Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wieczna_Kochanka

Czy warto inwestować w mieszkanie niewłasnościowe?

Polecane posty

Jakie są plusy i minusy takiego mieszkania? Wiem, że trzeba płacić czynsz, ale chciałabym wiedzieć więcej na ten temat? Może ktoś mieszka w niewłasnościowym i podzieliłby się wiedzą?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto jest właścicielem, jakie są warunki najmu, ile musiałabyś zainwestować, ile z tego masz a ile musiałabyś dopożyczyć, na ile lat wiążesz swoją przyszłość (zawodową, rodzinną) z tym miastem itp. rzeczy warto rozważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale to już było
Co znaczy niewłasnościowe? Czy to mieszkanie gminne, wynajmujesz od kogoś, mieszkasz z kimś i mieszkanie jest jego własnością? W każdym razie na pewno bym nie inwestowała w cudze mieszkanie.Wszystko musisz uzgadniać z właścicielem mieszkania.Nawet wtedy gdy chcesz wbić gwózd w ścianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem. Chciałam wynajmować od osoby prywatnej, mieszkanie po remoncie - czyste, zadbane, śliczne. W kamienicy. Za odstępne. Kosztowałoby mnie ok 10000 + czynsz z wliczonym już ogrzewaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za 10 tys miesięcznie
to chyba bardziej opłaca sie kupić? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odstępne jest jednorazowe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właścicielem nieruchomości jest osoba prywatna, czy też gmina? Odstępne to taka kwota za mieszkanie nie w swoim. I tyle. Uprawnia do mieszkania w lokalu. Jak zechcesz się wynieść to możesz je odstąpić komuś innemu pobierając właśnie odstępne - najczęściej jest to kwota zapłaconego przez siebie odstępnego plus koszt remontu. Warto rozeznać się w sytuacji prawnej kamiennicy. Może być tak, że jest własnością osoby prywatnej, która zechce się pozbyć lokatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej normalnie wynająć mieszkanie. Bez żadnego odstępnego. To tylko wyrzucona kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamantaL
Moim zdaniem w takie mieszkanie to raczej nie opłacalna inwestycja. To już lepiej poszukać sobie tutaj http://www.vivainvest.pl/ jakieś mieszkanie i kupić je by mieć własnościowe i w takie mieszkanie inwestowanie jak najbardziej sie opłaca. Jak nie sami skorzystamy to możemy wstawic je pod wynajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ibella
Ja bym chyba też spróbowała zastanowić się nad kupnem mieszkania, które potem można by było np. wynająć. Wziąć jakiś kredyt i zainwestować. Nieruchomości to ponoć dobra lokata. Tu można np. przeliczyć taki zakup http://zysker.pl/mieszkanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BerenikaS
Chyba będzie to bardzo średnia inwestycja.Może bardziej opłaca sie kupić mieszkanie na własność i je wynajmować? Popatrz jakie teraz sa opłacalne oferty. Widziałam, ze tutaj http://www.pbg-erigo.pl/oferta/mieszkania-i-apartamenty/mieszkania-na-sprzedaz-w-swinoujsciu.html mają świetne oferty mieszkaniowe. Coś na pewno uda Ci sie znaleźć skoro chcesz inwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Inwestycja w nieruchomości jest coraz bardziej opłacalna. Zwłaszcza w rozwijających się i atrakcyjnych turystycznie miastach. Zanim zainwestujecie w nieruchomości powinniście znaleźć firmę, która zajmuje się wyceną nieruchomości. Od siebie mogę wam polecić www.taksator.info Oni pomogą wam w podjęciu dobrych decyzji podczas inwestowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×