Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
dziama619

Czeladnik

Polecane posty

Witam. W tym roku powinnam kończyć szkołe. Z przyczyn zdrowotnych nie udało mi sie jej zakończyć z promocją ( frekwencja)... Niby nie koniec świata, ale zostały jeszcze praktyki. I tu pojawił się problem , na który szukam już dłuuugi czas odpowiedzi. Mianowicie , ucze sie za cukiernika, praktyki odbywam w małej cukierence , która z miesiąca na miesiąc staje sie coraz to większym przedsiębiorstwem. Zamówień jest czasem tyle , że zdarza mi się ( ostatnio coraz częściej) robić ,,nadgodziny`` , za które oczywiście , dodatkowego grosza nie mam... Pomimo tego , że większość praktykantek odeszła na macierzyńskie ( ten wiek...) i nawet czasem na zmywaku nie ma kto stać , szef i tam oszczędza jak się da i twierdzi , że dodatkowy pracownik nie jest potrzebny. W maju , gdzie bardzo duzo jest zamówień komunijnych chodziłam w soboty i niedziele bo zdaniem szefa umiem zrobić bardzo dużo sama. Niby fajnie ale teraz to wszytsko działa przeciwko mnie. Ale wracając do sedna sprawy. Nie zdałam szkoły, a szef stwierdził , że szkoda żebym nie zrobiła czeladnika. Dlatego ,, odpalił swoje znajomości w CECH`u `` , oczywiscie koszt egazaminu , sama musiałam pokryć, a od czerwca do wrzesnia mam CODZINNIE praktyki ,, bo skoro nie chciało mi się chodzić do szkoły , to bede chodziła na praktyki``. Dlatego moje pytanie brzmi : czy to jest zgodne z prawem ? Czy ja przypadkiem nie zostałam oszukana , tylko dlatego , że mój szef oszczędza na pracownikach ? Prosze was o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×