Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy komornik mógł mi zająć konto?

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, mój problem polega na tym, że jakiś czas temu wzięłam w banku Millennium debet w wysokości 1100zł. Niestety nie udało mi się tego spłacić, teraz sprawą zajął się komornik... ale.... mam tez konto w ING oraz Mbanku, tam również pojawiło się ujemne saldo w kwocie zaległej bankowi... czy to wszystko zgodnie z prawem? jak można z tym walczyć? byliście w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajął Ci konto na poczet należnej płatności. x Z tym walczyć nie możesz. x Po zajęciu masz ujemne salda, ale to nie są nowe zobowiązania. To oznacza, ze do czasu spłacenia tych ujemnych kwot, wszystkie wpływy na Twoje konto zabierze komornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy mogę zamknąć te konta w bankach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>a czy mogę zamknąć te konta w bankach?<<< x Wydaje mi się, że te konta będą funkcjonować do czasu odblokowania przez komornika. Będą naliczali Ci opłatę za prowadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz zamknac konta bez problemu. Jesli masz mozliwosc to bierz kase do reki ale wplacaj na konto komora jakies pieniadze Jak beda wplywac na jego konto to cie nie bedzie scigal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli zajmiesz wszystkie konta, to komornik może skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą i będziesz otrzymywała mniejszą wypłatę, ale skoro taka twoja wola to droga wolna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś miało być zamkniesz wszystkie konta, rzecz jasna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam podobno sytuację, i nie ma możliwości zamknięcia konta dopóki komornik je zajmuje.. a wpływy na konto? Według prawa komornik może Ci zająć max 1/4 wynagrodzenia więc nie przepadnie Ci cała wypłata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie wszedł i na pensje i na konto mało tego ponieważ były mąz wpłacił alimenty a nie zaznaczył ze to alimenty cała kwota przepadła....masakra nie da się z tym walczyć:/ Jak mamzyć skoro i na pensje wlazł i na konto bankowe?:/ takie chore sytuacje są tylko w naszym popieprzonym kraju :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chore nie chore, ale trzeba długi płacić, a nie narzekać na wszystko dookoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chory kraj bo trzeba spłacać długi? Pieprzona patologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wina kraju, że brak ludziom wyobraźni? i dlatego, że zawsze myślę o konsekwencjach i staram się być uczciwa to wg ciebie jestem patologią? widać tok myślenia marginesu społecznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracuję w banku i nie ma możliwości zamknięcia konta jeżeli są na nim zaległości... musisz wszystko spłacić a sprawa z komornikiem musi być zamknięta, wtedy dopiero będziesz mogła zamknąć konto najlepiej brać do ręki wszelką kasę a z komornikiem się dogadać - to też ludzie, choćby małe kwoty wpłacać - ale REGULARNIE pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak zyje to jeszcze nikt nikomu nic zadarmo nie dal,jesli sie nie splaca dlugow to tylko sobie krzywde robisz bo koszty rosna a komor i tak cie dopadnie i bedzie tylko gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe w jakim banku Moj maz zamykal konto w pko z polozona lapa komora i jakos mogl a karte przecial pracownik banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>jeśli zajmiesz wszystkie konta, to komornik może skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą i będziesz otrzymywała mniejszą wypłatę, ale skoro taka twoja wola to droga wolna<<< x I tak się skontaktuje i będzie to z korzyścią dla autorki tematu. Po zajęciu wynagrodzenia, będzie ściągał jego część (musi o ile pamiętam zostawić najniższą krajową) i poinformuj****nk, że kwoty do wysokości minimalnego wynagrodzenia są wolne od zajęcia. W innym wypadku bank będzie mu wszystko przelewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×