Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość poradzcie prosze

czy faktycznie jak pies nie moze zrobic kupy od 5 dni , musi miec operacje?

Polecane posty

Gość poradzcie prosze

wet powiedzial , ze ten kal nie przejdzie , i tzreba bedzie go wyjmowac operacyjnie. Pies sie meczy , ja juz nie wiem co robic. Nie dziala , kefir, siemie lniane, mieta, rumianek, olej parafinowy NIC!! Mial juz ktos podobna sytuacje??Prosze o jakas rade , bardzo boje sie tej operacji, pies ma juz 8 lat , no ale podobno innaczej to cholestwo nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie prosze
Ale zadne sposoby nie dzialaja!! Pies nie moze sie wyproznic juz 5 dzien , jest wychudzony . Po operacji , koniec z kosmi i suchym pokarmem. Bedzie musial jest 4 x male posilki , bo jelito sie rozciagnelo. Najadl sie kosci we wtorek , i od tego czasu taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie prosze
lewatywa nie pomogla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ouyddssasasas
moja kocica jak sie zakłaczyła miała robiony jakis zastrzyk i pomogło, ale skoro parafin a, lewatywa i inne sposoby nie skutkują, to może rzeczywiście, aczkolwiek nie słyszał o czyms takim jak operacyjne wyjmowanie kupy, może ta lewatywa powinna byc silniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Geek
Mojej kocicy pomogl syrop (dla ludzi) Lactulosum. Ale tez przerwa w odwiedzaniu kuwety nie byla tak dluga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli obejdzie się bez nacinania jelita , to świetnie.Lekarz spróbuje wymasować masy kałowe i opróżnić jelita.ale jeśli to się nie uda , może ciiąć jelito(bądź jesli doszło do zmian w ścianie jelita , może nawet być konieczna resekcja fragmentu jelita).A to zabieg brudny , obarczony du zym ryzykiem powikłań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie prosze
Arava jestes weterynarzem moze?? Kurcze nie strasz mnie z tym rozcinaniem. Wet powiedzial ,ze wymasuje to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem.To jest ostateczność , ale trzeba się z tym liczyć.Szczególnie , że kości mogą wiele złego zrobić.Operowałam suczke , której kości pouszkadzały ściane jelit i miała koszmrne zrosty.Im dłuzej czekacie ,tym gorzej , jesli nie widać efektów działań.Powodzenia , idę spać.Jutro postaram się odszukac topic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie prosze
Ok , dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkabez podwórka
widać, ze jest. Arava jak tu już jesteś doradz co dać psu, aby pezestał linieć. Czy te polskie preparaty z biotyna i cynkiem sa przyswajalne, bo daje juz prawie miesiąc i żadnej różnicy nie widzę, a wqręcz się to nasila, co robić?Może jednak to musi byc super laveta. a dobry szampon, będzie miał jakiś wpływ na to gubienie siersci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie prosze
Tak po operacji , nie trzeba bylo rozcinac jelita , wyszlo wszystko na szczescie , Ale psina musiala miec jeszcze usuwany caly plat (z jednej strony )gruczolu mlekowego , bo wykryli guzki:( Na razie psinka czuje sie dobrze , zobaczymy jakie beda efekty po operacji , jesli dobre to w przyszlym miesiacu wyciecie drugiego plata , a jesli beda jakies dziwne wycieki z rany , to jest niestety guz zlosliwy :(:(:(:(:(:(:(:( Miejmy nadzieje ,ze bedzie dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradzcie prosze
tylko ,ze te guzki juz miala , a wczesniejszy wet powiedzial ,ze to tluszczaki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli będą wycieki z rany , to nie świadczy o złosliwości.Żeby określic , jaki to rodzaj guza i stopien jego złosliwosci , wykonuje się badanie histopatologiczne. Najlepiej przy okazji 2 operacji od razu wysterylizować suczke , to zmniejszy i/lub opóźni ryzyko rozwoju nowych guzków.powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Mam problem z moim skarbem - english cocker spaniel 9 lat , w niedziele wieczorem zjadła całą surowa szyjkę z kurczaka dość dużą bez gryzienie poprostu przełkneła :( a teraz tylko lezy i czasami wstanie na siku i pomacha ogonkiem... jak jej mogę pomóc zeby to przetrawiła?? W poniedziałek zrobiła kupkę i tyle a dzis juz środa. Od tego incydentu daje jej mniejsze porcje ryzu i miesko z kurczaka gotowane, jabuszko starte ale niestety kupy nie wiedac. Oliwe tez stosowałam ... Przedtem była na suchej karmie i nie wiem czy to juz czas isc z nia do weta czy poprostu potrzebuje czasu na przetrawienie tego ?? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdraiwam, Dana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×