Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość optyczna

czy komputerowe badanie wzroku u optyka to

Polecane posty

Gość optyczna

jest takie samo jak u okulisty?bo pilnie potrzebuje okreslic moja wade wzroku-u optyka mam od reki, a u okulistki terminy, ze szok:-Ona jedno wyjdzie jesli zrobie je u optyka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
acha, dzieki :-)czyli moge smiło isc do optyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak. Okulista po prostu robi bardziej dokładne i specjalistyczne badania które są konieczne przy bardziej złożonych wadach wzroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
teraz mnie troche zbiłes z pantałyku...zawsze miałam tylko krótkowzrocznosc stwierdzona, badan potrzebuje, zeby kupic soczewki przez neta:-Oa kupuje przez net, bo u mnie ani optyk ani okulista nie uczy ich zakładana, a ceny maja duuuzo wyzsze...i nie bardzo teraz wiem czy ten optyk napewno wystarczy?:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzik prawda
komputer nie ustawi ci wielkości soczewek. A są przecież różne rozmiary. Idź do okulisty. Prywatnych nie ma u ciebie takich od reki? Nie radzę kupować tak w ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do soczewek to lepiej idź do okulisty komputerowe bananie wzroku jest dobre przy dobieraniu okularów przy nieskomplikowanych i małych wadach wzroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
tylko, ze jak rozmawiałam z optykiem to mowl, ze do okreslenia rodzaju soczewek wystarczy to komputerowe...teraz to ja juz głupia jestem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta wielkosc nie jest az tak
wazna, chyba ze oczy masz wyjatkowo male/duze np jednodniowe czesto sa tylko w jednym rozmiarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
oczy mam... normalne;-)myslalam o miesiecznych soczewkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie masz takiego optyka w poblizu który zatrudnia tez okulistę i ma gabinet na zapleczu? Ja np. chodze własnie do takiego okulisty, mam zrobione komputerowe badanie wzroku, cisnienie oka...itp, a potem na zaplecze do okulisty i ona juz bada dno oka bardziej dokładnie, samo badanie komputerowe nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U Filemanna jest darmowe badanie wzroku i od razu na miejscu można soczewki albo okularki dobrać w salonie. No a u okulisty to tak jak piszecie, czasem terminy są takie, że szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy jak sie planuję skorygowanie wzroku to wtedy badania u samego optyka wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszmirka30
Na pewno nie wystarczą - tzn możesz sobie zrobić, ale do korekcji laserowej np. oczu to całą diagnostykę i badania robi się bezpośrednio w klinice, która będzie wykonywac operację i to jest więcej badań niż tylko ocena czy wzrok ma -4 czy i -4,25... w każdym razie jak się robi korekcję wzroku np w Sopocie, w blikpolu http://www.blikpol.pl/ to jest wywiad z pacjentem, a potem badania na specjalistycznym sprzęcie, który jednak wykracza poza sprzęt optyka w normalnym zakładzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak trzeba to się takie robi i tyle. Ja mam swojego sprawdzonego optyka, który właśnie mi robi badania i uważam, że świetnie się sprawdza: http://www.optyk-promed.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Komputerowe badanie wzroku nie jest podstawą do przepisania korekcji, jest to tylko badanie wstępne. Nawet u optyka powinno być wykonane pełne badanie wzroku - może być to badanie optometryczne. Optometrysta jest specjalistą wad wzroku, dobiera w sposób prezycyjny korekcję. Okulista natomiast zajmuję się chorobami układu wzrokowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam tylko robione badanie ostrości wzroku u fielmanna, potem dobór okularów i soczewek, bo akurat chce mieć i to i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgosiunia
Hej Ja nie dawno zrobiłam sobie komputerowe badanie wzroku ze wzgledu ze moj chlopak mnie do tego zmusil, uznał ze nie widze ;-) a takie coś mi wyszlo: (R) SPH -0.50 CYL -0.50 AX 156 (L) SPH -0.75 CYL -0.75 AX 19 PD: 62 Waszym zdaniem mam jakad wade wzroku. Bardzo prosze o porade. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja poszłam na badanie do http://www.okulistyka.opole.pl/ - szybko, bez problemu, bez kolejki, praktycznie przyszłam i zostałam przyjęta. Wszystko mi zbadano co trzeba, a potem pani pomogłą mi wybrać fajne okulary. Na soczewki na razie sie chyba nie zdecyduje, bo jakos mnie troche przeraża kwestia ich zakładania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gośćgosiunia, informacja, którą napiszemy nie ma charakteru porady. Badanie komputerowe, które Ci wykonano wskazuje na wadę. Prawdopodobnie po pełnym badaniu zostaną Ci przepisane okulary. Zgłoś się koniecznie na wizytę do okulisty lub optometrysty. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olyn
Ja ostatnio robiłem tu http://www.okulistyka.opole.pl/, później zamówiłem okulary. Są fajne, bo mają odpowiedni rodzaj szkieł oraz oprawki, dopasowane do kształtu twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja swoj***adanie komputerowe wzroku robiłam u optyka ale wykonywał je okulista w www.poloptyk.pl. jednak okuliście jakoś bardziej wierzę. natomiast plusem robienia tego w salonie optycznym jest to że w razie czego można od razu na miejscu dobrać sobie i kupić odpowiednie okulary czy soczewki. a i ja miałam jeszcze dodatkowo usg oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos moze polecic tego optyka www.optycorp.waw.pl? :) prosze o porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała Rozalka
A właśnie ja szukam dobrej lecznicy, gdzie można wykonać leczenie krótkowzroczności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BeataMurd
Osobiscie kompletie nie ufam takim badaniom. Wolę pójść do okulisty, żeby dokładnie przebadał moje oczy. Chodze do pana Marka Hanarza - bardzo, bardzo dobry specjalista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XaraBi
W Mega-Lens załatwisz temat spokojnie. To jest właśnie lecznica specjalizujaca się w leczeniu wad wzroku. Polecam oczywiści najpierw umówić się na konsultację okulistyczną to wtedy zobaczycz, co jest potrzebne i jakie dalej kroki można podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karooolka
Tak szczerze, to ja nie jestem za bardzo zwolenniczką. Chodzę w Krakowie do pana doktroa Hanarza i mam epwność że oczy są zbadane tak jak powinny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem zadowolony z obsługi na Westrplatte 7 w Krakowie . Dokładne, nowoczesne badanie wzroku, precyzyjnie wykonane okulary – bardzo wygodne w codziennym użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×