Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy isc z gimnazialista do psychologa , moze on go przekona ,ze trzeba sie uczyć

Polecane posty

Gość gość

Mam gimnazialiste , w podstawowce to jeszcze go przypilnowałam , słuchał mnie jak mu tłumaczyłam .Teraz gimnazium , wyrosło to , nastolatek sie zrobił , nie moge sie z nim dogadac jesli chodzi o nauke .Masakra tak mi dał popalic w tym roku , dwa zagrozenia miał ,oczywiscie odwiedzałam szkołe . Ogolnie patrzac na jego oceny nie jest tak ze na 1 czy 2 jedzie on otrzymywał dobre oceny tylko ale jak 1 czy 2 jedynki wpadły albo i wiecej no to automatycznie o stopien miał obnizane . Jak by miał te 3 z tych trudnych przedmiotow i 4 z mniej wymagajacych przedmiotow to bym nic nie powiedziała ,ale mierne na swiadectwie to nie moge zdzierzyc. Ogolnie mowiac wcale na te dobre oceny sie nie wysilał te wpisywane w dziennik ,na koniec roku chemia fizyka ma trójke co wogole nie siadł na ksiazkami a to nie sa łatwe przedmioty ,wszystko z lekcji , to samo polski wogole sie nie uczy tez 3 ale reszta 2 wiadomo informatyki w-f , edukacja dla bezp, czy plastyczne to 4 czy 5 .Na tle klasy wyglada marnie , a te mamuski tych bardzo dobrze sie uczacych eech .Teraz wakacje widze ,ze jakas kolezanke poznał , dosc czesto chodza sami , niby to normalne ze 14 latkowie sie zakoc***a ,z tego co wiem dobra uczennica ,moze ona go jakos zmotywuje jak sie szkoła zacznie i jak tak beda dalej ku sobie, albo moze byc tak ze ona zle na niego wpłynie ..wiele rzeczy w tym wieku jest wazniejszych niz szkoła ,czy rodzice ..przekonałam sie jak z kochajacego synusia wyrósł i zmienił sie teraz ... Chociaz wcale mi sie to nie podoba , w tym wieku .. teraz internet wszystko jakos z szybciej , zabranic sie nie da , w takim wieku to nic tylko rozmawiac .A co do tego psychologa.Czy chodził ktos z nastolatkiem ,czy to cos dawało czy szkoda czasu i tylko samemu z nim rozmawiac ?? BO jak słysze trzeba przeczekac ten bumt nastolatka to mnie trafia bo potem bedzie zapozno bo sie rozwydrzy na dobre i 2 to dla niego bedzie dobra ocena a za 1,5 roku to trzeba myslec o nowej szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiedzialam ze w polsce nadal takie socjalistyczne myslenie tyle lat od komuny przecie minelo 333 www.youtube.com/watch?v=_3Ml9TpYjcU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego twój syn nie ma zainteresowań dlaczego wiedza nic dla niego nie znaczy moze przykład po prostu idzie z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj foto pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje ze bardzo wyczerujace informacj*****arrrdzo mi pomogliscie.. jak was temat nie interesuje lepiej wykazujcie sie gdzie indziej . Co do zainteresowan ja na ten temat nic nie napisałam wiec skad wiesz czy nie ma ???? ja tylko pisałam o nauce ...reszte z naszego zycia nie mam zamiaru tutaj wypisywac .!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za wykrzykniki szmato? Pokory trochę. Widzę że domagasz się naprostowania światopoglądu mocnym plaskaczem z otwartej w ryj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiutka1999
Wątpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakopleksiony jakis jestes hmmm wyzywac to idz sie gdzie indziej ,prosze bez obrazania , widze ze temat sie nie rozwinie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psycholog taaa. Wez kobieto sie ogarnij, Niech twoj syn w koncu zobaczy ze jak nie zda to tylko on bedzie pokrzywdzony a nie TY. Olej to. Powiedz mu ze jka nie zda to koniec z kieszonkowym, komputerem, tabletem, smartfonem co tam ma i lubi. MA ZDAC a jak to juz cie nie obchodzi. Nie chce sie uczyc to nie ale powiedz ze głąba trzymac nie bedziesz. 18 lat konczy i robisz mu papa. Najlepszy zimny prysznic a nie litowanie sie na chama nad głabem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiutka1999
Ja za złe oceny dostaję lanie, czasem skutkuje, czasem Nie. Zazwyczaj 20-30 pasów przez spodnie albo spódniczkę od matki lub starszej siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest wiadome , złe oceny miał kary , zero komorki ,zakaz wychodzenia ..działało chwilowo ... .Mnie tutaj raczej chodzilo o to jak go zmotywowac do uczenia i oceny nie 2 na koniec tylko 4 i wiem , ze go stac na lepsze oceny ,ze warto . sie uczyc .itd . Cały rok szkolny polegajacy na pilnowaniu i karaniu ..tak sie nie da .Wiesz co ja mam odmienne zdanie co do tego aby zostawic, olac jego szkoła jego problem wiesz co kazdy z nas był młody, to sa jeszcze dzieci i uwierz kazdy z nas robił głupie rzeczy w tym wieku i od tego my rodzice jestesmy ..zeby tłumaczyc ,pomagac .. uwierzcie dzieki temu nie jeden nastolatek podziekował by rodzicom ze mu pomogli ,motywowali go .. .I wcale to nie jest maminsynek .niestety głupi wiek jak to mowią , ja sie ciesze ,ze rozmawia z nami wiele rzeczy wiem o nim jego znajomych ,gdzie przebywa i z kim duzo rodzicow takiej wiedzy nie ma . Wiadomo jakos odczuwac to musi wiec mysle ,ze kary komorka , zero wyjscia to jest wystarczajaca kara ..bic nie bije dzieci wiec pasek odpada . Dam przykład jak by twoj nastolatek /tka zaczeła brac narkotyki albo alkohol probowac tez bys mowiła ,ze niech probuje niech jedzie na odwyk albo na izbe wytrzeżwien niech wyladuje niech odczuje to moze dla niej to była by nauczka na całe zycie ????? Mysle ,ze wiekszosc rodzicow by walczyła ,albo i walcza rozmawiaja o tym, staraja sie zmienic dziecku towarzystwo , chodza do psychologa ..bo niestety to nie jest 20 latek dorosły tylko 13 -14 latkowie .Wiadomo kazdy ma swoj sposow wychowywania dzieci , ja nie neguje innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cdl ....Ostatnio był reportarz o nastolatku co sie powiesił ,matka niby fajny kontakt z synem miała chyba ona nie wie dlaczego .Po fakcie wychodzi ,ze nowa szkoła , nauczyciel znecał sie, dokuczali .Straszne jaką słabą dzieci mają psychike nauczyciel czy dokuczanie kolegow powoduje to ze ktos sie wiesza ,nie do pomyslenia ( za naszych czasow to linijka sie dostało i człoiwek wiedział co to szacunek do nauczyciela , a nie jak teraz skargi bo nauczyciel krzyknał, i krzywda dziecku siedzieje ).KAry sa potrzebne dzieciom ,ale tez czas rodzicow dla nastolatka , rozmowy i tłumaczenia co dobre a co złe , i myslenie o przyszłosci , uczenia dzieci jakiejs zaradnosci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PO PIERWSZE i najwazniejsze: jezyk mowiony rozni sie od jezyka pisanego. Ty nie potrafisz napisac wypowiedzi poprawnej i zrozumialej, to jest jakis belkot i naprawde ciezko sie to czyta. Niestety dzieci ucza sie na przykladzie i jak rodzice nie poszerzaja wiedzy, to dziecko moze miec problem z motywacja do zdobywania wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaki bełkot ,normalnie pisze co mysle- nie masz sie czego czepiać .Nie jestem w szkole i to nie jest wypracowanie !,zebym sie musiała starac pieknie układac zdania wkoncu to forum , na którym sie pisze a takze dyskutuje i wyraza swoje poglady , a nie komentuje jak ktos i w jaki sposob pisze . Wracajac do twojej wypowiedzi. Jasne wiekszosc rodziców jest ambitnych i studiujacych do tego ,pracujacych , majacy pare hobby i tylko takich rodzicow dzieci dobrze sie ucza ..W naszym kraju ,masa ludzi pracuje ciezko aby miec za co zyc, i nie maja zbyt wiele czasu dla własnych dzieci . Widze ,ze ty jestes idealna matka (jesli wogole nią jestes?)z idealnym zyciem i dziećmi nie majaca wogole problemów . To jest forum i kazdy tutaj ma prawo pisac i dyskutowac na rózne tematy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JadwiniaZyta
Byłam z synem u psychologa jak skończył 6 klasę z miernymi na świadectwie- nawet z wf miał mierny. I to nie jest prawdą że jeśli rodzice nie dają przykładu to i dziecko olewa naukę. Ja w tym czasie zdawałam maturę(późno bo późno) ale zdałam praktycznie na 100% i moje średnia na świadectwie była ponad 5. Więc dobry przykład miał. Pani psycholog nie powiedziała mi nic nowego- syn ponadprzeciętnie zdolny tylko straszny leń. Bazował tylko na tym co zapamietał z lekcji. I nic nie pomagaja rozmowy. Siedzi nad książkami ale przecież łopata mu wiedzy do głowy nie włoże. I dalej ma nieciekawe oceny. Czekam aż zmądrzeje i sam dojfdzie do wniosku ze warto sie uczyć. Zobaczymy.. Na razie "dokształcam się" w tzw "obsłudze nastolatka" ;) żeby nie popełniać błedów które skutkują awanturami z byle powodu. Przeczytałam cos ciekawego tu http://nianio.com.pl/ - czego nie mówić nastolatkowi ;) Sprawdza sie w praktyce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bij dziecka bo potem brdziesz szmata w jego oczach przez cale zycie. A jak sie ozeni i znajdzie taka sama ceche w zonie jak twoja to bedzie ja bil. Wiem co mowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez bylam zla uczennica mialam w gimnazjum same 2i 3 ale poszl do liceum i sie poprawil z wlasnej checi i mialam sirednia 4.6. Nie zmuszaj go na sile bo wtedy jeszcze gorzej chec straci do nauki. Zachecaj ale nie na sile. On sam musi checi mabrac. Np moze korepetycje zaproponuj mu. Zrozum dzieci terz maja stresoe w tych czasach bo swiat szkola goni. Dzieci sa zaniedbane bo tylko wyksztalcenie teraz sie liczy w zyciu nie to co kiedys. Teraz jestes nikim bo np masz zawodowke. A tak czlowieka nie wolno traktowac. Zreszta nauczyciele tez sie przyczy.iaja do oslabienia ucznia. Np mi w gimnazjum wychowawczyni mowila nie ucz sie bo i tak sie nie nauczys z i sie poddawalam. Jak pisalam w liceum sie poprawilam. Nauczyciel nie powinien obrazacc dziecka w taki sposob i traktowac go gorzej. Bic tez nie powinien u mnie ksiadz bil dziewczynki a chlopcow nie bil. Wymagal gzecznosci od nas bil po twarzy jak zwykle szmaty za wlosy ciagal. Potem go wywalili bo jedna dziewczynka w psychiatryku sie znalazla do tej pory nie chodzi do kosciola z tego co wiem. I nie slychaj o zadnym biciu. Nawet jak twoj syn nie bedzie mega wyksztalcony to nie znaczy ze nie jest czlowiekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tutaj ktos ma racje... Nie da sie czytac tego co napisalas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podam jeszcze lepszy przyklad. U mnie w klasie ci lepsi uczniowie sa biedniejsi i nic nie osiagneli a sa tez ci gorsi uczmiowie ktorym w zyciu sie powodzi maja lepiej wiecej kasy na jeden glab klasowy zwiedzil pol swiata. Ma kase widac. A majlepsza uczennica to zwykla gospodyni z 3 dzieci mieszkajaca w bloku. Zycie nie wiadomo co przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniec swiata jest blisko ludzie bogaci wyksztalceni zapomnieli o Bogu. Wiele przepowiedni o tym mowi. Teraz karzdy chce byc kims wyksztalcony cos osiagnac. A jaka wiedzr i jakie osiagniecia pokarzemy przed Bogiem na sadzie ostatecznym. A sie dobrze uczylam ale gorszych nie potepialam i nie potepiam nie karzdy ma zdolnosci. Polecam dla autorki ksiazke Glori Polo Tragiona Przez Pioruna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moj syn w gimnazjum jest i nie umie czytac ma gleboka dyzlekcje. I co ja mam zrobic autorko ja mam gorszy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stać się, żeby wysłać go na studia? Jesli nie, to cicho siedz i ciesz się, że zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedys babcia ciagle powtarzala do mnie ze zile sie ucze ze jak to tak zeby dziewczynka sie zile uczyla to chlopiec wiadomo bo to chlopiec. A dziewczynce wstyd zeby jedynke dostac. I k***a co dziewczynki potem siedza w domu z bachorem przy garach nawt te piatkowe siedza cale zycie mezusiowi dogadzja i co z jej nauki np z fizyki z temtu o silnikach samochodowych o ktorym tak naprawde pojecia w praktyce nie ma. A ci chlopcy z tego tematu jedynkowi w praktyce wiedza wiecej. Taka prawda. Kiedys koboeta nie miala prawa sie krztalcic bo uwazano nas za glupsze poczatki ksztalcenia smieszyly facetow. A teraz nam nie wypada zile sie uczyc. I po co mi to bylo. Teraz mam dzieci meza i prace domowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale nie ma takich zlych ocen.... O c***j ci chodzi autorko. Nie każdy chce, może i musi być prymusem. Niech sie wiecej uczy z kilku przedmiotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×