia stoi odlogiem a w sumie szkoda jej... mam swoj traktor, a 3 h to prawie nic zeby je obrobic w porownaniu z innymi plantacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Borówka amerykańska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
winorośl lub morwę dla jedwabników to proste i opłacalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chmiel nie wiem to samo tytoń może jakieś zioła tam by poszła dzika róża jest dla niej branie.POL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sad ekologiczny i dopłaty brać, tylko koszenie, po 5 latach zmiana na coś innego, poczytaj sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stwórz warunki dla rozwoju trufli są ludzie w Polsce co przebąkują że trafia się ona u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incia222
Hmm borowka chyba bylby duzy koszt sadzonek..ale nad przyprawami nie pomyslalam wcale wiec dzieki za podpowiedz ;) chociaz i tak wszyscy mi odradzaja pchac sie w cokolwiek bo mam za malo ziemi i bogatych hmm rolnikow nie ma. A co do winorosli to wcale latwa uprawa nie jesy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak zabraknie c***omysłów to obsiej choćby pszenicą a jak zgolisz to co zostanie ściernisko a na nim może być tylko lotnisko np dla lotniarzy POL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incia222
Dziekuje za wszysykie odpowiedzi;) musze poczytac o tyn wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
orkisz maka kosztuje 10 zł za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Producent orkiszu ma grosze i mało z hektara najwięcej cenę windują handlarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to gdzie ty mieszkasz,że tam tak dużo pola leży odłogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mieszkam kolo sanoka na podkarpaciu i naprawde pelno pola to odlogi ktore z ledwa bieda sa raz w roku koszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość incia222
Uprawa trufli bardzo interesujaca ale i bardzo bardzo trudna warunki do spelnienia bardzo trudne niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mimo wszystko eksperymentuj z truflą na razie na małą skalę ale przede wszystkim gromadżić wiedzę a bardziej tajniki od znawców tematu z pierwszej ręki no i dęby jak dobrze pamiętam bo rejon ci sprzyja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
internet w tych tematach nie jest wylewny w wiedzę dlatego trzeba szukać innych żródeł ja w swojej dziedzinie gdybym wyjawił to i owo zatrzęsło by się w posadach ale nie mam w tym interesu a poza tym ludzie wiedzą lepiej i niech tak zostanie nie ma to jak spokój ducha.POL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
POL. Co masz na mysli ? A co do trufli to deba ani jednego nie ma na moim polu, moglabym zasadzic leszczyny bo tez sie podobno sprawdzaja, niewiem moze na mala skale mozna by bylo sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×