Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy strupy po ospie zarażają?

Polecane posty

Gość gość

Mam dużo strupów. Tylko nie wiem czy one zarażają czy nie no bo w internecie jedni mówili że tak a drudzy że nie. Lekarze u których byłam też mieli podzielone opinie. Jeden z lekarzy powiedział, że strupy zarażają bo w nich jest ten cały wirus ospy czy jakos tak. Nie wiem juz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zarażają. Zarażają świeże wykwity, te z wodą surowiczą. Czyli zarażasz jakieś 3-4 dni, a okres inkubacji u zarażonej osoby to 3 tygodnie. Dopóki wyskakują ci świeże, dopóty będziesz zarażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha gdybyś chciała strupem zarazić, to chyba musiałaby ta osoba tego strupa zjeść. Poza tym one odpadają, więc jak odpadnie na klatce schodowej, to byś musiała mieć pół klatki zarażonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zarazaja i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy w Chinach w VI wieku szalała epidemia ospy, uznano, że świetnym pomysłem jest zeskrobywanie krost ospowych ze skóry chorych pacjentów, rozdrabnianie ich i wciąganie powstałego w ten sposób proszku przez zdrowe osoby bezpośrednio do nosa, co miało uchronić je przed tą straszliwą chorobą. Metoda ta, będąca pierwowzorem współczesnych szczepień, znana jako wariolacja (lub wariolizacja), była praktykowana w Imperium Otomańskim oraz w Afryce w XVII wieku, zanim dotarła do Anglii dzięki żonie brytyjskiego ambasadora – lady Mary Montagu, która przeprowadziła tę procedurę na swoim synu. Szczepienia na większą skalę pojawiły się w XVIII wieku za sprawą angielskiego lekarza i naukowca Edwarda Jennera. Pomimo tego, że to nie on jako pierwszy eksperymentował ze szczepionkami w Anglii (początkowo poprzez bezpośredni transfer zainfekowanych wydzielin z ramienia osoby chorej na ospę na ramię osoby zdrowej, potem przy użyciu igieł), to właśnie jego uważa się za tak zwanego „ojca immunologii”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja wiem... może tak może nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto to wie czy zarażają czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×