Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
AlonzoVpp

Czy w wieku 16 lat można mieszkać samemu za zgodą opiekuna prawnego ?

Polecane posty

Witam mam 16 lat i chciałbym zamieszkać samemu w mieszkaniu oczywiście za zgodą rodziców.Wiem ze na ten temat jest pełno wypowiedzi ale może się coś zmieniło w naszym prawie. Ogólnie powód dlaczego sie chce wyprowadzić jest następujący. Mieszkam z moim tatą dlatego ze mama sie wyprowadziła od nas z tych samych powodów z których chcę teraz ja.Od pewnego czasu mój ojciec zaczął mnie traktować jak moja mame kiedy jeszcze z nami mieszkala tzn.wyzywał ją (nie raz u nas wtedy była policja) nie raz potrafił uderzyć.Ale moja mama nie byla mu dluzna i tez robiła wiele scen i awantur o byle błachostke.Wracając do tematu z moim ojcem nie dogaduje sie tak ze potrafi mi powiedziec ze przychodze do domu nic nie robie tylko żre,śpie i nic nie robie nie zauważa nawet tego ze sprzatam dom (traktuje mnie identycznie jak moja mame kiedy z nami mieszkala).Nie dawno poklucilem sie z nim do tego stopnia ze powiedzial mi ze mam sie wyprowadzić i mnie nie chce znać.Ja po tych wszystkich latach również.Mam kontakt z moja mama która mieszka w innym mieście.I o wszystkim jej powiedziałem i uzgodnili z moim tatą ze bedą placili za rachunki mieszkanie itp. do czasu aż nie bedę miał pracy.Jeśli chodzi o mnie nie sprawiam problemów uczę sie przeciętnie(najgorzej mi idą przedmioty ścisłe)nie miałem żadnej sprawy na policji a takze w sadzie i jestem bardzo samodzielny,dlatego ze mojego taty przez caly czas nie obchodzilo co robie dawał mi tylko jeść pić i kupowal mi ubrania za alimenty od mojej mamy,sam sobie daje rade z innymi rzeczami nawet jeśli chodzi o sprzątanie domu prasowanie itp.Moje pytanie to czy grozi mi dom dziecka,albo jakaś kara na moich rodziców za to ze mieszkam sam a oni placą mi za mieszkanie itp.Dodam to ze mam sam znajomego ktory miał podobna sytuacje w zyciu i mieszka sam od 4 lat dzis ma 20 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×