Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość afasfasf

czy nauka języka włoskiego jest trudna???

Polecane posty

Gość afasfasf

?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duoazbta
ja slyszalam,ze nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnie wloski
byl latwy. uczylam sie 4,5 roku. bardzo duzo do zapamietania tych koncowek, ale dalo sie rade. milion razy lepszy od angielskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klassi
Język włoski nie jest trudnym językiem. Ja na początek poszłam sobie na kurs by nauczyć się podstaw później wyj3edhałm na studia na pół roku i naprawdę bardzo szybko można załapać zasady i szybko przejść na poziomo pozwalający na płynną komunikację. W Axonie mają dość dobre kursy z tego języka. Jeśli ktoś zamierza wyjechać do Włoch to naprawdę warto znać ten język, ułatwia życie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest - włoski i hiszpański czy portugalski to jezyki, które dla Polaków są stosunkowo łatwe do nauczenia się :) A jeśli zna się też inne jezyki to moim zdaniem szybciej jest się w stanie załapać reguły kolejnych. Generalnie jestem zdania, że jesli tylko ma się możliwość oraz jest się zmotywowanym to warto uczyć się języków obcych bo nigdy nie wiadomo kiedy mogą się nam przydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binoka
to zależy dużo też od naszej motywacji i zdolności językowych :PP ja polecam włoski znajomym, znacznie fajniejszy od angielskiego a czy trudniejszy? inny na pewno, jak ktoś lubi j. obce to się nauczy równie prosto jak angielskiego, natomiast jak ktoś już zauważył, włoski jest łatwiejszy niż francuski - i pod względem gramatycznym i wymowy. Jak ktoś się wybiera na kurs to polecam poszukać za kursami direct (bezpośrednie), ja u siebie w katowicach mam taki kurs w lingua house i mogę z całym sercem polecić. To jest przede wszystkim skupienie się rozmówkach ale także nauka podstaw gramatycznych i słówek oczywiście. Włoskiego można się szybko nauczyć, trzeba tylko chcieć i mieć dobrego nauczyciela ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donna55
ja szybko załapałam, ale to zasługa szkoły, w której odbywalam kurs ;) http://www.dlugijezyk.pl/index.php/pl,1,0,strona-glowna,,,,,,szkola-jezykowa-warszawa uczyłam się w systemie dualnym, dostawałam mnóstwo materiałów dodatkowych i po prostu zaczęłam lubić ten język, a potem to już poszło jak po maśle :) ciao!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carla26
Hmm, język włoski prosty ? Zgadzam się, że początki na poziomie A1, A2 tak,do partic**** passato.Osoby znające ten język na wyższych poziomach na pewno tak łatwo nie zgodzą się z tym twierdzeniem. W języku włoskim ważne jest opanowanie podstaw, odmiany czasowników essere i avere i 3 grup czasowników, ponieważ wszystkie inne czasy opierają się na nich. Włoski jest bardzo wdzięcznym językiem, ale jeśli ktoś myśli, że opanuje go bez żadnego wysiłku to jest w błędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej mnie śmieszą wypowiedzi ze hiszpański jest łatwym językiem. Piszą to osoby które miały z nim kontakt chyba tylko przez telenowele. Hiszpański łatwy nie jest i wie to każdy kto uczył się wiele lat tego języka, a nie usłyszał gdzieś i ładnie brzmi więc jest ładny...bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloskieloveloveloflof
Zajęło mi wiele lat opanowanie tego języka SUPER, ale już po roku nauki w szkole językowej byłam w stanie podjąć prostą rozmowę czy mniej więcej zrozumieć artykuł w gazecie. Tak jak przy nauce każdego innego języka, ważne jest ile spędzisz w danym kraju, czy masz z kim poćwiczyć, czy masz czas tylko na otwarcie podręcznika raz w tygodniu czy znowu bez końca słuchasz radia, śpiewasz piosenki i tłumaczysz każde nieznane słówko jakie napotkasz. Ale ogólnie NIE JEST TRUDNY, dzięki temu, że jest melodyjny łatwo wpada w ucho, co działa niesamowicie na pamięć. Wiadomo, że są zagadnienia gramatyczne nad którymi trzeba przysiąść, ale nie ma nic czego by nie można przeskoczyć. Co więcej, w wielu przypadkach można się wycfanić i powiedzieć coś tak, żeby ominąć gramatyczną zmorę. Zapraszam na nowo powstały blog do nauki i do poczytania www.wloskielove.wordpress.com , Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem to ciężko jednoznacznie powiedzieć, czy jest trudny czy nie, bo jednak każdy się uczy w różny sposób, ale na pewno do opanowania. Tylko dobrze jest się wybrać na kurs. Ja się bardzo dużo nauczyłam, jak byłam na kursie włoskiego we Włoszech z Glossą. Takie kursy dają bardzo dużo, bo jest mało Polaków więc nie używa się zbyt często języka ojczystego. Bardzo fajny, ale też dość intensywny czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Włoski nie jest trudny. Uczę się na kursie przez Skype szkola-shamrock.pl. To bardzo fajny język i łatwo go opanować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mańka11
Hmm polecam Ci poczytać na http://www.blogjednymslowem.pl/, znajdziesz tam fajne artykuły na temat języka włoskiego i być może znajdziesz właściwą dla siebie metodę nauki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo łatwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Język nie jest trudny do nuczenia, ale wymaga systematyczności oraz po pewnym czasie wsparcia nauczyciela. Ja początkowo uczyłem się sam w domu, bo koszty, ale potem zainwestowałem w kurs w http://www.bestcentrum.pl/ - uczę się od dwóch lat i już nie bałbym się wyjechać do Włoch i tam rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doorissska
trudny nie jest ale jak do kazdego jeżyka trzeba się przyłożyć. ja chodzę teraz do pischool i jestem zadowolona. lekcje na prawdę sporo mi dają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma reguły, dla jednych prosty dla innych trudny. Ale jak się zapiszesz na kurs to nie powinno być problemu z nauką. Ja byłam we Włoszech z glossą na takim kursie i jestem bardzo zadowolona. Dużo się nauczyłam i nie był dla mnie trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam uczyć się włoskiego samodzielnie i jak już liznęłam co nieco, to zapisałam się do szkoły TFLS. Kurs ok, umiem się dogadać po włosku więc jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam kilka razy na wakacjach we Włoszech i dla mnie ten język jest trudny. Może mówię tak dlatego, bo nigdy nie uczyłam się tego języka, a bardzo bym chciała :). A czy według Was nauka w tego typu szkołach językowych jak ta http://www.berlitz.pl/pl/wroclaw/, mogłaby przynieść szybkie efekty? Nie chcę uczyć się sama w domu, bo boję się, że po pewnym czasie to mi się znudzi i odstawię tę naukę. Z góry dziękuję za pomoc :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to zależy, znasz może hiszpański albo francuski? Jeśli znasz któreś z tych to nie polecam. Gramatyka prawie identyczna i bardzo często mi się mieszał właśnie francuski, którego uczyłam się wcześniej z włoskim, ale ogólnie radziłabym postawić bardziej na francuski, bądź hipszański, bardziej użyteczny, więcej osób się posługuje, no i bardziej przydatny w biznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie nie jest zbyt trudna. Uczę się włoskiego w istniejącej ponad 20 lat szkole TFLS. Ich wieloletnia praktyka przekonała mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żaden język nie jest szczególnie trudny, gdy trafisz na dobrych lektorów. Słyszałam o szkole językowej http://www.ce.edu.pl/ cieszy się świetną opinią. Może warto spróbować się tam zapisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uczyłam się włoskiego od podstaw w szkole TFLS i uważam, że nie jest trudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy. Dla mnie nauka język włoskiego nie była trudna. Postanowiłam do tego podejść jako do mojego nowego hobby:) kiedy miałam tylko czas zasiadałam sobie do komputera i odpalałam kurs ( od eskk). Na początku robiłam to co kilka dni, ale jak mnie nauka wciągnęła to codziennie przerabiałam lekcje i powiem wam, że po kilku miesiącach całkiem nieźle sobie radziłam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam uczyć się włoskiego samodzielnie i jak już liznęłam co nieco, to zapisałam się do szkoły TFLS. Kurs ok, umiem się dogadać po włosku więc jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam kurs włoskiego w TFLS, ja miałam zajęcia z super lektorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie, zamierzam się zacząć go uczyć. Dotychczas tylko sporadycznie uczyłam się podstaw, ale w przyszłości chciałabym się go nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekcje na Skype dały mi wiele, ale najbardziej jestem zadowolona z tego, że nauczyłam się słuchać. Warto również zwrócić uwagę przy wyborze firmy http://preply.com/pl/włoski-przez-skype szkoły na oferty skierowane do klientów pragnących rozpocząć naukę przez Skype za darmo. Dowodem na, że nauka włoskiego jest obecnie na topie wskazuje coraz większa liczba przeprowadzanych rozmów kwalifikacyjnych w języku włoskim. Ciekawym rozwiązaniem są lekcje przeprowadzane za pośrednictwem platformy do spotkań online, które dają wiele większe możliwości jak nauka język wloski na skype.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×