Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

baja

czy mozna być trochę ...katolikiem??

Polecane posty

o co mi chodzi np wczoraj słuchałam Brodki i ona tak jest wierząca ale ..po swojemu,czyli wierzy w Boga,ale odrzuca dogmaty o aborcji,seksie przed slubem itd nie oczekuję od was wypowiedzi na temat księzy ,regularności mszy,ale własnie jak to jest bo mam wrażenie ,ze wyznawcy innych religii akceptują swoją wiare w 100 % a katolicy tylko wtedy gdy im jest wygodnie! wiec ciągle słyszę tak ja wierzę ale do kościoła nie chodzę,albo modlę się w sercu a nie w kościele,nie spowiadam się księdzu,nie robię postów ,no po prostu tak jest wygodnie więc się pytam czy mozna byc katolikiem na 1/2 etatu ,ba na 1/4 etatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak samo jak mozesz być w połowie martwa czy żywa albo się jest katolikiem albo nie, tu nie ma continuum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimna rybka
Brodka jest glupia siksa ktora niewiele wie o zyciu. JAk ona moze sie wypowiadac o wierze majac 19 lat? Podejscie jej iscie szczylowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz ,a ja odnoszę wrazenie ,ze u nas 90 % ludzi jest...trochę katolikami(włącznie ze mną :()

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby wierzyć w Boga nie musisz być katolikiem...ale jeśli mówisz że jestes katolikiem, to masz się trzymać zasad swojej religii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka -sama
Zgadza się. Tylko w religii katolickiej dochodzi do takich sytuacji. A w takich zachowaniach prym wiodą Polacy. Sami dokonujemy rewizji dogmatów i wybieramy te, ktore nam odpowiadają. Dzieje sie tak chyba dlatego, że to bardzo trudna wiara i wymaga wiele poświęcenia, a nie każdego na to stać ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak jak być trochę... w ciąży :D Pijawka można być człowiekiem wierzącym i dobrym, ale niekoniecznie katolikiem;) Nie trzeba miec żadnego wyznania. Można tez mieć inne (protestanckie, prawosławne itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *** *** ***
ja myślę, nie można być katolikiem na poł etatu. albo się jest i się zyje zgodnie ze WSZYSTKIM tym co głosi kościół, albo się nie jest. można za to wierzyć w Boga, wierzyć że Jezus był Jego synem który zstapił na ziemie, modlić się do Boga i nie być katolikiem. moim zdaniem wierzyć, a być katolikiem to dwie różne sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bardziej być osoba wierzącą w boga , a nie byc katolikiem nie kazdy kto uznaje boga to katolik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak,ale nasz ukochany papież Jan Paweł wierzył i w księży i w kościół, a my ??>w czym to przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijawka.. łooooł
to moj guru :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katolicyzm to trudna wiara i wymaga wiele poświęcenia?:O ja odnosze wrazenie ,ze w porównaniu z innymi religiami ,to my mamy wakacje!!!od nas niczego się nie wymaga,juz nawet mięso można jeść i mszy przez internet słuchać,dla mnie to zenujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym, że Jezus głosząc słowo Boże był człowiekiem ubogim bez świątyni i bez nagabywania wiernych o \"tace\"...Dawał od siebie. A tutaj mamy typowe wyłudzanie. I obserwacja pozwoliła mi dojść do wniosku, że Księża żyją jak królowie a Kościół \"dom boży\" jest ich pałacem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro to taka \"prosta\' religia to powiedz czy stosujesz się do wszystkich 10 przykazań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W I E D Z I A Ł A M temat przerodzi się w opluwanie księży,czyli jak zwykle moje pytanie brzmialo inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijawka.. łooooł
ot i caly problem, ludzie nie czytaja ze zrozumeiniem, ja nie jestem katolikiem, bo nie chodze do koscila , nie spiowiadam sie, ale w Boga wierze, kim jestem? Chrzescijaninem! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
róznie z bywa z tymi 10 przykazaniami,ale aż takie wymagające nie są,nie przesadzajmy,nie musimy na kolanach pare godz spędzać,o wymaganiachod arabów nie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schizofreniczka- przestrzegam prawa :P a jeśli chodzi ci o 10 przykazań to staram się, ale nie mówię że jestem święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak z Wikipedii: \"katolik to wyznawca katolicyzmu\". A katolicyzm to \"treść nauczania Kościoła katolickiego, całość przyjętych w nim zasad odnoszących się do wiary, moralności, życia religijnego i funkcjonowania Kościoła, a także sam Kościół katolicki jako społeczność widzialna. Do pojęcia katolicyzmu należy zatem i doktryna, i kształt społeczno-organizacyjny oraz historia Kościoła katolickiego; cechy zewnętrzne społeczności katolickiej to w szczególności: podleganie wiernych w sferze religijnej władzy papieża, biskupa Rzymu i biskupów; istnienie wydzielonego stanu duchownego oraz wielu wspólnot zakonnych i ruchów religijnych; organizacyjny podział na diecezje i parafie; bogata obrzędowość; praktyczne życie kościelne jest regulowane przez prawo kanoniczne.\" To mnie wyszło, że w Boga wierzę ale nie jestem katoliczką :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijawka.. łooooł
a moherty to co? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijawka.. łooooł
tzn mohery :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×