Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy ten dom można zbudoać taniej niż w kosztorysie?

Polecane posty

Gość gość

systememm gospodarczym jest policzone 350 tys, by bysmy meili tyle na dom i działke:/ ten projekt jest cudowny, ma wszytko tk jak sobie wymarzyłam oczywiście nei musi z zewnatrz być tak super zrobiony a ni na poczatku nie musze mieć ogrodu, czy ktos się zna i moze mi pwoiedzieć czy da się ten dom zbudować za 250 tys, jesli dom buduję się samemu tzn z pomoca fizyczna rodziny? http://www.archeton.pl/projekt-domu-aureliarex_1377_opisogolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammusia
ja obecnie szykuje dom i wychodzi mi wszystko taniej niz w kosztorysie bo duzo jest robione po rodzinie. np tesc zbudowal dom, rodzice zafundowali pustaki, duzo drewna mialam na dach, teraz tynkowanie za pol ceny (wujek), instalacja co i woda i kanalizacja tylko koszt materialow (wujek), prad itp maz sam robi, podlogi tez ktos zrobi itd. jedyne co robione bedzie przez fachowca to dach czyli krycie blachodachowka i elewacja zewnetrza ostatnia warstwa czyli ten kolor. narazie wydalam okolo 100 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za 250 ? hmmm dach wielospadowy - to droga sprawa. co chcesz na dachu położyć ? dachówka ceramiczna, cementowa ? a może blacha ? z czego chcesz budować ? budynek podpiwniczony ? widzę , że co najmniej 3 okna balkonowe. Nie są tanie. A na oknach nie ma co oszczędzać. właśnie buduje dom i co nieco o kosztach mogę powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o kurcze a jak duży masz dom, może dasz link do projektu u nas w rodzinie fachowców to może nie ma, ale każdy sam dom budował, kuzyni w płytkach robili, chłopak mówi mi ze jego kolega ma hurtownie budowlaną, ze sprzeda mozę materiały po cenach producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mammusia - bądź obiektywna, wydałaś 100tyś bo nie liczysz tego co inni tobie podarowali (pustaki , robocizna rodziny itp itd). nie każdy ma taką rodzinę co go sponsoruje. więc odrobina realizmu w tym co piszesz by się przydała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo ładny domek. Z tego co wiem ceny w kosztorysach tego typu są nieco zawyżone, ponieważ liczą dość zawyżoną robociznę. Zazwyczaj jak ktoś nie ma pieniędzy to część sobie odpuszcza albo zrobi coś samemu, czasem weźmie kogoś "na czarno" (czego nie radzę... ). Ale 100tys zł mniej wątpię. W kosztorysie nie ma uwzględnionego ogrodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez piwnicy i bez strychu mieszkalnego, na dachu moze być blachodachówka no właśnie tam jest napisane ze systemem gospodarczym 350 tys. kurcze ja mogę sama nawet cemant w taczce wozić wiem , ze dach jest drogi tym bardziej ten z moejkgo projektu i ze dużo okien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammusia
heh moze zle ujelam swoja mysl ale chodzilo mi o to ze da sie taniej wybudowac dom niz w kosztorysie. prawde mowiac bez tak licznej pomocy nie wiem czy bym sie zdecydowala budowac dom bo to sa ogromne koszty. hehe i jak narazie pozytywne myslenie mi zostalo bo kasy nie ma i biore kredyt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze moze dodam, ze nie musze mieć od razu wszytkich sypialni zrobionych, dopiero jak dzieci podrosną, 2 łazienek i osbnego vc też nie musze meic od razu, wystarczy nam ta z sypialni a reszta powoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mmamusie a masz jakieśzdjęcia, projekt w internecie i ile juz wydałaś? ciekawi mnie to, chcecie miec wszytko najlepsze czy to co da się taniej to oszczędzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no widzisz, owszem, da się zbudować taniej niż przedstawiają to kosztorysy. Swój też mam poniżej wartości kosztorysowej. na czym nie można oszczędzać ? dach, elektryka, ogrzewanie, ocieplenie. i bardzo ważna rzecz, o której nikt nie mówi. Rodzaj gruntu na którym będzie posadowiony budynek. U mnie kiepsko było i musiałem dom postawić na płycie fundamentowej. Zdecydowanie podnosi koszty. Na ławach jest taniej. Ale jak mówie, rodzaj gruntu o tym decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na elektryce jak zaoszczędzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na ławach tzn? my jeszcze zdaiłki nie mamy, marzy mi się ten dom wieć i działka musi byc taka ,żeby mozna było taki dom stawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammusia
no niestety projekt jest w banku juz tyle czasu ze zapomnialam jak ten domek sie nazywa :) a czy oszczedzamy to zalezy na czym. napewno na fachowcach bo to sa duuuuze pieniazki. a jesli chodzi o materialy to ciezko mi powiedziec. bo np moj maz piec chce taki pozadny z podajnikiem itp nie znam sie wiec nie powiem wiecej. no zaoszczedzamy na robociznie wiec staramy sie to wlozyc w material.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domek przyjemny ale trochę rozpasany :) przemyślałabym ilośc okien bo nawet garaż z tego co widże ma dwa okna - po co ? Dwa wyjścia na taras z salonu to przesada zwłaszcza , ze dodatkowo są to drzwi podwójne . A poza tym wszystko da sie zrobić i taniej i drożej - kwestia wyboru materiałów czy robocizny . Ponadt o kwestia działki - macie juz coś upatrzonego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze zazdoszczę Ci że już niedługo się wprowadzisz, u nas to kwestia 3 lat, jak coś odłożymy, moze to śmieszne że teraz już pytam, ale tak bardzo marze włąsnie o tym domku , ze o innym nie chcę słyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammusia
moge powiedziec jesli to ulatwi ze dom ma 142 m2, parterowy z uzytkowym poddaszem, dach prosty z dwiema kukulkami brak okien z dachu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze zazdoszczę Ci że już niedługo się wprowadzisz, u nas to kwestia 3 lat, jak coś odłożymy, moze to śmieszne że teraz już pytam, ale tak bardzo marze włąsnie o tym domku , ze o innym nie chcę słyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammusia
moge powiedziec jesli to ulatwi ze dom ma 142 m2, parterowy z uzytkowym poddaszem, dach prosty z dwiema kukulkami brak okien z dachu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze zazdoszczę Ci że już niedługo się wprowadzisz, u nas to kwestia 3 lat, jak coś odłożymy, moze to śmieszne że teraz już pytam, ale tak bardzo marze włąsnie o tym domku , ze o innym nie chcę słyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wszystkim można zaoszczędzić ale nie na wszystkim warto oszczędzać. Dach jako pokrycie może być z blacho-dachówki zwłaszcza ,ze i blacho dachówka jest w różnej jakości ale już konstrukcja dachu i więźba muszą być porządne , żeby ci dach z pierwszym wiatrem nie odleciał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie sprawę okien się przemyśli sa aż 3 wyjscia na taras , bo z sypialni też jest, ale zawsez mi się marzyły takie duże okna, nawet jsezcze większe, ale wiadomo , ze trezba marzenia z rzeczywistościa połaczyc ale za to okna w garażu tez uważam za zbędne najważniejsze jest zbudowanie i zrobienie łazienki jednej , kuchni salonu i sypialni, reszta może poczekać no właśnie nasz dom ejst mniejszy, bez poddasza i schodów, tylko za to ma dach wilospadowy i te okna działki nie mamy, dopiero zaczynamy zbierać na dom a to potrwa chcemy coś na wiosce koło Szczecina lub na obrzeżach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdaje sobie z tego sprawę, nie będziemy oszczędzać kosztem jakości, raczej będziemy brać tańsze, tańsze ze względu ze mniej luksusowe tzn. np okna plastikowe zamiast drewnianych, to samo z podłogami oczywiście materiał na ściany i tynki muszą być dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a z czego budować by było właśnie taniej, a tez solidnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość satynowa róza
ja się podłączę pod temat bo jestem również w tym samym miejscu, pytonie do kolegi który stawiał swój dom na płycie,rozumiem że masz wysoko wodę na działce-to tak samo jak ja ale my myśleliśmy o tym że wystarczy zrobić dobry drenaż i spokojnie wylewać ławę... Również pytanie do wzystkich którzy już się budują-co wybraliście jako surowiec do budowy poroterm?ytong? mam projekt domu parterowego o bardzo dużej powierzchni i boję się czy go dogrzeję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sidor
Nie warto oszczędzać przesadnie, odbija się to na kosztach eksploatacji domu. Projekt autora wątku jest docieplany styropianem o grubości 20cm, przez to okna będą głęboko osadzone i mniej światła wpadnie do środka. Proponuje wymurować ściany z betonu komórkowego, którego właściwości termoizolacyjne pozwolą na znaczne zredukownie tej grubości. BK jednak da oszczędności w eksploatacji, a murowanie będzie bardzo sprawne bo to lekkie bloczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no własnie można pomysleć na tym, co z wykończenia można odpuścić, albo wspomóc się takimi specjalistami jak np http://www.dachlux.pl/, którzy bez problemu wykonają kosztorys prac dekarskich itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×