Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy ktos mi powie jacy sa Niemcy? Jaka ich mentalnosc?

Polecane posty

Gość gość

Wyjezdzam w te wakacje do Niemiec jako sprzataczka po raz pierwszy. Moj niemiecki na poziomie komunikatywnym. Robota zalatwiona przez siostre w domach prywatnych. Jacy sa Niemcy jako ludzie? Bo duzo slyszalam,ze chamscy,wredni i maja specyficzne poczucie humoru. A drudzy natomiast mowili,ze Niemcy daja mi odczuc,ze nie jestem u siebie i bede dla nich parobkiem. A jakie sa Wasze zdania na ten temat? Moze macie jakies doswiadczenia? Bo ja z jednej strony ciesze sie z tej pracy a z drugiej strony troche sie boje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niegoscinni , grzeczni ale w chlodny sposob, nie sa wylewni (mowie o tych ktorych spotkalam) maja okropne jedzenie nie umieja gotowac, maja stosy puszek w spizarni ktore sobie odgrzewaja- ja wlasnie kiedys do takich trafilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracowalem tam napewno sa pracowici chociaz sa wyjatki wiec nie olewaj roboty albo nie daj sie złapac;) nie rób sobie przyjaciół niemieckich jak znasz niemiecki ja mialem przyjaciol w srud niemcow i powiem tak caly czas stawialem ziolo moze raz kupili oni wykorzystywali mnie aby ich wozic swoim autem nie kupowali benzyny:( liczylem ze mi zalatwia robote jak mi sie skonczy jedna przeliczylem sie :( bardzo bogaty naród a zarazem bardzo skąpy licza kazdego centa. dbaja o przadek np. jak robilismy ognisko nad jeziorem to po zakonczeniu imprezy wszytkie smieci zbierane sprzatane. Nie ma zwiazków polsko-niemieckich wszystkie koncza sie rozwodem i powtarzam nie rob sobie kumpli niemieckich to tez nie istnieje zapomnij:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam przyjaciela niemca jest bardzo otwarty , lubi zdobywać wiedzę , dużo się uczy i z nim nie da się nudzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam od koleżanki, która miała z kilkoma do czynienia, że są trochę fałszywi, że nie umieją gotować to niemal pewne, w Niemczech i w Holandii to się kupuje gotowe dania i zjada takie bez smaku byle co, oni zwyczajnie nie przywiązują do tego wagi, jedzą, bo są głodni, nie dbają jakoś specjalnie o smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może trafiłes na spoko niemca ja mialem paru kolegó niemców i nie mozna było na nich liczyć ale pewnie lepszy taki kolega niemiec niz kolega polak na zchodzie:D na zachodzie trzeba uwazac naj bardziej na polakow mi przebijali notorycznie opony w aucie zaczolem parkowac pod marketem daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bylam u kolezanki to tez sie wlasnie dziwilam jak oni moga jesc te puszki codziennie. kiedys im zrobilam placki ziemniaczane to myslalam ze mnie na rekach beda nosic. mowili ze w zyciu nie jedli nic pyszniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko pytania a w POlsce to kim jestes jak nie parobkiem tam bedziesz parobkiem za kase a tu jestes niewolnikiem za jałmuzne zycze powodzenia i niezastanawiaj sie to chory nie uleczlnie kraj tu niema zadnej przyszlosci jedne i te same ryje przy korycie patrza tylko swojej d**y aby oni mieli dobrze a reszta to ich interesuje tylko przed wyborami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w Niemczech i niestety to prawda, ze trezba miec tu gruba skore. Kiedy pracowalam w sklepie jako studentka doswiadczalam mobbingu. Ale mobbing to teraz chyba wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Racja, to że drugi Polak za granicą potrafi być gorszym wrogiem od obcokrajowca to jest cała prawda, już taka cecha narodowa, zawiść i niezdolność do pogodzenia się z cudzymi sukcesami, jeden drugiemu kłody pod nogi rzuca, żeby tylko przypadkiem nie wyszło mu w życiu lepiej od niego. Każdy naród ma swoje wady i zalety, my jesteśmy w kupie silni i pracowici, ale już lokalnie sąsiad z sąsiadem to tylko patrzy jak tu komuś zrobić na złość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze cos ktos wie lub slyszal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ich nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie licz na jakies szczegolne serdecznosci i usciski ale tez nie po to tam jedziesz chyba tylko po ty by zarobic. traktuj ich tam samo jak oni ciebie chlodno z szacunkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam tu od kilku lat ,więc znam trochę ich mentalność .Niemcy są skąpi ,wyrachowani,fałszywi.Dla nich liczy się tylko pieniądz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zalezy do kturych niemiec po byłym bloku wschodnim to tak sa wredni i chamscy zwłaszcza urzednicy wiem bo mieszkam blisko granicy ale ci w zachodni sa w porzadku ale terz trzeba uwarzac jak zreszta na kazdego człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jade bardziej na zachodnie Niemcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mysl sobie ze pojedziesz a tam 2 daniowe danie kawa ciasto i caly stol dla ciebie na przywitanie. chlodni rzeczowi wymagajacy TYle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz byc dokladna - dokladnie sprzatac - oni na to zwracaja uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam ich w d..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy służą do produkcji samochodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi a nawet cenne wskazowki :) Jezeli jeszcze ktos cos napisze to nie obraze sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie licz na to, ze sie zaprzyjaznisz z niemcem. Oni znaja swoja i twoja pozycje w hierarchii i nawet jak beda uprzjmi, to nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najczestsza praca to tam wlasnie sprzątaczka albo opiekunka starszych. Niemki nie umieja sprzatac co najwyzej noga pod lozko zamiotą. Syf normalny syf nawet u zamoznych. Ale od tego maja polskie sprzataczki tak jak u nas sa ukrainskie. Tak samo zadna niemka nie bedzie sie staruchem opiekowac 24h na dobe jak my za taka kase jak my. Niemka to moze przyjsc na 8 h, bez gotowania sprzatania itp itd. Przychodzi podaje juz przygotowany wzglednie obiad -lekarstwa. Siedzi i pilnuje i idzie do domu a wszystko za 4 x wieksza kase niz polka dlatego wola nas. Bo my sie opiekujemy chorym ale i ugotujemy posprzatamy okna umyjemy baa nawet sa takie co i o ogrod dbaja. I nie jest to powodem do dumy ze dajemy sie tak wykorzystywac. ROB tylko to co musisz. Co masz zapisane w umowie nic wiecej bo oni lubia takich naiwniakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy sa oszczedni mimo tego,ze maja pieniadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda Niemcy nie umieją sprzątac są brudasami ale wymagania maja kosmiczne ,i dokładnie jak ktoś wyżej napisał : tylko to co w umowie bo Cie zajada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczera342
Nie umieja i nie lubia gotowac. Zazwyczaj jedza polprodukty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×