Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja tez nie lubię

czy matura rozszerzona z biologii jest trudna?

Polecane posty

Gość ja tez nie lubię

pytam, bo z uwagi na podejście i niewiedzę mojej nauczycielki muszę uczyć się sama w domu. nie wiem, czy zdołam nadrobić zaległości. do tego chcę zdawać podstawę z chemii. dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jakies
skategirl a czy byłaś dobra z biologii? w sensie, że łatwo przyswajałaś naukę i lubiłaś ten przedmiot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat z biologią nie miałam żadnych problemów, więc nauka mi łatwo przychodziła. Co do tej genetyki to zadania nie są trudne więc nie ma czego się bać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jakies
jest trudna heh:P trudno, jakoś będę musiała sobie poradzić. a jakie studia mi polecacie? gdzie mam szansę dostać się po maturze z chemii na podstawie i biologii rozszerzonej? chciałabym studiować jakiś kierunek choć trochę związany z medycyną, na którą nie mam szans, a o ktorej od dziecka marzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz studiować np zdrowie publiczne, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, położnictwo i to chyba na tyle jeżeli chodzi o kierunki medyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jakies
skategirl akurat zaden z nich mnie nie interesuje :P myślałam raczej o analtyce medycznej albo kosmetologii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na analitykę nie dostaniesz sie bez chemii rozszerzonej, co do kosmetologii to nie pomogę Ci, bo na moim uniwerku nie ma takiego kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jakies
skategirl na analitykę medyczną na Collegium Medicum w Bydgoszczy dostanę się, bo wymagają tylko jednego z nich na rozszerzeniu (oczywiście jeśli zdam przzwoicie:P). a mogę wiedzieć na jakim uniwerku Ty studiujesz, z czego zdawałas i co dokładnie studiujesz? będę wdzięczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru .
Nie wiem jaki kierunek, ale co do matury, to przynajmniej w tym roku było ok. I bez wiedzy przeciętny dałby sobie radę, a z tego względu, że zadania były typowo na myślenie i bardziej intelekt testowały niż wiedzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru .
Ooo. I ja też z Bydgoszczy jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na analitykę są zawsze wysokie progi, więc nie sadzę, ze Ci się z podstawową chemią uda dostać, no chyba że biologie zdasz w granicach 100% i chemie też bardzo bardzo dobrze... Ja studiuje na UMB pielęgniarstwo. Aha maturę zdawałam z chemii i biologi rozszerzonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jakies
Mru . :) właśnie przeglądałam sobie maturę rozszerzoną w biologii 2008 i rzeczywiście poro zadań zrobiłam sobie ot tak `w pamięci`. I faktycznie, nawet sama nauczycielka nam mówiła, że na rozszerzonej raczej myślenie a nie wiedza się liczy. a Ty już po maturce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru .
Ojej. Jeśli do mnie jest to pytanie^^ to tak. Dlatego mówię z doświadczenia. Dostałąm się w tym roku na UKW i szczerze mówiąc maturą nie musisz się przejmować. Bo gdy już będziesz na studiach zobaczysz że tam zdaje się wiele takich 'matur'. Aha. I do swojej matury z biologii przygotowywałam się 2 miesiące przed. Bo niefortunnie zakochałam się w tamtym czasie:D I do nauki nie było głowy I mimo wszystko poszło dobrze, także ty też nie martw się, tylko ucz się tak jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mru .
I nie na ostatnią chwilę, bo tylko dużo stresu sobie przysporzysz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja weszłam
Mru . ojjj znam to-jestem zakochana już ponad 2 lata :) jednak wiem, że z poczatku dochodzi dodatkowo euforia :P więc ten etap już dawno za mną. przez to, że się uczę do matury rzadziej sie widujemy, ale trudno... a mogę wiedziec jaki kierunek studiujesz na UKW? i czy zdawałas tylko biologię rozszerzoną? buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dada150
witam. pewnie troche nie na temat ale mam pare pytan zwiazanych z matura. Po pierwsze czy ogolnie matura jest trudna? np.jak ktos do nauki tak naprawde weznie sie w klasie 3 LO to czy jest w stanie zdac mature? dzieki z gory za odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×