Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to może być białaczka?

Polecane posty

Gość gość

Mam ciągłe bóle głowy, krwawią mi dzionsła, kilka tyg. temu pojawiały mi się z nikad siniaki. Wtedy się z tego śmiałam, ale od dwóch dni zaczęły boleć mnie kości przedramion. Poza tym odkąd pamiętam bola mnie kolana.Ostatnio czuję się fatalnie i jestem wiecznie zmęczona. Wyczytałam gdzieś, że to białaczka. Do lekarza jestem umówiona, ale dopiero za miesiąc. Jeśli nie białaczka, to co? Na pewno nie anemia i cukrzyca bo badałam się pod tym kontem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robilas morfologie? biale, czerwone krwinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do jakiego lekarza idziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dokładnie tak samo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Morfologię niby robiłam i w normie. Ale to było przed tymi bólami. A jeśli o lekarza chodzi to po kolei. Teraz mi moja lekarka dała skierowanie do neurologa. Ale ja chcę jeszcze zbadać się pod kontem białaczki, bo ona (ta lekarka) wcześniej leczyła mnie na te bóle nóg i na bóle głowy. Tak mnie leczyła, że mnie zbywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed wizyta u lekarza zrob morfologie jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób jeszcze raz morfologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta ignoruje wszystkie moje objawy. Czy mogę rządać wystawienia odpowiedniego skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobię, ale co później? Do jakiego lekarza powinnam iść i czy potrzebuję tego skierowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do hematologa. tak, potrzeba skierowania ale ja bym poszla prywatnie zeby nie czekac pare miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko problem w tym, że na prywatną wizytę nie mam kasy. Jeśli uda mi się wyprosić w końcu to skierowanie to muszę odczekać w kolejce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało prawdopodobne, że miałaś wszystko w normie i nagle zrobiła Ci się białaczka, bóle mogą wynikać z różnych innych chorób. Ale na wszelki wypadek zrób tę morfologię i jak będziesz miała w wynikach jakieś nieprawidłowości (to jest zawsze zaznaczone jeśli coś odbiega od normy) to do hematologa i niech się głowi. Jak nie masz prywatnie to trudno, trzeba czekać. W każdym razie nie panikuj od razu, bo może niepotrzebnie się najesz strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rób biegiem morfologię idż prywatnie do laboratorium, poproś, żeby zrobili ci morfologię z rozmazem. Nie mogę tego czytać , rok temu mój syn miał podobne objawy, okazało się że to białaczka. jest już po pół rocznym leczeniu, 4 chemie. Obyło się bez przeszczepu. Lekarka pierwszego kontaktu dała mu skierowanie do hematologa, wizyta była za miesiąc. gdyby czekał, żle by się to skończyło. zignorowałą objawy, bo myślała, że to jest choroba odzwierzęca, ponieważ miał styczność ze zwierzętami. Pamiętaj morfologię z rozmazem, w szpitalu cały czas powtarzali czemu czemu lekarka tego nie zrobiła, od razu by było wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym odżałowala te 150 czy 200 zł i poszla prywatnie a nie czekala pol roku czy rok zeby sie dostac do jakiegos konowała, ktory też cie oleje. ale twoj wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Psychodelirium, nie nakręcam się. Po prostu się zastanawiam. A keśli chodzi o inne choroby, to co na przykład mogłoby to być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może masz kłopoty z krzepliwoscia? Zrób biochemie - INR i czas protrombinowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest mój wybór. Dla niektórzych te 150/200 zł to nic, a dla innych ponad tydzień jedzenia. Takie jest życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kiedy miałaś ostatnią morfologię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to czekaj. obys sie doczekala... i idz zrobic te badania co napisala ci ta osoba, ktora miala chorego syna. ale badanie tez kosztuja wiec juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zrób biochemie - INR i czas protrombinowy. " INR i czas protrombinowy to to samo. Mniej czytaj internet- białaczka przy dobrej morfologii jest mało prawdopodobna, hematolog też tutaj raczej nic nie wymyśli. Możesz potrzebować dokładnej diagnostyki- endokrynologicznej np. Nie utyłaś ostatnio? Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to pożycz od kogoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja już tu pisałam, czy robią ci się afty w jamie ustnej, czy jak się lekko stukniesz robią ci się siniaki. czy schudłaś. czy ciągle jesteś zmęczona i chce ci się spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziąsła możesz mieć po prostu skłonne do podrażnień, siniaki mogą wynikać z nieprawidłowości w krwioobiegu, może być coś z sercem. Nie wiem, czy zakrzepica przypadkiem nie powoduje takich dolegliwości. Kości mogą boleć przy reumatoidalnym zapaleniu stawów, które się zdarza też w młodym wieku, bóle kolan są częste u osób prowadzących siedzący tryb życia. Wycieńczenie itd występuje przy wielu przewlekłych chorobach, po prostu trzeba szukać przyczyny, ale białaczka byłaby najgorszym scenariuszem więc fakt że najpierw trzeba to wykluczyć. Tak tylko piszę o tym, że lepiej na spokojnie, bo mnie się samej ostatnio wszystko sypie ze zdrowiem i już miałam fazę, że bałam się nowotworu, bo jeszcze chudnę do tego zupełnie bez powodu. Ale nie chcę się właśnie wkręcać, bo to bez sensu, raka raczej nie mam, musiałby się bardzo dobrze kamuflować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anie schudłam i nie przytyłam, afty mi się robią, ofszem. Siniaki mam z byle i bez powodu. Na pewno zrobię te badania. Nawet jak trzeba płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, ktoś pisał o kosztach - morfologia z rozmazem kosztuje tylko ze 2 czy 3 zł więcej niż normalna, a warto zrobić, to prawda, czasem czegoś w zwykłej nie widać, a w rozmazie owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie prowadze siedzącego trybu życia. Przed kłopotami z nogami dużo jeździłam na rowerze i chodziłam na długie wycieczki piesze. Nawet do 60 km. Ale pewnie faktycznie się nakręcam. Bo znalazłam a później wykluczyłam u siebie juz kilka chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
morfologia nie kosztuje dużo , syn robi sobie prywatnie co miesiąc to chyba 14 zł. w ciągu jednego dnia będziesz wiedziała co ci jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt, majątek to nie jest. Badania zrobię, wszystko się wyjaśni. A u dentysty byłam. Niby to od płytki nazębnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrolity sobie dorób, właściwie to powinnaś przejść normalną, pełną diagnostykę internistyczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×