Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy jest tu jakis budowlaniec ?

Polecane posty

Gość gość

Czy mozna usunąć sciane nosna wraz z kominem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można, ale wtedy wyższe piętra mogą się zawalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy można usunąć koła z samochodu i dalej nim jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwestia jest tego, ze ta sciana nosna jest krotka. Oddziela ona salon od kuchni. Dowiedzialam sie ze moge ja jeszcze bardziej skrocic, wlasciwie zostawiajac tylko komin, czyli jakby taki slupek.. ale moze jest jednak szansa zeby pozbyc sie tego całkiem ? Dom jest parterowy. W trakcie budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest to ścianą nośna czyli przenosi ciężar usuniesz to wszystko się zawali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściany nośne tzn. konstrukcyjne, jak sama nazwa wskazuje "noszą" a dokładnie przenoszą obciążenia z góry na dół. Usuniesz to się domyśl co sie stanie, a jak jeszcze do tego komin chcesz usunąć, to juz chyba prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wpiertol tam teownik, albo jakom belke i możesz napiertalac młotem, może się uda :D jak nie odpiszesz, to będziemy sami wiedzieli, jak poszło :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helena69
nośną sciane, oczywiście, że można wyburzyć i to nie jedną, a nawet trzy, tylko trzeba znać prawa fizyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powaznie sie pytam, zadna prowokacja.. tak myslalam, chociaz w glebi serca mialam nadzieje ze jest super moc ktora pozwoli mi sie tego pozbyc ;) dzieki.. trzeba sie z tym pogodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz co najwyżej wybić otwór, coś jak podwójne drzwi. Ale raz że trzeba to obliczyć jak duzy może to być otwór, a dwa musi być od góry i tak zabezpieczone belką nośną (czyli nie pod sam sufit wykucie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
https://zapodaj.net/5b4fd3547b19e.png.html. to jest projekt domu, spojrzcie na salon i kuchnie.. tam jest wlasnie ten komin ze sciana. Zaznaczylam na pomaranczowo to, czego ponoc moge sie pozbyc.. i pomyslalam ze moze jednak ten komin tez da sie wyrzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:) nie ma za co, ale pomysły masz fajne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj no nie smiej sie.. chcialam powiekszyc przestrzen. Patrzac na to mam wrazenie ze kanapy nawet nie wsadze do salonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kato dziś Ja to napisałam, oczywiście jest to w skrócie i prostymi słowami. gość dziś Oj no daj mi się pośmiać, bo to nie złośliwe, w końcu doradzałam poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inspektor sam zasugerowal, ze tyle ile zaznaczone mozna usunac sciane. O komin nie pytalam, dlatego zwracam sie do was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobra smiej sie ;) Jeszcze tego schowka przy kuchni bede sie pozbywac.. moze w ogole powinnam wybudowac dom bez scian ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie grube sa nosnymi. to co chcesz wywalic to komin a nie mozesz zawiesic go w powietrzu bo zwali ci sie na glowe . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle juz wiem, mialam nadzieje ze z tym kominem da sie cos wykombinowac. Ale jak ma byc to niech bedzie.. moze doda uroku :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś :D no plus za poczucie humoru. Wpadaj tu częściej z problemem ;) albo bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Mistrzu" :D jesteś tu jeszcze? Chcesz powiększyć salon wywal ta paproć z rogu :D p.s. A samochody to jaka marka i rocznik? :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli nie sluzy ci ten komin wyzej ( czyli nie jest podpiety żaden kominek) to teoretycznie mozesz sie go pozbyc ale do samej gory. masz jeden w kotlowni i trzy wentylacyjne. Ale musisz go wyburzyć do dachu a to chyba bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wole wpadac bez problemu :) z ta paprocia masz racje, taka pomoc to na wage zlota ;) dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A już się bałam, że Cię nie ma, bo widzę że bateria pada. Tak, ja to zawsze patrze tam gdzie nie trzeba :D Ale jak widać doradztwo i w kwestiach budowlanych i ogrodowych :D Polecam się na przyszłość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dom jest w trakcie budowy, generalnie nie chce miec zadnego kominka. Nigdy przenigdy. Mysle ze ten etap na ktorym jestem, jest jedynym etapem na podejmowanie takich decyzji, dlatego tu sie znalazlam i licze na kogos kto jest o milion madrzejszy w temacie niz ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki jeszcze raz, wpadnij na parapetowke. Alkohol z mojej strony, Ze strony gosci kaski ;) co by nieszczescia nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×